Dowożenie uczniów z terenu Gminy Izbica w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 03.09.2026, 13:52
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA IZBICA
- Adres
- ul. Gminna 4, 22-375 Izbica-Wieś
- ugizbica@mbnet.pl
- WWW zamawiającego
- https://ugizbica.bip.e-zeto.eu/
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421188 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowożenie uczniów z terenu Gminy Izbica w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IZBICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371703
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 4
1.5.2.) Miejscowość: Izbica-Wieś
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-375
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugizbica@mbnet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugizbica.bip.e-zeto.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9f3f5968-e74b-4562-86c6-f7cdae310f4d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowożenie uczniów z terenu Gminy Izbica w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f3f5968-e74b-4562-86c6-f7cdae310f4d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421188
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00111597/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowożenie uczniów z terenu Gminy Izbica w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357074
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 246583,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu uczniów do Szkół Podstawowych, Przedszkola Samorządowego na terenie Gminy Izbica oraz dzieci niepełnosprawnych
do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie w okresie od 1 września 2026 roku do 25 czerwca 2027 roku.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje dowóz i odwóz uczniów z następujących szkół i przedszkoli: Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym wraz z oddziałem przedszkolnym, Szkoła Podstawowa w Wirkowicach, Szkoła Podstawowa w Tarnogórze Kolonii wraz z oddziałem przedszkolnym, Przedszkole Samorządowe w Izbicy, Szkoła Podstawowa w Izbicy oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie.
3. Pod pojęciem dowożenie Zamawiający rozumie dowóz uczniów z miejsca zamieszkania do szkół i przedszkola i odwóz ze szkół i przedszkola do miejsca zamieszkania wraz z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w trakcie wsiadania i wysiadania oraz przejazdu uczniów pojazdem.
4. Dowożenie nie może rozpoczynać się wcześniej niż o godzinie 7.00, czas przyjazdu do szkół
i przedszkola nie później niż o godzinie 7.55.
5. Dowożenie obejmuje wszystkie dni nauki szkolnej określone przez Ministra Edukacji Narodowej w kalendarzu roku szkolnego 2026/2027 za wyjątkiem okresów zawieszenia zajęć szkolnych
na podstawie ogólnie obowiązujących przepisów prawa.
- przystanki docelowe znajdują się przy szkołach i przedszkolu.
- przystanki na trasie wyznacza Zamawiający w każdej z wymienionych w Załączniku Nr 1A
do SWZ miejscowości.
- Załącznik Nr 1A do SWZ uwzględnia liczbę dzieci niepełnosprawnych, która została określona na podstawie potrzeb Zamawiającego aktualnych na dzień rozpoczęcia postępowania przetargowego.
6. W czasie dowożenia przewoźnik jest zobowiązany do zapewnienia miejsc siedzących dla dowożonych uczniów zgodnie z ilością sprzedanych biletów miesięcznych.
7. Przewozy uczniów odbywać się mogą wyłącznie środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. 2024, poz. 1251 z późn. zm.) i innych przepisach związanych z przewozem osób, ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym (tj. Dz.U. 2025 poz. 1490 z późn. zm.).
8. Wykonawca ubezpiecza autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu i powstałych w związku z przewozami.
9. Wykonawca musi zapewnić pracowników, którzy przy realizacji zamówienia sprawować będą opiekę nad uczniami w liczbie niezbędnej do prawidłowej realizacji zamówienia. Opiekunowie muszą być pełnoletni. Ze względu na specyfikę świadczonej usługi (konieczność opieki
nad uczniami bezpośrednio w trakcie przewozu) osobą powołaną do sprawowania opieki
nad dziećmi/uczniami nie może być kierowca pojazdu dokonujący przewozu uczniów
10. Wykonawca zobowiązany będzie do świadczenia usług przewozowych odpowiednio oznakowanymi pojazdami (żółte tablice z symbolem dzieci umieszczone z przodu i z tyłu pojazdu po lewej stronie).
11. Zamówienie obejmuje dowóz uczniów z miejsca zamieszkania z terenu Gminy Izbica do:
- Szkoły Podstawowej w Tarnogórze Kolonii;
- Szkoły Podstawowej w Wirkowicach;
- Szkoły Podstawowej w Orłowie Drewnianym;
- Szkoła Podstawowa w Izbicy
- Przedszkola Samorządowego w Izbicy
-Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie.
oraz odwóz ze szkół i przedszkola do miejsca zamieszkania.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 241998,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290280,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 246583,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.W. IMPEX TRANS MARIUSZ BESZTAK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 713-178-31-53
7.3.3) Ulica: STRZESZKOWICE DUŻE 311
7.3.4) Miejscowość: NIEDRZWICA DUŻA
7.3.5) Kod pocztowy: 24-220
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 246583,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.