Dowozy i odwozy dzieci i młodzieży szkolnej do placówek oświatowych na terenie gm. Kiszkowo w dniach nauki szkolnej w terminach obowiązujących w woj. wlkp. na okres od 01.01.2025 r. do 30.06.2026 r.
- Data publikacji
- 24.08.2026, 09:34
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
GMINA KISZKOWO
- Adres
- ul. Szkolna 2, 62-280 Kiszkowo
- ug@kiszkowo.pl
- WWW zamawiającego
- www.kiszkowo.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403450 z dnia 2026-08-24 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dowozy i odwozy dzieci i młodzieży szkolnej do placówek oświatowych na terenie gm. Kiszkowo w dniach nauki szkolnej w terminach obowiązujących w woj. wlkp. na okres od 01.01.2025 r. do 30.06.2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA KISZKOWO
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259502
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Szkolna 2
1.4.2.) Miejscowość: Kiszkowo
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-280
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@kiszkowo.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kiszkowo.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-265209e3-8798-48d2-a480-35bf08d1f861
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403450
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00542885
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dowozy i odwozy dzieci i młodzieży szkolnej do placówek oświatowych na terenie gm. Kiszkowo w dniach nauki szkolnej w terminach obowiązujących w woj. wlkp. na okres od 01.01.2025 r. do 30.06.2026 r.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
3. Przedmiot zamówienia obejmuje bezpieczne i punktualne dowozy i odwozy dzieci i młodzieży szkolnej do placówek oświatowych na terenie gminy Kiszkowo w dniach nauki szkolnej w terminach obowiązujących w woj. wielkopolskim na okres od 01 stycznia 2025 r. do 30 czerwca 2026 r.
4. Charakterystyka zamówienia:
a) wykaz liczby dni nauki szkolnej w 2025 roku i pierwsze półrocze 2026 roku, których dotyczy zamówienie:
Łączna liczba dni przewozów - 295 dni,
b) Dowóz uczniów odbywa się w dni nauki szkolnej tj. od 01 stycznia 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku, z wyłączeniem przerw w nauce wynikających z kalendarza roku szkolnego 2024/2025 i 2025/2026. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć dowóz będzie zapewniony przez Wykonawcę, na wcześniejsze zgłoszenie dyrektora szkoły.
c) Przewozy będą odbywały się we wszystkie dni nauki w szkole, natomiast po zawiadomieniu Wykonawcy przez Zamawiającego także w dni wolne od nauki szkolnej oraz po zawiadomieniu Wykonawcy przez dyrektora szkoły, także w dni odpracowywane. W przypadku zmiany szkolnego tygodniowego planu lekcji, planu przewozów lub ilości przewożonych uczniów Wykonawca dostosuje świadczenie usług do wskazań Zamawiającego, uwzględniając te zmiany.
d) Szacowana ilość kilometrów:
Dowozy w km (dzienne) – 178 km,
Odwozy w km (dzienne) – 287 km
e) Liczba kilometrów stanowi wartość przybliżoną i została skalkulowana na podstawie poglądowej długości poszczególnych tras. Wykonawcy należy się wynagrodzenie za przewozy faktycznie zrealizowane, przy czym do obliczenia wartości przewozu będącej podstawą do wypłaty wynagrodzenia Wykonawcy przyjmuje się iloczyn stawki w PLN za jeden kilometr przewozu i ilości kilometrów dziennie i ilości dni. Podczas ustalania dziennej liczby kilometrów przewozu w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia nie będzie brana pod uwagę odległość, jaką pojazd pokona od miejsca postoju do miejsca rozpoczęcia usługi oraz od miejsca zakończenia usługi do miejsca postoju.
f) Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany tras przewozu uczniów, ilości przewozów w tygodniu, terminów ich wykonywania oraz liczby uczniów, ze względu na okoliczności, których strony nie mogły przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a podyktowanych potrzebami Zamawiającego wynikającymi z realizacji obowiązku zapewnienia uczniom dowozu do szkoły.
g) Szacowana ilość uczniów (wg stanu uczniów na września 2024 roku):
w roku szkolnym 2024/2025 – 370
w roku szkolnym 2025/2026 - 358
Szczegółowy wykaz dot. ilości uczniów przypadających na daną miejscowość/przystanek zawarty jest w załączniku nr 6
5. Zamawiający zaleca Wykonawcy zapoznanie się ze szczegółowym przebiegiem trasy przewozu dla zamówienia, stanowiącym załącznik numer 7 do SWZ
6. Do obsługi realizacji dowozu uczniów do placówki należy zabezpieczyć następującą liczbę pojazdów: minimum cztery autobusy + 1 autobus zastępczy, wszystkie spełniające wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2022 ze zm.) w tym spełniające wymagania §22 rozporządzenia, oraz wyposażone w pasy bezpieczeństwa na siedzeniach, przed którymi nie ma innych siedzeń oraz na siedzeniu kierowcy.
7. Przewozy należy realizować pojazdami sprawnymi technicznie, spełniającymi warunki w określonym rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
8. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia przewożonym uczniom właściwej opieki i przestrzegania wszystkich wymogów prawnych dotyczących przewozu dzieci szkolnych. Opiekę nad uczniami w czasie przewozów organizuje i zapewnia Wykonawca. UWAGA! Doświadczenie zawodowe opiekunów stanowi kryterium oceny ofert. Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji kierowcy i opiekuna.
9. Podstawowy zakres obowiązków ciążących na opiekunach podczas przewozu uczniów to w szczególności:
a) odpowiedzialność za bezpieczeństwo podróżujących uczniów w autobusie, w drodze z punktu zbiorczego do autobusu oraz z autobusu do punktu zbiorczego i szkoły,
b) dopilnowanie zajęcia miejsc siedzących przez uczniów w autobusie,
c) sprawdzenie przed rozpoczęciem jazdy zamknięcia drzwi w autobusie,
d) pomoc uczniom przy wsiadaniu do autobusu i wysiadaniu z autobusu,
e) sprawdzenie czy uczeń wysiadł na prawidłowym przystanku docelowym,
f) pomoc w przeprowadzeniu ucznia na drugą stronę jezdni, tak by zapewnić mu bezpieczny powrót do domu,
g) sprawdzanie stanu liczbowego uczniów wewnątrz pojazdu,
h) zwracanie uwagi na właściwe zachowanie się uczniów w czasie przewozu.
10. W przypadku wystąpienia awarii pojazdu, przewoźnik jest zobowiązany do uruchomienia zastępczego pojazdu. Zamawiający zastrzega, iż maksymalny czas na podstawienie pojazdu zastępczego nie może przekroczyć 60 minut od momentu zgłoszenia awarii. UWAGA! Czas podstawienia pojazdu zastępczego stanowi kryterium oceny ofert. Awaria winna być zgłoszona (w momencie jej wystąpienia) przez kierowcę danego pojazdu pracownikowi urzędu – Leszkowi Czubaszkowi tel. 061 4297019 - w godzinach pracy urzędu), oraz kierownikowi placówki oświatowej lub osoby przez niego wyznaczonej.
11. Przewozy nie mogą być realizowane jako kursy otwarte.
12. W czasie przewozów muszą być zagwarantowane dla wszystkich uczniów miejsca siedzące.
13. W okresach jesiennych i zimowych pojazdy dowożące dzieci muszą być ogrzewane, a na stopniach wejściowych do autobusu nie może zalegać lód i nie mogą one być śliskie. Szczególną uwagę należy zwrócić podczas wchodzenia, schodzenia i przeprowadzania dzieci, w celu zapewnienia bezpieczeństwa o przeprowadzenie kontroli przez organ do tego uprawniony.
14. Dodatkowo opis przedmiotu zamówienia został uszczegółowiony w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
15. Wykonawca dla realizacji niniejszego zamówienia powinien uwzględnić wszystkie czynniki mające wpływ na realizację zamówienia i uwzględnić je w proponowanej cenie ofertowej w PLN (w szczególności: wynagrodzenie kierowców, opiekunów/ek, zakup paliwa, ubezpieczenia, obsługa administracyjna, koszty naprawy, remonty autobusów oraz ich eksploatacja).
16. Dojazd do miejsca rozpoczęcia dowozów i odwozów, po zakończeniu kursów odwozu, dojazd do miejsca garażowania jest obowiązkiem Wykonawcy i nie obciąża Zamawiającego.
3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-22
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2025-01-01 do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRZEWÓZ OSÓB MILE MICHAŁ LEŚNY
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7841208091
4.3.4.) Miejscowość: Kłecko
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1162969,65 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00610563/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
podwyższenie stawki za wozokilometr za realizację usługi dowozu uczniów do szkół
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Ustala się maksymalne nominalne wynagrodzenie Wykonawcy do kwoty 1 178.856,72 złotych (słownie złotych: jeden milion sto siedemdziesiąt osiem tysięcy osiemset pięćdziesiąt sześć zł 72/100)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 735132,92 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.