Dowóz dzieci i uczniów do Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie z terenu gminy Żytno w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 01.09.2026, 09:52
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA ŻYTNO
- Adres
- ul. Krótka 4, 97-532 Żytno
- urzadgminy@zytno.pl
- WWW zamawiającego
- www.zytno.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415607 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz dzieci i uczniów do Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie z terenu gminy Żytno w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻYTNO
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Żytno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398681
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krótka 4
1.5.2.) Miejscowość: Żytno
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-532
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@zytno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zytno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4c85e740-756e-4dde-b97a-c7cd98409c091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz dzieci i uczniów do Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie z terenu gminy Żytno w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4c85e740-756e-4dde-b97a-c7cd98409c09
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415607
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328492
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.15.2026.SN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. „Dowóz dzieci i uczniów do Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie z terenu gminy Żytno w roku szkolnym 2026/2027” w zakresie:
zakupu biletów miesięcznych dla dzieci i uczniów dowożonych do Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie z terenu gminy Żytno w roku szkolnym 2026/2027.
Opiekę podczas przewozu nad dziećmi będzie sprawował wyznaczony opiekun,
Zamawiający zapewnia opiekę nad przewożonymi dziećmi i uczniami do
przedszkola i szkoły na czas trwania przewozu.
Dyrektorzy placówki lub osoba przez nich upoważniona przygotowuje comiesięczne zestawienia ilościowe biletów.
Dyrektor danej placówki przekaże Wykonawcy imienną listę z adresami zamieszkania uczniów i opiekunów uprawnionych do przejazdu na trasie dotyczącej przedmiotowego zadania.
Przedmiot zamówienia świadczony będzie w okresie od 01.09.2026r. do 25.06.2027r.
W ramach zakupionych biletów miesięcznych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dowóz i odwóz dzieci i uczniów do Publicznego Przedszkola i Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie (parking szkolny przy ul. Ogrodowej 16).
Usługa realizowana autobusem Wykonawcy w liczbie zapewniającej sprawną realizację przewozów (o liczbie miejsc siedzących minimum 37). Szczegółowy wykaz tras dowozu dzieci i młodzieży do placówek oświatowych i odwóz do miejsca zamieszkania zawiera załącznik Nr 1 do umowy (Załącznik Nr 8 do SWZ – wzór umowy).
Przewozy dzieci odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024r. poz. 1251 ze zm.) i innymi przepisami związanymi z przewozem osób w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym ( t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 285 ze zm.).
Zamawiający dopuszcza możliwość świadczenia usługi transportu zbiorowego.
2. Przewóz uczniów podzielony na trasy:
Dowozy
Trasa nr 1 - PP i PSP Żytno
Żytno - Kozie Pole – Wymysłów – Zabrodzie Silnickie – Silnica – Rogaczówek – Pławidła - Sekursko – Magdalenki – Żytno (Szkoła). Ilość przystanków: 10
Rozpoczęcie kursu: 6:45 .
Trasa nr 2 – PP i PSP Żytno
Żytno (Szkoła) - Rędziny – Mała Wieś – Żytno (szkoła). Ilość przystanków: 3
Rozpoczęcie kursu: 7:45 .
Odwozy
ODWÓZ nr 1 - PP i PSP Żytno
1. Żytno (Szkoła) – Mała Wieś – Rędziny – Żytno (Szkoła). Ilość przystanków: 3 .
Rozpoczęcie kursu: 12:40 .
2. Żytno (Szkoła) – Magdalenki - Sekursko – Silnica – Żytno. Ilość przystanków: 5 .
Rozpoczęcie kursu: 13:00 .
ODWÓZ nr 2 - PP i PSP Żytno
1. Żytno (Szkoła) – Mała Wieś – Rędziny – Żytno (Szkoła). Ilość przystanków: 3
Rozpoczęcie kursu: 14:15 .
2. Żytno (Szkoła) – Sekursko – Pławidła – Rogaczówek – Silnica – Zabrodzie Silnickie - Wymysłów – Kozie Pole – Kępa - Żytno. Ilość przystanków: 9
Rozpoczęcie kursu: 14:35 .
Szacunkowa liczba kilometrów do pokonania w celu wykonania usługi w ciągu dnia na w/w trasach wynosi około 130 km.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 83700,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 83700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Robert Opara Przewóz Osób
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591839637
7.3.3) Ulica: Korczyn 138
7.3.4) Miejscowość: Strawczyn
7.3.5) Kod pocztowy: 26-067
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 83700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.