Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilchowice do placówek oświatowych w Gliwicach, Knurowie i Czerwionce Leszczynach w roku szkolnym 2025/2026
- Data publikacji
- 04.09.2026, 08:50
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
GMINA PILCHOWICE
- Adres
- ul. Damrota 6, 44-145 Pilchowice
- Telefon
- 503044548
- publicus@vp.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00422098 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilchowice do placówek oświatowych w Gliwicach, Knurowie i Czerwionce Leszczynach w roku szkolnym 2025/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA PILCHOWICE
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257831
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Damrota 6
1.4.2.) Miejscowość: Pilchowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-145
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.7.) Numer telefonu: 503044548
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: publicus@vp.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.pilchowice.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6289c1d2-40b9-44ea-b0fe-3536f55fb058
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00422098
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00337289
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Pilchowice do placówek oświatowych w Gliwicach, Knurowie i Czerwionce Leszczynach w roku szkolnym 2025/2026
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
dowóz dzieci niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do placówek oświatowych w Gliwicach oraz z placówek oświatowych do miejsca zamieszkania dzieckaa) w czasie nauki szkolnej zgodnie z opisem Trasy nr 1 (Załącznikiem nr 1.1. do umowy): dowóz 10 dzieci na trasie 39 km w jedną stronę przez 188 dni - łącznie 14 664 km;
b) w dni wolne od nauki szkolnej zgodnie z opisem Trasy nr 1A (Załącznikiem nr 1.1. do umowy): dowóz 1 dziecka na trasie 15 km w jedną stronę przez 64 dni – łącznie 1 920 km.
3.9.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-28
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): USŁUGI TRANSPORTOWE KATARZYNA LEMAŃSKA POSŁUSZNY
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 631-180-74-75
4.3.3.) Ulica: ul. KOZIELSKA 188
4.3.4.) Miejscowość: GLIWICE
4.3.5.) Kod pocztowy: 44-100
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 170151,84 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00442684/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana liczby dowożonych dzieci
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana ilości dowożonych dzieci, wykreślenie trasy nr 1A w związku z wykreśleniem dowożonego dziecka
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana wartości wynagrodzenia przypadającego na rok 2025
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wynagrodzenie Wykonawcy w 2025 r. nie może przekroczyć kwoty 64 822,68 PLN brutto
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
przywrócenie trasy 1A
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przywrócenie trasy 1A
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 164118,96 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.