Dowożenie uczniów do Szkoły Podstawowej w Kobylinie-Borzymach wraz z zapewnieniem opieki nad dowożonymi dziećmi na podstawie zakupionych biletów miesięcznych
- Data publikacji
- 28.08.2026, 11:10
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA KOBYLIN-BORZYMY
- Adres
- ul. Główna 11, 18-204 Kobylin-Borzymy
- Telefon
- +48 862743003
- WWW zamawiającego
- www.kobylinborzymy.biuletyn.net
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00411965 z dnia 2026-08-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowożenie uczniów do Szkoły Podstawowej w Kobylinie-Borzymach wraz z zapewnieniem opieki nad dowożonymi dziećmi na podstawie zakupionych biletów miesięcznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOBYLIN-BORZYMY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670195
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Główna 11
1.5.2.) Miejscowość: Kobylin-Borzymy
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-204
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 862743003
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wojciech.piszczatowski@kobylinborzymy.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kobylinborzymy.biuletyn.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kobylinborzymy.ezamawiajacy.pl/pn/kobylinborzymy/demand/304533/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowożenie uczniów do Szkoły Podstawowej w Kobylinie-Borzymach wraz z zapewnieniem opieki nad dowożonymi dziećmi na podstawie zakupionych biletów miesięcznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18faef50-2c12-422f-bdfa-ca309a5759ba
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411965
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00331967/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 337608,64 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dowożenie uczniów do Szkoły Podstawowej w Kobylinie-Borzymach wraz z zapewnieniem opieki nad dowożonymi dziećmi na podstawie zakupionych biletów miesięcznych
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu, odwozu i zapewnienia opieki dla uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Kobylinie-Borzymach
2. Okres świadczenia usługi obejmuje dni nauki szkolnej w okresie: od dnia 01.09.2026 r. do 25.06.2027 r.
3. Pod pojęciem dowóz rozumie się dowożenie uczniów do szkoły oraz odwożenie uczniów ze szkoły, z zastrzeżeniem możliwości zmiany godzin kursów wynikających z realnego zapotrzebowania.
4. Zamawiający najpóźniej 3 dni przed rozpoczęciem wykonywania zadań dostarczy Wykonawcy imienną listę uczniów wraz z wykazem tras, na które wykonawca dostarczy bilety miesięczne.
5. Pod pojęciem opieka rozumie się: stałe zapewnienie warunków bezpieczeństwa w trakcie wsiadania, wysiadania i przejazdu autobusem.
6. Dowóz uczniów do szkoły odbywać się będzie we wszystkie dni nauki wynikające z kalendarza roku szkolnego, z zastrzeżeniem sytuacji nieprzewidzianych powodujących zamknięcie placówki szkolnej.
7. Świadczenie usług obejmuje transport 179 uczniów (załącznik nr 5).
8. Transport dzieci powinien być zorganizowany z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa oraz zasad bezpieczeństwa w szczególności ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. 2025 r. poz. 1490 ze zm.)
9. Opiekunem dowożonych dzieci musi być osoba pełnoletnia. Opiekun w trakcie wykonywania swoich zadań musi być ubrany w kamizelkę odblaskową. Kierowca nie może jednocześnie pełnić funkcji opiekuna w autobusie.
10. Pojazd, którym będzie wykonywany przewóz musi posiadać aktualne badania techniczne i ubezpieczenie OC, oraz wystarczającą ilość miejsc siedzących na poszczególnych trasach. W okresie zimowym pojazd dowożący dzieci musi być ogrzewany, na stopniach wejściowych do autobusów nie może zalegać śnieg ani lód. W tym czasie Wykonawca musi zwrócić szczególną uwagę, aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania dzieci.
11. Rozpoczęcie dowozu nie może rozpocząć się wcześniej niż przed godz. 7:20, zakończenie dowozu czyli przyjazd autobusu na plac szkolny nie później niż godz. 8:20
12. Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę o wystąpieniu okoliczności uzasadniających wprowadzenie ewentualnych zmian w rozkładzie jazdy (np. zmiana godzin zajęć lekcyjnych, zmiana liczby przewożonych dzieci, inne zdarzenia mogące mieć wpływ na realizację rozkładu jazdy w danym dniu/ okresie). Wykonawca może zaproponować Zamawiającemu zmiany w rozkładzie jazdy jeżeli będzie to korzystne dla przewożonych uczniów i wprowadzić je, po zaakceptowaniu przez Zamawiającego.
13. Zamawiający zastrzega możliwość odwołania poszczególnych kursów lub całkowitego odwołania dowozów w konkretne dni, wynikające ze szczególnych lub nieprzewidzianych okoliczności.
14. Wykonawca otrzyma od Zamawiającego listy uczniów korzystających z dowozu wraz ze wskazanymi miejscami wsiadania i wysiadania. Liczba dzieci objętych dowozem może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od Zamawiającego.
15. Wykonawca przed rozpoczęciem dowozu uzgodni z Dyrektorem Szkoły podstawowej w Kobylinie-Borzymach harmonogram dowozu i odwozu dzieci do i ze szkoły z uwzględnieniem czasów rozpoczęcia transportu. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany czasów dowozu i odwozu.
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23449 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 37541,25 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 31504 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OPEN TOURS KRZYSZTOF FERENC,
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8480007531
7.3.3) Ulica: Adama Mickiewicza 1A
7.3.4) Miejscowość: Ełk
7.3.5) Kod pocztowy: 19-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 315040 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.