Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy
- Data publikacji
- 02.09.2026, 15:48
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Kocierzew Południowy
- Adres
- Kocierzew Południowy 83, 99-414 Kocierzew Południowy
- Telefon
- 46 838 48 25
- sekretariat@kocierzew.pl
- WWW zamawiającego
- www.bip.kocierzewpoludniowy.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00419241 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kocierzew Południowy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148288
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kocierzew Południowy 83
1.5.2.) Miejscowość: Kocierzew Południowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-414
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 46 838 48 25
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kocierzew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kocierzewpoludniowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1f14742e-1525-406f-a9a1-fd701aed60201.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1f14742e-1525-406f-a9a1-fd701aed6020
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419241
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028322/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowożenie uczniów do szkół na terenie Gminy Kocierzew Południowy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377409
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPF.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu i odwozu uczniów z miejsc zamieszkania do szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Gminy Kocierzew Południowy oraz po zakończeniu zajęć lekcyjnych – do miejsc zamieszkania uczniów. Usługa realizowana będzie w okresie dwóch lat szkolnych od dnia 01.09.2026 r., z wyłączeniem dni wolnych od zajęć szkolnych oraz okresu wakacji szkolnych.
3.2 Dowozem objęci zostaną uczniowie następujących szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Kocierzew Południowy:
• Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Południowym,
• Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszewie,
• Szkoły Podstawowej w Gągolinie Południowym.
3.3 Wstępne trasy przejazdów określa załącznik nr 7 do SWZ.
3.4 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany przebiegu tras, kierunku obsługi kursów oraz zakresu realizowanych przewozów, w tym liczby kilometrów, w okresie obowiązywania umowy. Podane niżej ilości kilometrów mają charakter szacunkowy i nie mogą stanowić podstawy do roszczeń Wykonawcy o ich pełną realizację.
Za zmianę niepowodującą istotnego zwiększenia lub zmniejszenia zakresu świadczenia uznaje się zmianę łącznej liczby kilometrów do 10% w stosunku do liczby kilometrów przyjętej do kalkulacji oferty.
Zmiany organizacji przewozów nie mogą prowadzić do istotnego zwiększenia lub zmniejszenia zakresu świadczenia Wykonawcy, chyba że nastąpi odpowiednia zmiana wynagrodzenia zgodnie z art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia na poziomie minimum 50% wartości brutto umowy.
3.5 Szczegółowe rozkłady jazdy obejmujące godziny dowozu i odwozu uczniów na poszczególnych trasach będą ustalane przez dyrektorów szkół przed rozpoczęciem każdego roku szkolnego oraz w razie potrzeby aktualizowane w trakcie jego trwania.
3.6 Podane w SWZ dane dotyczące liczby uczniów, przebiegu tras oraz godzin przewozów mają charakter planowany i mogą ulec zmianie w trakcie realizacji umowy w zakresie wynikającym z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, przy zachowaniu zasad określonych w umowie. Szczegółowe ustalenia dotyczące tras dowozu uczniów, godzin przyjazdów autobusów do szkół oraz godzin odjazdów po zakończeniu zajęć zostaną dokonane pomiędzy dyrektorami szkół a Wykonawcą, z którym zostanie zawarta umowa.
3.7 Autobusy będą zatrzymywały się na wyznaczonych przystankach autobusowych zlokalizowanych na trasach przejazdu.
3.8 Wykonawca nie może rozpoczynać realizacji tras dowozu uczniów przed godziną 6:45.
3.9 Szacunkowa liczba kilometrów przewidziana do wykonania w ramach realizacji zamówienia wynosi około 400 km dziennie.
3.10 Szacunkowa liczba uczniów objętych dowozem wynosi 216 osób, w tym:
• 163 uczniów do Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Południowym,
• 36 uczniów do Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaguszewie,
• 17 uczniów do Szkoły Podstawowej w Gągolinie Południowym.
3.11 Zamawiający przewiduje możliwość okresowych zmian liczby uczniów korzystających z przewozów wynikających m.in. z rozpoczęcia lub zakończenia obowiązku szkolnego, zmiany miejsca zamieszkania ucznia, zmiany szkoły, czasowego zawieszenia korzystania z dowozów, innych okoliczności wynikających z organizacji pracy szkół.
3.12 Strony ustalają, że wynagrodzenie Wykonawcy za realizację przedmiotu zamówienia ma charakter miesięcznego wynagrodzenia ryczałtowego. Wynagrodzenie to zostanie skalkulowane przez Wykonawcę przy założeniu bazowej liczby 216 uczniów oraz zaoferowanej ceny biletu miesięcznego. Zmiana liczby uczniów korzystających z przewozów w trakcie realizacji zamówienia nie powoduje zmiany miesięcznego wynagrodzenia ryczałtowego.
Imienne bilety miesięczne stanowią wyłącznie dokument potwierdzający wykonanie usługi przewozowej oraz podstawę ewidencji uczniów korzystających z przewozów.
Podstawą sprzedaży imiennych ulgowych biletów miesięcznych szkolnych będą imienne listy uczniów zawierające dane ucznia oraz relację przewozu. Rzeczywista liczba uczniów, uprawnionych do objęcia przewozem w kolejnym miesiącu, będzie weryfikowana i przekazywana Wykonawcy przez dyrektorów poszczególnych szkół na koniec każdego poprzedniego miesiąca rozliczeniowego.
Zamawiający zobowiązuje się do przekazywania Wykonawcy imiennych list uczniów objętych dowozem do przedostatniego dnia każdego miesiąca poprzedzającego.
3.14 Wykonawca będzie realizował zamówienie w ramach przewozów regularnych lub regularnych specjalnych w krajowym transporcie drogowym osób, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1490 ze zm.) oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa.
Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przewozy w sposób zapewniający spełnienie wszystkich wymagań wynikających z obowiązujących przepisów prawa regulujących wykonywanie regularnego przewozu osób oraz zasady stosowania i rozliczania ulg ustawowych, w tym prowadzić dokumentację niezbędną do prawidłowego korzystania z uprawnień wynikających z tych przepisów.
3.15 Wykonawca zobowiązany jest dysponować minimum 4 autobusami przeznaczonymi do realizacji zamówienia, posiadającymi minimum 40 miejsc siedzących dla pasażerów każdy, sprawnymi technicznie oraz przystosowanymi do przewozu osób, w szczególności dzieci.
3.16 Pojazdy wykorzystywane do realizacji przewozu uczniów muszą być właściwie oznakowane, posiadać wymagane ubezpieczenia oraz spełniać wszystkie wymagania określone przepisami prawa dla pojazdów dopuszczonych do ruchu drogowego.
Wykonawca zobowiązany jest realizować przewozy zgodnie z ustalonym harmonogramem, z zachowaniem punktualności i regularności kursowania.
3.17 W przypadku awarii autobusu przeznaczonego do realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do podstawienia autobusu zastępczego spełniającego wymagania techniczne określone przepisami prawa dla pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym.
Maksymalny czas podstawienia autobusu zastępczego nie może przekroczyć 30 minut od momentu skutecznego powiadomienia Wykonawcy o konieczności jego podstawienia.
Wykonawca wskaże deklarowany czas podstawienia pojazdu zastępczego w Formularzu Ofertowym. Zadeklarowany czas będzie podlegał ocenie w ramach kryteriów oceny ofert.
Jeżeli z przyczyn bezpieczeństwa uczniowie nie mogą kontynuować jazdy, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić im opiekę do czasu podstawienia autobusu zastępczego
Awarie autobusu należy rozumieć jako zdarzenie techniczne uniemożliwiające lub istotnie utrudniające bezpieczne wykonanie przewozu zgodnie z umową.
3.18 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić, aby autobusy wykorzystywane do realizacji zamówienia były prowadzone przez kierowców posiadających wymagane kwalifikacje zawodowe, uprawnienia do kierowania autobusami oraz uprawnienia wymagane do wykonywania przewozu osób, zgodnie z przepisami ustawy o transporcie drogowym, ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz innymi obowiązującymi przepisami.
3.19 Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji zamówienia dysponować personelem i pojazdami umożliwiającymi nieprzerwaną realizację wszystkich kursów objętych zamówieniem, również w przypadku awarii pojazdu, choroby kierowcy lub innych zdarzeń losowych.
3.20 Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z niewłaściwej realizacji przedmiotu zamówienia.
3.22 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić podczas realizacji przewozu uczniów opiekę nad przewożonymi uczniami
3.24 Wykonawca ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów podczas wykonywania przewozu, tj. od chwili wejścia ucznia do autobusu do chwili przekazania ucznia pod opiekę szkoły oraz od chwili przejęcia ucznia ze szkoły po zakończeniu zajęć do chwili opuszczenia autobusu na przystanku w miejscowości zamieszkania.
3.25 Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewożonym uczniom odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji zamówienia posiadać:
1. ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC komunikacyjne) dla wszystkich autobusów wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Pojazdy wykorzystywane do realizacji przewozów muszą posiadać aktualne ubezpieczenie OC przez cały okres wykonywania usługi;
2. ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przewozem osób, obejmujące odpowiedzialność za szkody powstałe w związku z wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia. Minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia OC działalności nie może być niższa niż 200 000,00 zł;
3. ważne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obejmujące wszystkich uczniów przewożonych w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Zakres ubezpieczenia NNW powinien obejmować następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku z przewozem uczniów, w szczególności podczas wsiadania do autobusu, przejazdu oraz wysiadania z autobusu.
Wykonawca jest zobowiązany do przedłużenia dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych ubezpieczeń przed podpisaniem umowy, a następnie na każde wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumenty potwierdzające ich aktualność. W przypadku wygaśnięcia któregokolwiek z wymaganych ubezpieczeń w trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ciągłość ochrony ubezpieczeniowej przez cały okres obowiązywania umowy.
3.26 Pojazdy, którymi Wykonawca będzie świadczył usługi, muszą posiadać aktualne badania techniczne dopuszczające pojazd do ruchu. Kserokopie dokumentów poświadczone za zgodność z oryginałem, o których mowa powyżej Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy o zamówienie publiczne.
3.28 Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia Wykonawcy dodatkowych przewozów pasażerskich związanych z realizacją pozaszkolnych zajęć uczniów
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30624,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45858,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30624,48 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI TRANSPORTOWE KRZYSZTOF KOWALIK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750481786
7.3.4) Miejscowość: Kocierzew Północny
7.3.5) Kod pocztowy: 99-414
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 612489,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.