Dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Dobre do szkół specjalnych w roku szkolnym 2025/2026
- Data publikacji
- 26.08.2026, 13:34
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Dobre
- Adres
- T.Kościuszki1, 05-307 Dobre
- Telefon
- 257571190
- urzad@gminadobre.pl
- WWW zamawiającego
- http://www.gminadobre.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00408374 z dnia 2026-08-26 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Dobre do szkół specjalnych w roku szkolnym 2025/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobre
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582658
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: T.Kościuszki1
1.4.2.) Miejscowość: Dobre
1.4.3.) Kod pocztowy: 05-307
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.4.7.) Numer telefonu: 257571190
1.4.8.) Numer faksu: 257571190
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminadobre.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gminadobre.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-280a51cd-4ed0-42ae-975e-2c5c0e1591e0
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408374
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-26
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00297333
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Dobre do szkół specjalnych w roku szkolnym 2025/2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: Dowóz dzieci i uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Dobre do szkół specjalnych w roku szkolnym 2025/2026
GKI 271.271.7.2025
2. Wykonawca musi świadczyć usługę zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, w szczególności:
1) ustawą z dnia 20.06.1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251);
2) ustawą z dnia 06.09.2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1539 z późn. zm.);
3) ustawą z dnia 15.11.1984 r. Prawo przewozowe (Dz. U. z 2024 r. poz. 1262);
4) ustawą z dnia 16.04.2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2024 r. poz. 220).
3. Dowóz uczniów będzie odbywał się w dniach nauki szkolnej i polegał na przewozie dzieci na trasie dom – szkoła – dom do niżej wymienionych szkół specjalnych w Ignacowie i Zglechowie (1 trasa przewozu):
1) Dowóz uczniów do Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie:
• 1 uczeń z miejscowości Dobre
• 1 uczeń zamieszkały Antonina
• 3 uczniów zamieszkały Wólka Kokosia
• 1 uczeń z miejscowości Poręby Stare
• 1 uczeń z miejscowości Mlęcin
• 1 uczeń z miejscowości Kąty Borucza
• 1 uczeń z miejscowości Czarnogłów
2) Dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej Specjalnej w Nowym Zglechowie:
• 1 uczeń z miejscowości Dobre
4. Żaden z uczniów obecnie nie wymaga wózka inwalidzkiego.
5. W przypadku gdy wystąpi konieczność dowożenia większej liczby dzieci i nie spowoduje to wydłużenia trasy przejazdu wówczas cena za usługę nie ulegnie zmianie. W przypadku gdy zwiększenie liczby dowożonych uczniów spowoduje konieczność wydłużenia trasy cena za usługę może ulec zmianie proporcjonalnie do wydłużenia trasy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości do dwóch uczniów.
6. Wykonawca gwarantuje opiekę i bezpieczeństwo osób i mienia podczas realizacji zamówienia. W związku z powyższym – Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia, w wyniku których nastąpi szkoda materialna, uszkodzenie ciała lub śmierć spowodowana działalnością Wykonawcy.
7. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania zaświadczenia o niekaralności za przestępstwa na tle seksualnym od osoby odpowiedzialnej za opiekę w czasie dowozu do placówki.
8. Wykaz imienny uczniów objętych dowożeniem dzieci niepełnosprawnych do szkół/ośrodka Wykonawca otrzyma przy podpisaniu umowy. Liczba dowożonych uczniów w okresie objętym zamówieniem może ulegać zmianie, a także w zależności od miejsca zamieszkania ucznia może zmienić się w związku z tym przebieg tras dowozu do danej szkoły/ośrodka. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmian w wykazie w zakresie liczby uczniów albo zmian osobowych na liście uczniów. Zmiany te nie będą skutkować zmianą wynagrodzenia za dowóz i nie będą skutkować zmianą umowy.
9. Zaleca się przeprowadzenie wizji lokalnej tras dowozu, w szczególności sprawdzenie ilości kilometrów na poszczególnych trasach w celu uzyskania informacji koniecznych do przygotowania oferty. Koszty wizji lokalnej ponosi Wykonawca.
10. Szczegółowy rozkład jazdy Wykonawca ma obowiązek ustalić z rodzicami dowożonych uczniów i dyrektorem szkoły/ośrodka przed rozpoczęciem roku szkolnego. Po uzgodnieniu szczegółowy harmonogram z przebiegiem tras dowozu Wykonawca dostarczy niezwłocznie Zamawiającemu.
11. Wykonawca na podstawie kart dowożenia przygotowanych przez Zamawiającego ustali optymalny rozkład jazdy, mając na uwadze jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży, z uwzględnieniem, że uczeń powinien być dowieziony do szkoły/ośrodka w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez niego o czasie zajęć lekcyjnych i zabieranie po ich zakończeniu bez zbędnego oczekiwania, uwzględniając charakter niepełnosprawności poszczególnych dzieci.
12. Pracownicy Wykonawcy sprawujący opiekę w czasie dowożenia winni być wyposażeni w telefon komórkowy dostępny dla rodziców dowożonych uczniów, dyrektorów szkoły/ośrodka oraz dla Zamawiającego.
13. Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia Wykonawca ustali optymalny rozkład jazdy mając na uwadze jak najkrótszy okres przebywania dziecka w podróży oraz następujące wymagania:
1) dziecko powinno być dowiezione do szkoły w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nie punktualnie zajęć szkolnych oraz odebranie dziecka w takim czasie, aby nie powodować zbyt długiego oczekiwania na powrót do domu.
2) Szczegółowy plan transportu ustali Wykonawca z rodzicami (opiekunami prawnymi) uczniów na podstawie planów lekcji dowożonych dzieci.
3) Osoby sprawujące opiekę nad przewożonymi uczniami niepełnosprawnymi muszą być wyposażone w środek łączności – telefon komórkowy.
3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-11
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-09-01 do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przewóz Osób Sławomir Zawistowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 822102858
4.3.3.) Ulica: Szkolna 12
4.3.4.) Miejscowość: Dobre
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-300
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 112200,90 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00321775/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 110400,91 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.