Dowożenie i odwożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Łazy w roku szkolnym 2025/2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów
- Data publikacji
- 01.09.2026, 13:59
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
GMINA ŁAZY
- Adres
- Traugutta 15, 42-450 Łazy
- wirum@lazy.pl
- WWW zamawiającego
- https://bip.umlazy.finn.pl/
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416623 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dowożenie i odwożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Łazy w roku szkolnym 2025/2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAZY
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258865
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Traugutta 15
1.4.2.) Miejscowość: Łazy
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-450
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wirum@lazy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umlazy.finn.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a252ab9-dc8b-4419-8506-d7f15324f71b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416623
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00317809
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dowożenie i odwożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Łazy w roku szkolnym 2025/2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Nazwa nadana zamówieniu: Dowożenie i odwożenie uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Łazy w roku szkolnym 2025/2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas przewozów.
2. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa polegająca na bezpiecznym i punktualnym dowozie niepełnosprawnych uczniów z terenu Gminy Łazy wraz z opieką w komunikacji zamkniętej realizowanej przez Wykonawcę w okresie 01 września 2025 do 26 czerwca 2026 wraz z zapewnieniem opieki podczas wykonywania usługi. Dowóz uczniów do placówek odbywać się będzie w dni nauki szkolnej, w oparciu o aktualne Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego.
2. WYMAGANIA CO DO POJAZDÓW: Wykonawca będzie realizował przewozy minimum jednym pojazdem.
Wymagania do pojazdu służącego realizacji usługi oraz pojazdu zastępczego podstawianego w razie awarii:
- Pojazd do przewozu minimum 21 osób, dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.
- Wyposażony w klimatyzację i pasy bezpieczeństwa.
- Pojazd zastępczy musi mieć sprawną klimatyzację, oraz miejsca wyposażone w pasy bezpieczeństwa i być przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach.
- Pojazd zastępczy musi być na miejscu nie później niż 60 minut.
3. Dowozem objętych będzie 18 uczniów oraz dwoje dzieci w wieku przedszkolnym. Ilość uczniów może ulegać zmianie w okresie realizacji zamówienia.
3.1. OPIS TRASY
- Przewóz będzie się odbywał na trasie: Łazy, ul. Laskowa – Łazy, ul. Stara Cementownia – Łazy, ul. Daszyńskiego – Łazy, ul. Głazówka – Wysoka, ul. Parkowa – Wiesiółka, ul. Pobożnego – Chruszczobród, ul. Norwida – Wysoka, ul. Kościuszki - Wysoka, ul. Leśna – Turza, ul. 1 Maja – Ciągowice, ul. 1 Maja – Ciągowice, ul. Zacisze – Łazy, ul. Traugutta - Łazy, ul. Brzozowa – Łazy, ul. Topolowa – Łazy, ul. Kościuszki - Zawiercie, ul. Rataja – Zawiercie, ul. Harcerska (Bzów). Zamawiający szacuje dzienną liczbę przejechanych kilometrów: 180 km
Szacunkowa ilość kilometrów do przejechania w okresie realizacji zadania dla pojazdu wyposażonego w podjazd umożliwiający zajęcie miejsca osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim: 180 km * 188 dni nauki szkolnej = 33 840km
Ilość uczniów oraz przebieg trasy mogą ulegać zmianie w okresie realizacji zamówienia.
Dopuszcza się realizację dwóch kursów podczas dowozu i odwozu uczniów.
4. Przewozy będą realizowane w dni nauki szkolnej a także w razie zaistnienia konieczności w inne dni (za tę samą cenę), po uzgodnieniu z Zamawiającym, tj. osobą upoważnioną - Głównym Specjalistą ds. edukacji i profilaktyki. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci zgodnie z rozkładem jazdy/harmonogramem ustalonym z Zamawiającym. Wykonawca zapewni miejsca siedzące oraz odpowiednie warunki przewożonym dzieciom oraz opiekunowi.
5. Wykonawca sprawował będzie opiekę nad uczniami w trakcie ich dowozu do placówek oraz w drodze powrotnej. Opiekę powinien sprawować opiekun zatrudniony przez Wykonawcę.
6. Przed rozpoczęciem realizacji zadania Zamawiający przekaże Wykonawcy listę osób objętych przewozem wraz z adresami oraz adresem szkoły/ placówki, do której uczniowie mają być dowożeni. Na podstawie listy Wykonawca sporządzi harmonogramy dowozu, uwzględniając jako pierwszy adres miejsca oczekiwania opiekuna. Na podstawie tygodniowego planu lekcji Wykonawca ustali szczegółowe godziny kursów w porozumieniu z dyrektorem szkoły/placówki.
7. W przypadku awarii busa przewożącego uczniów opiekun sprawuje opiekę nad dowożonymi uczniami, zapewniając im bezpieczeństwo do czasu przybycia pojazdu zastępczego.
8. Opiekun wspólnie z kierowcą podejmuje decyzje co do dalszego postępowania w razie awarii, wypadku lub innych nieprzewidzianych okoliczności. Opiekun i kierowca zobowiązani są wspólnie ustalić i zapisać w formie notatki czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii.
9. Usługi przewozowe świadczone w ramach niniejszego postępowania, muszą być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, w szczególności:
a) zapewnienie opieki w czasie przewozu w związku z przepisami ustawy o systemie oświaty oraz ustawy Prawo oświatowe,
b) przestrzeganie przepisów ustawy Prawo przewozowe, ustawy o transporcie drogowym i ustawy Prawo o ruchu drogowym,
c) Wykonawca jest zobowiązany do posiadania i stosowania „Standardów ochrony małoletnich” zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich w związku z ustawą o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, które Wykonawca okaże Zamawiającemu w momencie zawarcia umowy.
10. Wykonawca będzie zobowiązany w trakcie trwania umowy do:
a) zapewnienia pojazdów w pełni sprawnych technicznie.
b) w przypadku awarii pojazdu, zapewnienia zastępczego środka transportu
3.9.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-25
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-06-264.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Waldekbusy J. Adamska Sp. J.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242724302
4.3.3.) Ulica: Baczyńskiego 11 a / 13
4.3.4.) Miejscowość: Sosnowiec
4.3.5.) Kod pocztowy: 41-203
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 168066,36 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00403126/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 158232,69 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.