← WSZYSTKIE PRZETARGI
Wielkopolskie

Dowożenie i odwożenie dzieci do szkół podstawowych, przedszkoli i sali sportowej w Gminie Pakosław w roku szkolnym 2025 / 2026

Data publikacji
21.08.2026, 11:27
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wykonaniu umowy

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Pakosław

Adres
Kolejowa 2, 63-920 Pakosław
Telefon
655478332
E-mail
pakoslaw@pakoslaw.pl
WWW zamawiającego
www.bip.pakoslaw.pl

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402029 z dnia 2026-08-21

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dowożenie i odwożenie dzieci do szkół podstawowych, przedszkoli i sali sportowej w Gminie Pakosław w roku szkolnym 2025 / 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pakosław

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050758

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Kolejowa 2

1.4.2.) Miejscowość: Pakosław

1.4.3.) Kod pocztowy: 63-920

1.4.4.) Województwo: wielkopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.4.7.) Numer telefonu: 655478332

1.4.8.) Numer faksu: 655478332

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pakoslaw@pakoslaw.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pakoslaw.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6390403d-222b-4dfb-96db-a7a49c453893

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402029

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00262285

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dowożenie i odwożenie dzieci do szkół podstawowych, przedszkoli i sali sportowej w Gminie Pakosław w roku szkolnym 2025 / 2026

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi dowożenia i odwożenia dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli w Gminie Pakosław w ramach przewozów regularnych osób w krajowym transporcie drogowym w ramach linii regularnych (zakup biletów miesięcznych) wraz z dowożeniem i odwożeniem dzieci ze szkół podstawowych w Gminie Pakosław na salę sportową w Pakosławiu.

1.1 Dowóz uczniów do szkół (przewidywana liczba biletów):
a) Szkoły Podstawowej w Chojnie: bilet ulgowy – 102, bilet normalny – 0;
b) Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pakosławiu: bilet ulgowy – 135, bilet normalny – 0;
c) Szkoły Filialnej w Sowach: bilet ulgowy – 17, bilet normalny – 0;
d) Przedszkola w Pakosławiu: bilet ulgowy – 4, bilet normalny – 5;
e) Przedszkola w Chojnie: bilet ulgowy – 14, bilet normalny – 25;
f) Oddziału Przedszkolnego w Sowach: bilet ulgowy – 8, bilet normalny – 27.

Odwóz uczniów do miejsc zamieszkania (miejsc przystankowych).

1.1.1 Zamówienie obejmuje przewóz uczniów (dowóz i odwóz do miejsc zamieszkania)
w ramach utworzonych przez Wykonawcę linii regularnych (w cenach biletów ustalonych w niniejszym postępowaniu).

1.1.2 Dowożenie i odwożenie uczniów, w ramach komunikacji regularnej (zakup biletów miesięcznych) odbywać się będzie we wszystkie dni nauki szkolnej, w roku szkolnym 2025/2026, tj. od dnia 01.09.2025 r. do dnia 26.06.2026 r.

1.1.3 Trasy oraz harmonogram przewozów uczniów do poszczególnych szkół i przedszkoli
w Gminie Pakosław wraz z liczbą uczniów do przewiezienia do danej szkoły i przedszkola, określone zostały w Załączniku nr 9 do SWZ.

1.1.4 Usługa polega na przewozie uczniów:
Autobusami, z co najmniej 55 miejscami siedzącymi – 3 autobusy.
Na dzień sporządzenia SWZ, w okresie realizacji zamówienia, do korzystania z usług uprawnionych będzie ogółem 337 dzieci, w tym 57 dzieci przedszkolnych nieobjętych prawem do ulgi w przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego (nieobjętych obowiązkiem szkolnym) oraz 3 opiekunów (po jednym w każdym autobusie).
Liczbę uczniów podano na podstawie informacji złożonych przez poszczególne placówki oświatowe.
Gmina Pakosław zakupi bilety miesięczne zarówno dla dzieci, jak i dla opiekunów, zgodnie z ceną zaoferowaną w postępowaniu.
Zamówienie mniejszej ilości usług nie jest traktowane jako odstąpienie od umowy przez Zamawiającego i nie daje po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń, w szczególności
o odszkodowanie. Ceny jednostkowe usług obowiązują przez cały okres realizacji zamówienia.
Opiekunów zapewni Zamawiający.
Zamawiający udostępni Wykonawcy, pracownikom jednostek oświatowych, uczniom oraz rodzicom/opiekunom prawnym, obowiązujące „Standardy Ochrony Małoletnich”, opracowane zgodnie z art. 22c ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1802 z późn. zm.).

