Śląskie
Dowóz uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 20.08.2026, 10:22
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Hażlach
- Adres
- Główna 57, 43-419 Hażlach
- Telefon
- 338569479
- zp@hazlach.pl
- WWW zamawiającego
- www.hazlach.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399695 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Hażlach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182479
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Główna 57
1.5.2.) Miejscowość: Hażlach
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-419
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 338569479
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@hazlach.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.hazlach.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/hazlach1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d5e3edef-4f5d-4cc9-b448-66a6c2702a79
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399695
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022065/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Dowóz uczniów niepełnosprawnych z miejsc zamieszkania do placówek oświatowych i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304476
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GK.271.9.2026.K
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozu z miejsca zamieszkania ucznia niepełnosprawnego (lub inne miejsce ustalone z rodzicem, opiekunem ucznia) – placówka oświatowa – miejsce zamieszkania ucznia niepełnosprawnego (lub inne miejsce ustalone z rodzicem, opiekunem ucznia), dotyczy dowozu uczniów do placówki:- Zespół Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Cieszynie przy ul. Wojska Polskiego 3,
- Alternatywna Szkoła Podstawowa w Cieszynie przy ul. Czytelni Ludowej 4.
Dzienna ilość kilometrów przypadająca na trasę nr 1 – maksymalny limit kilometrów – 28 km (dowóz oraz powrót).
Ilość przewożonych uczniów niepełnosprawnych – 12 uczniów zamieszkałych w miejscowościach: Hażlach i Zamarski.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 165000,08 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozu z miejsca zamieszkania ucznia niepełnosprawnego (lub inne miejsce ustalone z rodzicem, opiekunem ucznia) – placówka oświatowa – miejsce zamieszkania ucznia niepełnosprawnego (lub inne miejsce ustalone z rodzicem, opiekunem ucznia), dotyczy dowozu uczniów do placówek:1) Ośrodek Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczy w Bażanowicach, ul. Zamkowa 4;
2) Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie przy ul. Wojska Polskiego 1;
3) Zespół Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Cieszynie, ul. Wojska Polskiego 3;
4) Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina” w Cieszynie przy ul. Bielska 64.
Dzienna ilość kilometrów przypadająca na trasę nr 2 – maksymalny limit kilometrów – 74 km (dowóz oraz powrót).
Ilość przewożonych uczniów niepełnosprawnych – 19 uczniów zamieszkałych w miejscowościach: Kończyce Wielkie, Brzezówka, Pogwizdów i Hażlach
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 201515,32 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozu z miejsca zamieszkania ucznia niepełnosprawnego (lub inne miejsce ustalone z rodzicem, opiekunem ucznia) – placówka oświatowa – miejsce zamieszkania ucznia niepełnosprawnego (lub inne miejsce ustalone z rodzicem, opiekunem ucznia), dotyczy dowozu uczniów do placówki:- Szkoła Podstawowa „Słoneczna Kraina” w Bielsku Białej, ul. Legionów 6.
Dzienna ilość kilometrów przypadająca na trasę nr 3 – maksymalny limit kilometrów – 81 km (dowóz oraz powrót).
Ilość przewożonych uczniów niepełnosprawnych – 2 uczniów zamieszkałych w miejscowości: Zamarski.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 130960,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 130757,76 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 164868,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 130757,76 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IDATRANS Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 380746311
7.3.4) Miejscowość: Cieszyn
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 130757,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 149554,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 183360,16 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 149554,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAPI Marek Pierchała
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 367914282
7.3.4) Miejscowość: Cieszyn
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 149554,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 94413,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 131569,92 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 94413,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NFU Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 243693851
7.3.4) Miejscowość: Pawłowice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 94413,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.