← WSZYSTKIE PRZETARGI
Małopolskie

„Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2026/2027” – CZĘŚĆ II

Data publikacji
04.09.2026, 09:46
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

GMINNY ZARZĄD OŚWIATY W ANDRYCHOWIE

Adres
Rynek 10, 34-120 Andrychów
Telefon
33 842 99 38
E-mail
gzo@oswiataandrychow.pl
WWW zamawiającego
http://www.andrychow.eu
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00422319 z dnia 2026-09-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2026/2027” – CZĘŚĆ II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINNY ZARZĄD OŚWIATY W ANDRYCHOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070608537

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 10

1.5.2.) Miejscowość: Andrychów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-120

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 33 842 99 38

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gzo@oswiataandrychow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.andrychow.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/79071/summary

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2026/2027” – CZĘŚĆ II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-097036a4-4489-4415-8554-e27d6a3a3225

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00422319

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00267572/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 "Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych do szkół w roku szkolnym 2026/2027” – CZĘŚĆ II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327691

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DO.372.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 927675,17 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 278629,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi pn: „Dowóz i odwóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2026/2027” – CZĘŚĆ II.
Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania zadanie polegające na zapewnieniu transportu i opieki w czasie przewozu (przywóz i odwóz) uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Gminy Andrychów do Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Krakowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami słuchu i mowy w Krakowie, zgodnie z wykazem tras oraz ilością dowożonych uczniów niepełnosprawnych stanowiącym załącznik nr 3.
4.2 Trasy oraz ilość osób przewożonych:
Trasa Kalwaria Zebrzydowska przez Wadowice
(w tym Odcinek I: Andrychów – Wadowice, Wadowice – Andrychów i Odcinek II: Wadowice – Kalwaria Zebrzydowska, Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice)
16 uczniów + 1 miejsca rezerwowe + opiekun (zapewniony przez Wykonawcę).
Wyjazd: ok. godz.: 6:00 – 7:00
Powrót: ok. godz. 14:00 – 15:00
Trasa Kraków
6 uczniów + 1 miejsce rezerwowe + opiekun (zapewniony przez Wykonawcę)
Wyjazd: ok. godz. 5:00 – 6:00 (Poniedziałek)
Powrót: ok. godz. 14:00 – 15:00 (Piątek)
W trakcie przewozu dzieci niepełnosprawnych, Wykonawca zapewni w każdym samochodzie opiekę sprawowaną przez osobę pełnoletnią, przy czym ze względu na bezpieczeństwo przewożonych dzieci, opieki nie może sprawować kierujący pojazdem.
4.3 Przewozem objęci będą uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
4.4 Przystanki zlokalizowane będą w miarę możliwości najbliżej miejsca zamieszkania ucznia. Dokładne rozmieszczenie przystanków jak również trasy i godziny odjazdów samochodu dowożącego uczniów zostaną uzgodnione z wybranym Wykonawcą po podpisaniu umowy i po sporządzeniu planów zajęć w poszczególnych placówkach oświatowych.
4.5 Dowozy wykonywane będą zgodnie z rozkładem zajęć podanym przez Dyrektora każdej placówki. Uczeń powinien być dowieziony do placówki w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez niego zajęć lekcyjnych i w miarę możliwości odbierany po ich zakończeniu bez zbędnego oczekiwania.
4.6 W okresie obowiązywania umowy wykaz planowanych tras dowozu oraz ilość dowożonych uczniów, o których mowa w załączniku nr 3 do SWZ mogą ulec zmianie. Zmianie mogą ulec także godziny dowozu i odwozu uczniów w wyniku dokonania przez dyrektorów szkół zmiany rozkładu zajęć lekcyjnych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ustalenia różnych godzin dowozu i odwozu w poszczególnych dniach tygodnia.
4.7 W okresie obowiązywania umowy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany ilości dowożonych dzieci. Jeżeli Wykonawca posiada warunki techniczne (wolne miejsca) Zamawiający może – bez dodatkowego wynagrodzenia – zwiększyć liczbę dowożonych dzieci.
4.8 Dojazd do miejsca rozpoczęcia pracy i zjazd do siedziby Wykonawcy po zakończeniu dowozu realizowany będzie na koszt Wykonawcy.
4.9 Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt:
4.9.1 utrzymywać w należytym stanie technicznym oraz porządku i czystości pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych;
4.9.2 przestrzegać przepisów bhp i p. poż.;
4.9.3 na czas przewozu oznaczyć pojazdy tablicą umieszczoną w widocznym miejscu, informującą o przewozie dzieci/uczniów niepełnosprawnych;
4.9.4 zapoznać się z trasą na której będzie wykonywać zadanie.
4.10 Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot umowy z wykorzystaniem środków transportowych własnych i odpowiadających wymogom określonym w ustawie o transporcie drogowym.
4.11 Pojazdy muszą być w pełni sprawne technicznie i posiadać aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu drogowego, potwierdzone odpowiednim wpisem w dowodzie rejestracyjnym.
4.12 Pojazdy muszą być objęte aktualnym, pełnym ubezpieczeniem (OC, NNW). W sytuacji wygaśnięcia polisy w trakcie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia aktualnej polisy wraz z dowodem opłaty.
4.13 W pojeździe muszą być zapewnione odpowiednie warunki bezpieczeństwa i higieny, pojazd powinien być przystosowany do przewozu dzieci/uczniów niepełnosprawnych a część pasażerska musi być ogrzewana.
4.14 Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo przewożonych uczniów niepełnosprawnych.
4.15 Wykonawca nie może odwołać żadnego kursu.
4.16 Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ.
4.17 UWAGA! Zamawiający zastrzega wstrzymanie realizacji zamówienia w przypadku decyzji właściwych organów administracji publicznej, w tym Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach i placówkach oświatowych.
4.18 Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.), tj.: czynności polegające na kierowaniu pojazdami oraz związane z zapewnieniem opieki w trakcie dowozu dzieci niepełnosprawnych do placówek oświatowych. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem realizacji zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby.
4.19 Wykonawca, w przypadku uznania jego oferty za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę we własnym przedsiębiorstwie lub przez podwykonawcę osób wykonujących czynności określone w pkt. powyżej.
4.20 Wykonawca zobowiązany jest do przedkładania Zamawiającemu na każde żądanie w wyznaczonym w wezwaniu terminie, dowodów potwierdzających spełnienie wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wskazanych w punkcie 4.18 oraz:
4.20.1 Oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do składania oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
4.20.2 Oświadczenia zatrudnionych pracowników zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. Poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony)
4.20.3 poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę, zakres obowiązków i wymiar etatu muszą być możliwe do zidentyfikowania
4.20.4 zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy,
4.20.5 poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE
4.21 Wykonawca winien posiadać dokument stanowiący standardy ochrony małoletnich wynikające z ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1802 ze zm.), w szczególności zapisy wynikające z art. 21 i 22c ww. ustawy, a osoby prowadzące pojazdy (kierowcy) oraz wszystkie osoby wykonujące prace polegające na sprawowaniu opieki w trakcie transportu osób niepełnosprawnych muszą spełniać standardy o których mowa powyżej, pod odpowiedzialnością przewidzianą w ww. ustawie.
4.22 Osoby pełniące funkcję opiekunów, powinny mieć ukończony kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
[...]
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełna treść w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 288902,31 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 395820,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 288902,31 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MUSCAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492463144

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Brzeszcze

7.3.5) Kod pocztowy: 32-620

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 288902,31 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-06-25

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE