Dowożenie uczniów z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie i Gminy Kurzętnik do/z Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie i Kisielicach w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 02.09.2026, 12:44
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA MIEJSKA NOWE MIASTO LUBAWSKIE
- Adres
- Rynek 1, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
- Telefon
- 56 472 96 10
- urzad@umnowemiasto.pl
- WWW zamawiającego
- http://umnowemiasto.pl/
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418352 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowożenie uczniów z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie i Gminy Kurzętnik do/z Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie i Kisielicach w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA NOWE MIASTO LUBAWSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118885
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 56 472 96 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@umnowemiasto.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://umnowemiasto.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c81c5523-3929-4740-8f20-0fc60fc797b91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dowożenie uczniów z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie i Gminy Kurzętnik do/z Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie i Kisielicach w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c81c5523-3929-4740-8f20-0fc60fc797b9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418352
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00380703
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.1.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I - Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie i Gminy Kurzętnik do/z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Iławie wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie i Gminy Kurzętnik do/z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Przedszkola Miejskiego nr 2 Integracyjnego w Iławie wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług w zakresie dowozu 17 uczniów niepełnosprawnych którzy realizują obowiązek szkolny zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie oraz Gminy Kurzętnik - z domu do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie (ul. mjr. Henryka Sucharskiego 3, 14-200 Iława) oraz Przedszkola nr 2 w Iławie Integracyjnego (ul. Kasprowicza 3, 14-200 Iława) i z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Przedszkola nr 2 w Iławie Integracyjnego do domu zgodnie z ustalonym harmonogramem, w roku szkolnym 2026/2027.
a) Przedmiot zamówienia obejmuje dowożenie uczniów mieszkających w miejscowościach: Szafarnia, Tereszewo, Tomaszewo, Marzęcice, Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie w dni nauki, przewidziane organizacją roku szkolnego, określonego przez Ministra Edukacji Narodowej oraz zmianami ustalonymi decyzją dyrektora szkoły.
b) Zamawiający wstępnie zakwalifikował do przewozu 17 uczniów niepełnosprawnych poruszających się samodzielnie. Liczba uczniów objętych dowozem może zwiększyć się do 19 osób – należy więc zabezpieczyć odpowiednią liczbę miejsc siedzących w pojeździe.
c) Przewidywana liczba kilometrów na dowóz uczniów w roku szkolnym 2026/2027 wynosi około 24.064 km. (dojazdy z bazy na trasę i zjazd z trasy do bazy oraz dojazd i zjazd środka transportu zamiennego nie będą wliczane w koszt usługi).
d) Faktyczna ilość kilometrów może ulec zmianie, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, wynikających z następujących przyczyn:
- Zmiana ilości dzieci na trasie dowozu powodująca zmianę trasy kursu,
- Zmiana trasy wynikająca z przyczyn niezależnych od Wykonawcy np. objazdy,
- Zmiana rozkładów zajęć dydaktycznych powodująca konieczność uruchomienia dodatkowych kursów lub ograniczenia ilości kursów.
e) Usługa transportowa dotyczy tras:
- Każdego dnia rano na zajęcia i po zakończeniu zajęć dowożeni będą uczniowie z miejscowości Szafarnia, Tereszewo, Tomaszewo, Marzęcice, Kurzętnik, Nowe Miasto Lubawskie.
- Uczniowie będą rozpoczynali zajęcia w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie oraz Przedszkolu Miejskim nr 2 Integracyjnym w Iławie o godz. 8.00, zajęcia kończyć się będą ok. godziny 15.00.
f) Wykonawca usługi ma zapewnić punktualny i bezpieczny przewóz uczniów.
g) Przed przystąpieniem do realizacji usługi Wykonawca ustali optymalny rozkład jazdy mając na uwadze jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży oraz z uwzględnieniem następujących założeń:
- uczniowie powinni być dowiezieni do placówki oświatowej, w takim czasie, aby mogli punktualnie rozpocząć zajęcia lekcyjne zgodnie z obowiązującym je szkolnym planem nauczania,
- po zakończeniu zajęć lekcyjnych dzieci powinny być odebrane z placówki oświatowej bez zbędnego oczekiwania,
- Harmonogram przejazdów uzgodniony zostanie szczegółowo przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz będzie korygowany w trakcie realizacji umowy.
h) Zamawiający zamierza korzystać z usług transportowych w następujący sposób:
- W poniedziałek rano na zajęcia będzie dowożonych 17 uczniów i opiekun.
- W poniedziałek po zajęciach do miejsc zamieszkania odwożonych będzie 16 uczniów i opiekun, a jeden z uczniów do piątku pozostawać będzie w internacie.
- We wtorek, środę i czwartek do szkoły dowożonych będzie 16 uczniów i opiekun – rano i po zajęciach.
- W piątek rano do szkoły dowożonych będzie 16 uczniów i opiekun, po zajęciach w szkole do miejsc zamieszkania odwożonych będzie 17 uczniów i opiekun.
3. Wykonawca zapewni podczas wykonywania przewozu opiekę nad uczniami zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 39 ust.3 i 4 ustawy Prawo Oświatowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1043 ze zm.). Zamawiający wyklucza możliwość łączenia funkcji kierowcy i opiekuna. Wykonawca stosownie do art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 110 ze zm.) sprawdzi osoby wykonujące czynności związane z dowozem i odwozem uczniów (tj. opiekun, kierowca) w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Na dowód tego, Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży oświadczenie, z którego będzie wynikało, iż:
– osoby wykonujące czynności związane z dowozem i odwozem uczniów zostały sprawdzone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym i nie są karane,
– Wykonawca zobowiązuje się do sprawdzenia w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym osoby, które będzie chciał zatrudnić przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia w czasie trwającej już umowy, a jeżeli z rejestru wyniknie, iż osoba została karana za przestępstwa na tle seksualnym Wykonawca nie zatrudni jej.
Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również treść projektu umowy stanowiący załącznik 4a do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 135961,60 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II - Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie do/z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie do/z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług w zakresie dowozu 8 uczniów niepełnosprawnych którzy realizują obowiązek szkolny zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie - z domu do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach (ul. Daszyńskiego 12, 14-220 Kisielice) i z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach do domu zgodnie z ustalonym harmonogramem, w roku szkolnym 2026/2027.
a) Przedmiot zamówienia obejmuje dowożenie uczniów mieszkających w Nowym Mieście Lubawskim w dni nauki, przewidziane organizacją roku szkolnego, określonego przez Ministra Edukacji Narodowej oraz zmianami ustalonymi decyzją dyrektora szkoły.
b) Zamawiający wstępnie zakwalifikował do przewozu 8 uczniów niepełnosprawnych poruszających się samodzielnie. Liczba uczniów objętych dowozem może zwiększyć się do 10 osób – należy więc zabezpieczyć odpowiednią liczbę miejsc siedzących w pojeździe.
c) Przewidywana liczba kilometrów na dowóz uczniów w roku szkolnym 2026/2027 wynosi około 14.664 km. (dojazdy z bazy na trasę i zjazd z trasy do bazy oraz dojazd i zjazd środka transportu zamiennego nie będą wliczane w koszt usługi).
d) Faktyczna ilość kilometrów może ulec zmianie, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego, wynikających z następujących przyczyn:
- Zmiana ilości dzieci na trasie dowozu powodująca zmianę trasy kursu,
- Zmiana trasy wynikająca z przyczyn niezależnych od Wykonawcy np. objazdy,
- Zmiana rozkładów zajęć dydaktycznych powodująca konieczność uruchomienia dodatkowych kursów lub ograniczenia ilości kursów.
e) Uczniowie będą rozpoczynali zajęcia o godz. 8.00, a kończyć zajęcia się będą ok. godziny 15.00.
f) Wykonawca usługi ma zapewnić punktualny i bezpieczny przewóz uczniów.
g) Przed przystąpieniem do realizacji usługi Wykonawca ustali optymalny rozkład jazdy mając na uwadze jak najkrótszy czas przebywania ucznia w podróży oraz z uwzględnieniem następujących założeń:
- uczniowie powinni być dowiezieni do placówki oświatowej, w takim czasie, aby mogli punktualnie rozpocząć zajęcia lekcyjne zgodnie z obowiązującym je szkolnym planem nauczania,
- po zakończeniu zajęć lekcyjnych dzieci powinny być odebrane z placówki oświatowej bez zbędnego oczekiwania,
- harmonogram przejazdów uzgodniony zostanie szczegółowo przed rozpoczęciem roku szkolnego oraz będzie korygowany w trakcie realizacji umowy.
h) Zamawiający zamierza korzystać z usług transportowych w następujący sposób:
- codziennie rano do szkoły dowożonych będzie 8 uczniów i opiekun, po zajęciach w szkole do miejsc zamieszkania odwożonych będzie 8 uczniów i opiekun.
3. Wykonawca zapewni podczas wykonywania przewozu opiekę nad uczniami zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 39 ust.3 i 4 ustawy Prawo Oświatowe (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1043 ze zm.). Zamawiający wyklucza możliwość łączenia funkcji kierowcy i opiekuna. Wykonawca stosownie do art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 110 ze zm.) sprawdzi osoby wykonujące czynności związane z dowozem i odwozem uczniów (tj. opiekun, kierowca) w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Na dowód tego, Wykonawca przed podpisaniem umowy złoży oświadczenie, z którego będzie wynikało iż:
– osoby wykonujące czynności związane z dowozem i odwozem uczniów zostały sprawdzone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym i nie są karane,
– Wykonawca zobowiązuje się do sprawdzenia w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym osoby, które będzie chciał zatrudnić przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia w czasie trwającej już umowy, a jeżeli z rejestru wyniknie, iż osoba została karana za przestępstwa na tle seksualnym Wykonawca nie zatrudni jej.
Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa również treść projektu umowy stanowiący załącznik 4b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 82240,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 142940,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 198768,64 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 142940,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 519560349
7.3.3) Ulica: Ogrodowa 14
7.3.4) Miejscowość: Iława
7.3.5) Kod pocztowy: 14-200
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 142940,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu na realizację robót w ramach zadania pn. Część II - Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie do/z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach wraz z zapewnieniem opieki w roku szkolnym 2026/2027,
do upływu terminu składania ofert wpłynęło trzy oferty firm:
- Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Iławie Sp. z o.o. z siedzibą ul. Ogrodowa 14, 14-200 Iława – z ceną 237 410,16 zł brutto
- GLOBAL TRANSPORT Mateusz Michalski z siedzibą ul. Wojska Polskiego 88, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie – z ceną 146 640,00 zł brutto.
- Express-Bus Przewozy Osobowo-Towarowe Wacław Stasiulewicz z siedzibą Wołuszewo 3
87 -720 Ciechocinek z ceną 195 324,48 zł brutto.
Ceny złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 89 450,40 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 146640,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 237410,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.