← WSZYSTKIE PRZETARGI
Wielkopolskie

Dowóz uczniów niepełnosprawnych mieszkających na terenie Gminy Kleszczewo do szkół ogólnodostępnych, szkół specjalnych i z oddziałami specjalnymi/integracyjnymi w roku szkolnym 2026/2027 wraz z opieką

Data publikacji
31.08.2026, 13:13
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Kleszczewo

Adres
Poznańska 4, 63-005 Kleszczewo
Telefon
618176033
E-mail
urzad@kleszczewo.pl
WWW zamawiającego
www.kleszczewo.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414433 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów niepełnosprawnych mieszkających na terenie Gminy Kleszczewo do szkół ogólnodostępnych, szkół specjalnych i z oddziałami specjalnymi/integracyjnymi w roku szkolnym 2026/2027 wraz z opieką

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kleszczewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Poznańska 4

1.5.2.) Miejscowość: Kleszczewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-005

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.7.) Numer telefonu: 618176033

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kleszczewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kleszczewo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327066

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz uczniów niepełnosprawnych mieszkających na terenie Gminy Kleszczewo do szkół ogólnodostępnych, szkół specjalnych i z oddziałami specjalnymi/integracyjnymi w roku szkolnym 2026/2027 wraz z opieką

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30e7b4b1-ede0-487c-905a-a1553d5e0328

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414433

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048547/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Dowóz uczniów niepełnosprawnych z gminy Kleszczewo do szkół w roku szkolnym 2026/2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297372

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie dotyczy przewozu uczniów niepełnosprawnych mieszkających na terenie Gminy Kleszczewo do szkół specjalnych i z oddziałami specjalnymi/integracyjnymi, ośrodków specjalistycznych i przedszkoli z oddziałami specjalnymi i/lub integracyjnymi.
2. Miejscami docelowymi dowożonych uczniów są:
a) Zespół Szkół Specjalnych Nr 102 w Poznaniu, ul. Przełajowa 6;
b) Zespół Szkół Specjalnych Nr 103 w Poznaniu, ul. Rycerska 43;
c) Zespół Szkół Specjalnych Nr 101 w Poznaniu, ul. Swoboda 41;
d) Zespół Szkól Specjalnych Nr 105 w Poznaniu, ul. Nieszawska 21.

Zamawiający zastrzega możliwość zmiany miejsc docelowych wymienionych powyżej.
3. Czas przebywania uczniów w samochodzie podczas dowozu do szkoły bądź ze szkoły do domu nie może przekraczać 1,5 godziny. Dziecko nie może zostać przywiezione do szkoły wcześniej niż na 45-60 minut przed rozpoczęciem zajęć. W roku szkolnym 2026/2027 szacuje się ok. 12-15 dowożonych uczniów niepełnosprawnych.
4. Wykonawca musi dysponować min. 2 samochodami z kierowcą - o ilości miejsc siedzących 8+1 każdy, wyposażonymi w pasy bezpieczeństwa. W każdym samochodzie musi znajdować się jeden opiekun dzieci mający pieczę nad nimi zarówno w czasie jazdy, jak i przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdów.
5. Na każdy dzień tygodnia zostanie określona trasa, która w trakcie realizacji usługi może być modyfikowana w zależności od potrzeb Zamawiającego lub na wniosek Wykonawcy usługi. W trakcie trwania ferii, świąt lub innych dni wyznaczonych przez dyrekcję placówek oświatowych, jako wolne od zajęć, przewozy nie będą się odbywały. W razie zaistnienia konieczności dowozu dzieci w dni dodatkowe lub na innych dodatkowych trasach wykonawca zobowiązuje się do ich realizacji w ramach zawartej umowy.
6. Pojazdy użyte przez Wykonawcę do przewozu dzieci muszą spełniać następujące wymagania:
− pojazdy muszą być objęte aktualnym, pełnym ubezpieczeniem (OC, AC, NNW dla pasażerów),
− pojazdy muszą być odpowiednio oznakowane,
− pojazdy muszą być sprawne pod względem technicznym,
− dopuszczone do ruchu drogowego i posiadać aktualne badania techniczne,
− w pojazdach muszą być zapewnione właściwe warunki bezpieczeństwa i higieny.
7. Przewozy mogą odbywać się wyłącznie pojazdami zapewniającymi miejsca siedzące dla wszystkich przewożonych uczniów. Pojazdy muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa i warunki techniczne określone odrębnymi przepisami.
8. W przypadku awarii samochodu lub braku zdolności do świadczenia usług przez wskazanego w ofercie kierowcę lub opiekuna, Wykonawca jest zobowiązany we własnym zakresie zapewnić zastępstwo tych osób lub podstawić samochód zastępczy.
9. Zamawiający wymaga bezwzględnie, aby w czasie każdego kursu w pojeździe znajdował się opiekun, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci w czasie przewozu.
10. Opiekunem dowożonych dzieci musi być osoba pełnoletnia, przygotowana do wykonywania podstawowych czynności pielęgnacyjno-opiekuńczych, posiadająca przeszkolenie lub kurs w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, udokumentowane certyfikatem, świadectwem lub innym dokumentem potwierdzającym ukończenie szkolenia, formy doskonalenia lub uzyskania kwalifikacji.
11. Pod pojęciem opieka rozumie się zapewnienie warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania i przejazdu uczniów, która jest niezbędna przy tego rodzaju przewozach. Obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi następuje w momencie wejścia dziecka do pojazdu (odebranie dziecka od rodziców w miejscu wsiadania i przekazania pracownikowi szkoły/placówki (analogicznie w drodze powrotnej).
12. Zamawiający przewiduje, że przez cały okres świadczenia usługi przewozowej łączna długość trasy wyniesie ok. 85 000 km. Faktury za świadczoną usługę rozliczane będą miesięcznie według rzeczywiście przejechanych kilometrów z dziećmi (wraz z opieką), to jest od pierwszego do ostatniego dziecka.
13. W roku szkolnym 2026/2027, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego ustalonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, przewiduje się maksymalnie 190 dni nauki szkolnej.
14. Wykonawca ma obowiązek opracować standardy ochrony małoletnich zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.
15. Wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia Wykonawca jest zobowiązany ująć w cenie ofertowej. Do obliczenia ceny ofertowej brutto Wykonawca przyjmuje stawkę podatku VAT 8%.
16. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zamawianych usług, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia. Zmiana ta może dotyczyć nie więcej niż 30% wartości umowy.
17. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przy realizacji zamówienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie umowy o pracę – jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które przy realizacji przedmiotowego zadania będą wykonywać:
1) pracę kierowców;
2) pracę opiekunów w trakcie przewozu uczniów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

60140000-1 - Nieregularny transport osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 295800 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 425000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 295800 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALFA BUS SP. Z O. O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591947835

7.3.3) Ulica: Kolberga 9

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-516

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 295800 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE