Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką na zajęcia lekcyjne z Gminy Zator, w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 24.08.2026, 14:32
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Burmistrz Zatora
- Adres
- Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 32-640 Zator
- Telefon
- 33 8412212
- zamowienia@zator.pl
- WWW zamawiającego
- www.zator.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00404509 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką na zajęcia lekcyjne z Gminy Zator, w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Burmistrz Zatora
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181913
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Zator
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-640
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 8412212
1.5.8.) Numer faksu: 33 8410206
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zator.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zator.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1c9f2a0a-dd75-4695-ab3f-3cde19bf22b21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką na zajęcia lekcyjne z Gminy Zator, w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c9f2a0a-dd75-4695-ab3f-3cde19bf22b2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404509
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00073503/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 Dowóz uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką na zajęcia lekcyjne z terenu Gminy Zator w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00300842
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RO.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 481041,11 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 176921,03 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie dotyczy dowozu uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką na zajęcia lekcyjne z Gminy Zator, w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r.
1) Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu, ul. Obozowa 31
- 7 uczniów.
Trasa przewozu obejmuje miejscowości: Smolice ul. Wiślana, Palczowice ul. Krokusowa, Zator ul. Szkolna, Podolsze (ul. Zatorska, ul. Dobra, ul. Zielona) - Oświęcim:
• trasa ranna: od zabrania pierwszego ucznia ze Smolic do wysadzenia uczniów w szkole w Oświęcimiu - około 32,6 km,
• trasa popołudniowa: od zabrania uczniów ze szkoły w Oświęcimiu do wysadzenia ostatniego ucznia w Smolicach – około 32,6 km.
* Trasa przejazdu obowiązywać będzie cały rok szkolny za wyjątkiem miesiąca września, gdzie trasa będzie rozpoczynać się od Palczowice, ul. Krokusowa
2) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej, ul. Władysława Niemczynowskiego 1 - 2 uczniów.
Trasa przewozu obejmuje miejscowości: Graboszyce (ul. Główna) – Kalwaria Zebrzydowska:
• trasa ranna: od zabrania pierwszego ucznia z Graboszyc do wysadzenia uczniów
w szkole w Kalwarii Zebrzydowskiej - około 24 km,
• trasa popołudniowa: od zabrania uczniów ze szkoły w Kalwarii Zebrzydowskiej do wysadzenia ostatniego ucznia w Graboszycach – około 24 km.
2. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie dowozu wraz z opieką dla uczniów niepełnosprawnych przystosowanymi pod względem technicznym do tego celu pojazdami samochodowymi, właściwymi do przewozu osób niepełnosprawnych, dostosowanymi do stopnia niepełnosprawności, wyposażonymi w odpowiedni sprzęt ułatwiający wsiadanie i wysiadanie, w tym jeśli zajdzie taka konieczność dziecku/uczniowi poruszającemu się na wózku inwalidzkim, tj. wind lub najazdów dla wózków inwalidzkich oraz odpowiednie zabezpieczenie dla przewozu dzieci/uczniów i wózków oraz pasy bezpieczeństwa biodrowo – barkowe do przypinania dzieci/uczniów znajdujących się na wózkach. (Aktualnie Gmina Zator nie ma zgłoszonych wniosków na dowóz zorganizowany uczniów poruszających się na wózkach inwalidzkich).
3. Szczegółowe informacje zawiera SWZ wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 92149,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 262827,76 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 92149,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ANN-S Anna Knapek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369787190
7.3.3) Ulica: Doły 3
7.3.4) Miejscowość: Dwory Drugie
7.3.5) Kod pocztowy: 32-642
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 92149,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.