Małopolskie
Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych oraz dowóz uczniów szkół podstawowych na zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 01.09.2026, 13:38
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Liszkach
- Adres
- Mały Rynek 18, 32-060 Liszki
- Telefon
- +48 122806024
- gzeas@liszki.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416517 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych oraz dowóz uczniów szkół podstawowych na zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Liszkach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001167104
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mały Rynek 18
1.5.2.) Miejscowość: Liszki
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-060
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 122806024
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gzeas@liszki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: gzeas.liszki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-609ab877-aded-4dfd-bbe2-911dbdb83cdc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych oraz dowóz uczniów szkół podstawowych na zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-609ab877-aded-4dfd-bbe2-911dbdb83cdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416517
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00133458/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowóz uczniów z niepełnosprawnością do szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych oraz dowóz uczniów szkół podstawowych na zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342901
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GZEAS-261-3/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 761009,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 1: Dowóz zorganizowany uczniów z niepełnosprawnością wraz z zapewnieniem opieki w czasie dowozu do szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie Krakowa, Radwanowic, Skawiny i Przegini Duchownej w roku szkolnym 2026/2027. Opis zadania:1) Zamówienie będzie realizowane w okresie od dnia 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. codziennie, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, dni świątecznych oraz ferii.
2) Dowozem objętych jest 21 uczniów niepełnosprawnych, zgodnie z tabelą zawartą w SWZ, dojeżdżających do szkół oraz ośrodków szkolno-wychowawczych w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. przez 188 dni w roku szkolnym 2026/2027 codziennie, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, dni świątecznych oraz ferii.
3) Informacje mające wpływ na warunki transportu: jedno dziecko nie mówi, jedno ma skłonność do drapania innych osób, jedno na wózku inwalidzkim, jedno – konieczna pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu, jedno na wózku inwalidzkim oraz jeździ w wózku lub specjalnym foteliku samochodowym, jedno dziecko musi być pod stałą opieką osoby dorosłej, jedno z brakiem mowy werbalnej wypowiadające pojedyncze słowa, jedno z
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 580339,08 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 2: Dowóz zorganizowany uczniów zamieszkałych na terenie miejscowości Baczyn i Czułów do Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie w roku szkolnym 2026/2027. Opis zadania:1) Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów zamieszkałych na terenie miejscowości Baczyn i Czułów do Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie i z powrotem w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r., codziennie, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, dni świątecznych oraz ferii według następującego przebiegu:
- dowóz uczniów do Szkoły Podstawowej w Czułowie z miejscowości Baczyn przez Czułów rozpoczynać się będzie o godzinie 7:30 począwszy od przystanku Baczyn Bór Sanka, dalej Baczyn Dom Ludowy, Baczyn Most drewniany, Czułów Rezerwat Zimny Dół, Czułów Skały, a kończyć się będzie na przystanku Czułów Szkoła.
- powrót uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czułowie do miejscowości Baczyn przez Czułów Skały rozpoczynać się będzie o godzinie 14:30 z przystanku Czułów Szkoła dalej Czułów Skały, Czułów Rezerwat Zimny Dół, Baczyn Most drewniany, Baczyn Dom Ludowy, a kończyć się będzie na przystanku Baczyn Bór Sanka.
2) Dowozem objętych jest 26 uczniów dojeżdżających do Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie w okresie od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. przez 188 dni w roku szkolnym 2026/2027 codziennie, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, dni świątecznych oraz ferii.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 62753,70 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 3: Dowóz zorganizowany uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Liszki na zajęcia wychowania fizycznego w roku szkolnym 2026/2027. Opis zadania:1) Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie w okresie od dnia 1 października 2026 r. do 31 maja 2027 r. oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Kaszowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie w okresie od dnia 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. tj.
- Trasa A: Dowóz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie.
- Trasa B: Dowóz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Kaszowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie.
2) Trasa A: Dowóz uczniów Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie:
- w Poniedziałki: grupa 19 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (6:50-8:35),
1 kurs – autobus do dyspozycji w godzinach: 6:50 do 8:35.
- Czwartki: grupa 24 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (6:50-8:35),
1 kurs – autobus do dyspozycji w godzinach: od 6:50 do 8:35.
Razem: 2 dni x 1 kurs x 14 km = 28 km (tygodniowo). Łącznie 59 dni, 59 kursów.
3) Trasa B: Dowóz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Kaszowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie:
- w Poniedziałki:
grupa 11 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (7:00-8:50),
grupa 16 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (8:50-10:40),
grupa 11 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (10:40-12:30),
grupa 20 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (12:30-14:25),
4 kursy – autobus do dyspozycji w godzinach: od 7:00 do 14:25,
- we wtorki: grupa 11 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (7:00-8:50).
grupa 16 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (8:50-10:40),
grupa 11 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (10:40-12:30),
- grupa 12 uczniów + nauczyciel – dowóz + powrót (12:30-14:25),
4 kursy – autobus do dyspozycji w godzinach od 7:00 do 14:25.
- w czwartki: grupa 32 uczniów + 2 nauczycieli - dowóz + powrót (8:50-10:40),
grupa 33 uczniów + 2 nauczycieli - dowóz + powrót (10:40-12:30),
grupa 17 uczniów + nauczyciel - dowóz + powrót (12:30-14:25),
3 kursy – autobus do dyspozycji w godzinach od 8:50 do 14:25.
Razem: 2 dni x 4 kurs x 5 km + 1 dzień x 3 kursy x 5 km = 55 km (tygodniowo). Łącznie 113 dni, 415 kursów.
4) Jeden kurs obejmuje dowóz uczniów na zajęcia wychowania fizycznego i powrót uczniów z zajęć wychowania fizycznego.
5) Dowóz odbywać się będzie ze Szkoły Podstawowej im. Antoniego Sewiołka w Czułowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie w okresie od dnia 1 października 2026 r. do 31 maja 2027 r. oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Kaszowie na halę sportową w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kaszowie w okresie od dnia 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. wg ustalonego harmonogramu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 117916,67 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 653300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 700488,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 689117,76 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAL-BUS Malik Ewa, Malik Konrad Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9441952734
7.3.3) Ulica: - 16
7.3.4) Miejscowość: Czułów
7.3.5) Kod pocztowy: 32-060
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 689117,76 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 75200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 92789,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 75200,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa „Witompol” Sp. J. Witold Zajger, Tomasz Zajger
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9441513733
7.3.3) Ulica: - 121
7.3.4) Miejscowość: Czułów
7.3.5) Kod pocztowy: 32-060
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 75200,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 97401,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 102100,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99348,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MAL-BUS Malik Ewa, Malik Konrad Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9441952734
7.3.3) Ulica: - 16
7.3.4) Miejscowość: Czułów
7.3.5) Kod pocztowy: 32-060
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99348,12 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.