Dowóz dzieci z niepełnosprawnością wraz z opiekunem z terenu Gminy Wierzchowo do ZPET w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim, Placówek Oświatowych w Gudowie oraz Zespołu Szkół w Świerczynie
- Data publikacji
- 31.08.2026, 10:16
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA WIERZCHOWO
- Adres
- ul. Długa 29, 78-530 Wierzchowo
- oswiata@wierzchowo.pl
- WWW zamawiającego
- www.bip.wierzchowo.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413708 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz dzieci z niepełnosprawnością wraz z opiekunem z terenu Gminy Wierzchowo do ZPET w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim, Placówek Oświatowych w Gudowie oraz Zespołu Szkół w Świerczynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIERZCHOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920593
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Długa 29
1.5.2.) Miejscowość: Wierzchowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-530
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oswiata@wierzchowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wierzchowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6d542ddd-0441-42ac-a3b8-eaaae493c4921.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz dzieci z niepełnosprawnością wraz z opiekunem z terenu Gminy Wierzchowo do ZPET w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim, Placówek Oświatowych w Gudowie oraz Zespołu Szkół w Świerczynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d542ddd-0441-42ac-a3b8-eaaae493c492
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413708
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00073415/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowóz dzieci z niepełnosprawnością wraz z opiekunem z terenu Gminy Wierzchowo do ZPET w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim, Placówek oświatowych w Gudowie oraz do Zespołu Szkół w Świerczynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327837
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IS.271.1.2026.JZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 881451,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług dowozu tam i z powrotem dzieci z niepełnosprawnością wraz z opiekunem z terenu Gminy Wierzchowo do Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych (ZPET) w Bobrowie, Czaplinku i Drawsku Pomorskim, Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Przedszkola w Gudowie, Zespołu Szkół w Świerczynie.
Dowożenie dzieci i młodzieży odbywać się będzie od poniedziałku do piątku do pięciu placówek wychowawczych.
Przedmiot zamówienia obejmuje także dowóz od poniedziałku do piątku jednego dziecka z m. Będlino do ZPET w Bobrowie na zajęcia na godz. 10.00. Jest to oddzielny dodatkowy kurs. W ramach świadczenia wykonywany będzie także dowóz i odwóz (codziennie od poniedziałku do piątku) jednego z rodziców ucznia zamieszkałego w miejscowości Będlino do ZPET w Bobrowie, który będzie pełnił bezpośrednią opiekę nad swoim dzieckiem podczas dowozu i odwozu w oddzielnie ustalonych godzinach.
Ilość dowożonych dzieci:
1) Zespół Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie:
do Bobrowa - 5 osób,
do Czaplinka - 12 osób,
do Drawska Pomorskiego - 5 osób
Dowożenie jednym autobusem (lub min. 3 busami uwzględniającymi odpowiednią liczbę dzieci + opiekun + kierowca w każdym busie) zapewniającym przewóz min. 22 + 1 opiekun + kierowca.
2) Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Przedszkole w Gudowie - 2 osoby
3) Zespół Szkół w Świerczynie - 5 osoby
Dowożenie jednym busem zapewniającym przewóz min. 7 + 1 opiekun + kierowca lub dwoma w różnych kierunkach.
Liczba osób może ulec zmianie w czasie okresu świadczenia usług.
W dniach innych niż dni nauki szkolnej dowozy będę realizowane na rekolekcje, odpracowywania dni nauki w innych terminach, święta szkolne, święta państwowe, święta kościelne itp., których konieczność wynika z organizacji roku szkolnego – według rozkładu okazjonalnego, uzgodnionego z Zamawiającym.
Wykonawca zobligowany jest do zapewnienia opiekuna w każdym pojeździe podczas przewozu dzieci.
Szacunkowa liczba dzieci: 29 + 1 osoba stan na 06.07.2026 r. Liczba dzieci może ulec zmianie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60140000-1 - Nieregularny transport osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 809600,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 932800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 809600,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Mateusz Struszka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530205656
7.3.3) Ulica: Złocieniecka 27/3
7.3.4) Miejscowość: Drawsko Pomorskie
7.3.5) Kod pocztowy: 78-500
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 809600,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2028-08-31Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.