1.2 Zamówienie obejmuje także przewóz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chojnie oraz Szkoły Podstawowej w Pakosławiu Filia Sowy na salę sportową znajdującą się przy Szkole Podstawowej w Pakosławiu.

1.2.1. Dowóz uczniów na salę sportową w Pakosławiu (przewidywana liczba biletów):
a) Dowozy ze Szkoły Podstawowej w Chojnie: bilet ulgowy –159, bilet normalny (opiekun) – 5;
b) Dowozy ze Szkoły Podstawowej w Pakosławiu, Filia Sowy: bilet ulgowy – 26, bilet normalny (opiekun) – 2.

1.2.2. Dowożenie i odwożenie uczniów odbywać się będzie we wszystkie dni nauki szkolnej
w terminie od 06.10.2025 r. do 31.03.2026 r.

1.2.3. Trasy oraz harmonogram przewozów uczniów na salę sportową w Pakosławiu wraz
z liczbą uczniów do przewiezienia, określone zostały w Załączniku nr 9 do SWZ.

1.2.4. Do wykonania zamówienia, Wykonawca wykorzystywał będzie autobusy przystosowane do przewozu osób, odpowiednio przygotowane pod względem stanu technicznego.

1.2.5. Funkcję opiekuna będzie sprawował nauczyciel wychowania fizycznego z danej szkoły.

1.3 Tygodniowa liczba kilometrów, w przypadku obu dowozów, wynosi około 1.230,10 km, czyli miesięczna liczba kilometrów wynosi około 4.920,40 km.

1.4 Dane związane z liczbą kilometrów i liczbą dowożonych uczniów dotyczą roku szkolnego 2025/2026 i są danymi szacunkowymi uzyskanymi ze szkół i przedszkoli. W czasie obowiązywania umowy, w roku szkolnym 2025/2026, liczba kilometrów i liczba dowożonych dzieci może ulec zmianie, w zależności od liczebności uczniów w szkołach oraz przedszkolach i zmian w planach nauczania.

1.5 Liczba uczniów podanych w SWZ może ulec zmianie, w zależności od decyzji rodziców dot. wyboru szkoły/przedszkola, w której dziecko będzie spełniać obowiązek szkolny lub nauki, jak również z innych mogących wystąpić przyczyn.

1.6 Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni, innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy.

1.7 Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, zmiany obwodów szkół.

1.8 Usługa ma być świadczona w dni powszednie, z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych, określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t.j. Dz. U.
z 2023 r. poz. 1211) (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna oraz inne dni, które będą wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych). Usługa nie będzie świadczona w okresach czasowego ograniczenia lub czasowego zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, przez ministra właściwego ds. oświaty
i wychowania (lub inne właściwe organy), w przypadkach uzasadnionych nadzwyczajnymi okolicznościami zagrażającymi życiu lub zdrowiu dzieci i młodzieży.

1.9 W przypadku zmiany organizacji zajęć, polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego, za pośrednictwem Dyrektora danej placówki, o zmianie terminu dowozu.

1.10 Każdy uczeń musi mieć zapewnione miejsce w autobusie. Ogólna ilość osób przewożonych w pojeździe, nie może przekraczać liczby osób dopuszczonych do przewozu danym pojazdem, na podstawie właściwego dokumentu, np. dowodu rejestracyjnego.

1.11 W Załączniku nr 1 do SWZ (formularz ofertowy) należy podać cenę biletu miesięcznego (brutto), uwzględniającą koszt zakupu biletów miesięcznych na poszczególne trasy dowozów do szkół, przez okres 10 miesięcy, oraz cenę biletu miesięcznego (brutto), uwzględniającą koszt zakupu biletów miesięcznych na dowozy na salę sportową, przez okres 6 miesięcy, a także całkowitą wartość zamówienia.

