Świętokrzyskie
Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Gminie Opatów woj. świętokrzyskie w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 25.08.2026, 10:32
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Opatów
- Adres
- pl. Obrońców Pokoju 34, 27-500 Opatów
- Telefon
- 158681300
- franczak@umopatow.pl
- WWW zamawiającego
- www.umopatow.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405463 z dnia 2026-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Gminie Opatów woj. świętokrzyskie w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opatów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409844
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Obrońców Pokoju 34
1.5.2.) Miejscowość: Opatów
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-500
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 158681300
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: franczak@umopatow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umopatow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umopatow.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Gminie Opatów woj. świętokrzyskie w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90e9c9c4-345d-4b38-9ff9-b6fac4eda043
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405463
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076383/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Dowóz uczniów do szkół podstawowych w Gminie Opatów woj. świętokrzyskie w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00322682
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IMK.II.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 716944,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż biletów miesięcznych na dowóz uczniów do szkół podstawowych w Gminie Opatów woj. świętokrzyskie w roku szkolnym 2026/2027 (wrzesień - czerwiec) do następujących placówek oświatowych:- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie,
ul. Ćmielowska 2 – dowóz uczniów do szkoły w godz. 7.20- 7.45, odwóz o godz. 12.50 i 14.50 (dwa kursy),
- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie,
ul. Kopernika 30 – dowóz uczniów do szkoły w godz. 7.20- 7.45, odwóz o godz. 12.50 i 14.50 (dwa kursy).
Za dowóz uczniów rozumie się dowóz zorganizowany na podstawie art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2025 r. poz. 1043 z późn. zm.)
Zamówienie obejmuje dowóz uczniów do dwóch szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie z miejscowości;
- Wojciechowice, Gierczyce, Balbinów, Brzezie, Adamów, Nikisiałka Duża, Malice Kościelne, Nikisiałka Mała, Wąworków, Wąworków II, Wąworków Kolonia, Karwów, Tudorów, Okalina-Wieś, Okalina Kolonia, Czerników Opatowski, Czerników Karski, Oficjałów, Gojców, Jagnin, Czerników Karski, Kochów, Strzyżowice, Strzyżowice I, Strzyżowice III, Strzyżowice IV, Strzyżowice V, Kobylany, Kobylanki.
Łączna liczba uczniów do przewiezienia w roku szkolnym – 119 oraz 14 dzieci przedszkolnych. Należy zorganizować pięć tras dowozu. Wykonawca ma posiadać pięć autobusów, z min. 35 miejscami siedzącymi i jeden z min. 50 miejscami siedzącymi
Zamawiający zastrzega sobie zmianę liczby przewożonych uczniów z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego przewożenia na utworzonych trasach osób wyznaczonych przez Zamawiającego sprawujących opiekę nad przewożonymi uczniami.
Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego w zakresie zorganizowanych tras i godzin odjazdów.
Samochody przewożące uczniów do szkół na wszystkich trasach muszą posiadać na wyposażeniu zasłony (rolety) lub przyciemnione szyby oraz w okresie zimowym utrzymywać temperaturę wewnątrz samochodu min. 16 C i w okresie letnim max. 25 C.
Samochody przewożące uczniów na wszystkich trasach nie mogą być starsze niż rocznik 2013. Wszyscy uczniowie muszą mieć zapewnione miejsca siedzące w samochodzie (nie mogą stać).
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 357129,63 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż biletów miesięcznych na dowóz uczniów do szkół podstawowych w Gminie Opatów woj. świętokrzyskie w roku szkolnym 2026/2027 (wrzesień - czerwiec) do następujących placówek oświatowych:- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie,
ul. Ćmielowska 2 – dowóz uczniów do szkoły w godz. 7.20- 7.45, odwóz o godz. 12.50 i 14.50 (dwa kursy),
- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie,
ul. Kopernika 30 – dowóz uczniów do szkoły w godz. 7.20- 7.45, odwóz o godz. 12.50 i 14.50 (dwa kursy).
Za dowóz uczniów rozumie się dowóz zorganizowany na podstawie art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2025 r. poz. 1043 z późn. zm.)
Zamówienie obejmuje dowóz uczniów do dwóch szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Partyzantów Ziemi Opatowskiej w Opatowie z miejscowości;
- Tomaszów, Łężyce, Marcinkowice, Marcinkowice I, Marcinkowice II, Jurkowice, Jurkowice I, Jurkowice II, Szczucice, Małoszyce, Podole, Lipowa, Sadowie, Porudzie, Porudzie-Zochcin, Zochcin, Bogusławice, Kornacice, Zochcinek, Zochcin II, Jałowęsy, Jałowęsy I, Jałowęsy II, Jałowęsy III, Jałowęsy Karsy, Rosochy, Adamów Kolonia, Przeuszyn, Grocholice.
Łączna liczba uczniów do przewiezienia w roku szkolnym – 119 oraz 15 dzieci przedszkolnych. Należy zorganizować pięć tras dowozu. Wykonawca ma posiadać pięć autobusów, z min. 35 miejscami siedzącymi i jeden z min. 50 miejscami siedzącymi.
Zamawiający zastrzega sobie zmianę liczby przewożonych uczniów z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest do nieodpłatnego przewożenia na utworzonych trasach osób wyznaczonych przez Zamawiającego sprawujących opiekę nad przewożonymi uczniami.
Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do uzyskania akceptacji Zamawiającego w zakresie zorganizowanych tras i godzin odjazdów.
Samochody przewożące uczniów do szkół na wszystkich trasach muszą posiadać na wyposażeniu zasłony (rolety) lub przyciemnione szyby oraz w okresie zimowym utrzymywać temperaturę wewnątrz samochodu min. 16 C i w okresie letnim max. 25 C.
Samochody przewożące uczniów na wszystkich trasach nie mogą być starsze niż rocznik 2013. Wszyscy uczniowie muszą mieć zapewnione miejsca siedzące w samochodzie (nie mogą stać).
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 359814,81 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 346430,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 346430,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 346430 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6610200189
7.3.3) Ulica: Żabia
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.5) Kod pocztowy: 27-400
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 346430,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 352390,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 352390,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 352390,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6610200189
7.3.3) Ulica: Żabia
7.3.4) Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
7.3.5) Kod pocztowy: 27-400
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 352390,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.