„Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2025/2026”
- Data publikacji
- 04.09.2026, 10:59
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
GMINNY ZARZĄD OŚWIATY W ANDRYCHOWIE
- Adres
- Rynek 10, 34-120 Andrychów
- Telefon
- 33 842 99 38
- gzo@oswiataandrychow.pl
- WWW zamawiającego
- http://www.andrychow.eu
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00422649 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
„Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2025/2026”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINNY ZARZĄD OŚWIATY W ANDRYCHOWIE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070608537
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 10
1.4.2.) Miejscowość: Andrychów
1.4.3.) Kod pocztowy: 34-120
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.4.7.) Numer telefonu: 33 842 99 38
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gzo@oswiataandrychow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.andrychow.eu
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4291c36e-c36a-4ae6-bc78-af716268eadb
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00422649
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00321744
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2025/2026”
Umowa dla części nr 3
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część III: Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie polegające na zapewnieniu transportu i opieki w czasie przewozu (przywóz i odwóz) uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Andrychów do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Filia w Kętach, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Kozach, Szkoły Podstawowej ELF w Bielsku Białej zgodnie z wykazem tras oraz ilością dowożonych uczniów niepełnosprawnych stanowiącym załącznik nr 3.
„Część III:
Trasa Kęty
2 uczniów + 1 miejsce rezerwowe + opiekun (zapewniony przez Wykonawcę)
Wyjazd: ok. godz. 7:00 – 8:00
Powrót: ok. godz. 13:00 – 15:00
Trasa Bielsko-Biała przez Kozy (w tym Odcinek I: Andrychów – Kozy, Kozy - Andrychów i Odcinek II: Kozy – Bielsko-Biała, Bielsko-Biała - Kozy)
3 uczniów (2 uczniów na wózku inwalidzkim w tym jedno w pozycji leżącej*)
+ 1 miejsce rezerwowe + opiekun (zapewniony przez Wykonawcę).
Wyjazd: ok. godz. 7:00 – 8:00
Powrót: ok. godz. 13:00 – 15:00
* na wózku inwalidzkim specjalnym, spacerowym umożliwiającym również ułożenie dziecka w pozycji leżącej, półleżącej lub siedzącej przeznaczony do przewożenia dzieci i młodzieży o wzroście od 130 cm do 160 cm”.
Dotyczy Części I, II, III
W trakcie przewozu dzieci niepełnosprawnych, Wykonawca zapewni w każdym samochodzie opiekę sprawowaną przez osobę pełnoletnią, przy czym ze względu na bezpieczeństwo przewożonych dzieci, opieki nie może sprawować kierujący pojazdem.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełna treść w SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-22
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorca Józef Czarny Józef Czarny „Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe”
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 070502520
4.3.3.) Ulica: ul. Jarosława Dąbrowskiego 8
4.3.4.) Miejscowość: Andrychów
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-120
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 283662,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00417070/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
w związku z koniecznością i celowością zmiany trasy przejazdu, wynikającej ze zmiany organizacji ruchu, zmiany ilości przewożonych uczniów, które powodują zwiększenie ilości kilometrów, a tym samym zmianę wysokości wynagrodzenia – Strony zgodnie dokonały zmian umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Skreśla się dotychczasową treść § 3 umowy „Termin wykonania umowy”, a w to miejsce wprowadza się: „Wykonawca zrealizuje usługę objętą przedmiotem zamówienia w poniższym terminie:
Część III:
Trasa Kozy przez Kęty (około 221 dni) - od 01.09.2025r. do 26.06.2026r. w dni nauki, zgodnie z organizacją roku szkolnego oraz od 29.06.2026r. do 31.08.2026r. zgodnie z organizacją zajęć rewalidacyjno-wychowawczych;
Trasa Bielsko-Biała (około 188 dni) od 01.09.2025r. do 26.06.2026r. w dni nauki, zgodnie z organizacją roku szkolnego.”
2. Skreśla się dotychczasową treść § 4 umowy „Wynagrodzenie”, a w to miejsce wprowadza się: „Część III:
1. Wykonanie zamówienia w zakresie TRASY Kozy przez Kęty wraz z zapewnieniem opiekuna.
Cena netto za 1 dzień dowozu 720,00 zł;
Wartość netto za cały okres dowożenia wynosi do kwoty:
Cena netto/dzień 720,00 zł x 221 dni = do 159 120,00 zł (netto) Wartość brutto za cały okres dowożenia (wartość netto za cały okres dowożenia łącznie z 8% podatkiem VAT) wyno [...]
5.4.6.) Wartość zmiany: 14072,40
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 293392,80 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.