1.12 Liczba kupowanych biletów w okresie obowiązywania umowy może ulegać zmianie.

1.13 Rozliczenia wykonywane będą w cyklu miesięcznym na podstawie zestawienia biletów miesięcznych.

1.14 Imienna lista uczniów i opiekunów (osób), dla których zostaną zakupione bilety, zostanie podana do wiadomości Wykonawcy przez Dyrektorów szkół i przedszkoli, na cztery dni robocze przed rozpoczęciem każdego miesiąca, wraz ze wskazaniem liczby dzieci nieuprawnionych do biletów ulgowych. W przypadku rozpoczynania zajęć szkolnych
w trakcie miesiąca, Dyrektorzy przekażą listy na cztery dni robocze przed rozpoczęciem zajęć.

1.15 Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć bilety miesięczne do Dyrektora danej szkoły
i przedszkola najpóźniej do przedostatniego dnia roboczego każdego miesiąca.

1.16 Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania przedstawionego planu dowozu
i punktualnego dowożenia i odwożenia dzieci, a w przypadku awarii autobusu, do podstawienia innego pojazdu spełniającego wyżej opisane wymagania Zamawiającego.

1.17 Godziny dowozu muszą umożliwiać dowożonym uczniom punktualne rozpoczęcie zajęć lekcyjnych. Zamawiający informuje, że miejsce prowadzenia zajęć, przewidywane godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych oraz godziny odwozu podano w Załączniku nr 9 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-01

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-09-01 do 2026-06-26

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PHU CONTINENTAL TRAVEL Paulina Węgrzynowska

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6991442273

4.3.4.) Miejscowość: Sarnówka 35

4.3.5.) Kod pocztowy: 63-900

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 603801,58 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00301314/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wzrost kosztów realizacji zamówienia, w szczególności w wyniku znacznego wzrostu ceny paliwa spowodowany wybuchem wojny na Bliskim Wschodzie

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega §3 ust. 1 umowy nr RGRB.272.5.2025 z dnia 01.07.2025r.

Nowa cena biletu ulgowego dla ucznia i cena biletu dla ucznia bez ulgi wynosi 166,07 zł brutto (słownie: sto sześćdziesiąt sześć złotych 07/100).

Nowa cena biletu dla opiekuna wynosi 325,63 zł brutto (słownie: trzysta dwadzieścia pięć złotych 63/100).

§ 3 ust. 4 umowy z dnia 01.07.2025r. otrzymuje brzmienie:
„Zamawiający zastrzega, że łączne wydatki z tytułu w/wymienionych usług realizowane będą do kwoty brutto 606.921,83 PLN, w tym w roku 2025 do kwoty 241.520,63, w roku 2026 do kwoty 365.401,20”.

Zmiana wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym Aneksie, obowiązuje od dnia 01.04.2026 r. przez okres jednego miesiąca, tj. do dnia 30.04.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 3120,25

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wzrost kosztów realizacji zamówienia, w szczególności w wyniku znacznego wzrostu ceny paliwa spowodowany wybuchem wojny na Bliskim Wschodzie

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmianie ulega §3 ust. 1 umowy nr RGRB.272.5.2025 z dnia 01.07.2025r.

Nowa cena biletu ulgowego dla ucznia i cena biletu dla ucznia bez ulgi wynosi 166,07 zł brutto (słownie: sto sześćdziesiąt sześć złotych 07/100).

Nowa cena biletu dla opiekuna wynosi 325,63 zł brutto (słownie: trzysta dwadzieścia pięć złotych 63/100).

§ 3 ust. 4 umowy z dnia 01.07.2025r. otrzymuje brzmienie:
„Zamawiający zastrzega, że łączne wydatki z tytułu w/wymienionych usług realizowane będą do kwoty brutto 613.162,33 PLN, w tym w roku 2025 do kwoty 241.520,63, w roku 2026 do kwoty 371.641,70”.

Zmiana wynagrodzenia, o której mowa w niniejszym Aneksie, obowiązuje od dnia 01.05.2026 r. do końca roku szkolnego 2025/2026, tj. do dnia 26.06.2026 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 6240,50

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 587057,89 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Brak.
2026-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE