← WSZYSTKIE PRZETARGI
Wielkopolskie

Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Piła do pilskich jedn. oświat. oraz WSCiT w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r.

Data publikacji
31.08.2026, 10:10
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Piła

Adres
pl. Staszica 10, 64-920 Piła
E-mail
bzp@um.pila.pl
WWW zamawiającego
www.pila.pl

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413686 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Piła do pilskich jedn. oświat. oraz WSCiT w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Piła

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791164

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Staszica 10

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pila.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Piła do pilskich jedn. oświat. oraz WSCiT w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e33815eb-fd99-4e2f-881a-c3ac94d1a4f8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413686

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041026/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym niepełnosprawnych do pilskich jednostek oświatowych oraz Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00355515

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Tryb z wolnej ręki został wybrany na podstawie art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 11 ustawy Pzp.
Uzasadnienie faktyczne: zamawiający mając na uwadze wagę społeczną udzielanego zamówienia postanowił zgodnie z przepisami ustawy Pzp udzielić zamówienia osobie prawnej (sp. z o.o.) nad którą sprawuje kontrolę prawną (jest właścicielem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile sp. z o.o.), ponad 90% działalności Miejskiego Zakładu Komunikacji dotyczy wykonywania zadań powierzonych mu przez zamawiającego, w kontrolowanej spółce nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.WR.31.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa w zakresie dowozu uczniów, w tym uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Piła do pilskich jednostek oświatowych oraz Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance w okresie od 01.09.2026 r. do 22.12.2026 r. Zamówienie obejmuje przewóz dzieci (dowóz do szkoły/placówki
i odwóz do miejsca zamieszkania), możliwie jak najkrótszą trasą.

2. Dowóz uczniów będzie się odbywał do niżej wymienionych szkół/placówek:
1) dowóz oraz odwóz 10 uczniów niepełnosprawnych z miejsca zamieszkania do:
a) Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile,
ul. Lelewela 140 – 1 uczeń,
b) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Pile,
ul. Śniadeckich 27A/B – 9 uczniów.

Szacowana dzienna liczba kilometrów – 50.
Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje możliwość zwiększenia dziennej ilości kilometrów do 90.

2) dowóz oraz odwóz 29 uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Piły do Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Edukacji i Terapii w Starej Łubiance. Szacowana dzienna liczba kilometrów 110.
Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje możliwość zwiększenia dziennej ilości kilometrów do 150.

3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania zamawiającego zawarte są w Zał. nr 1 do zaproszenia Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 570905018

7.3.3) Ulica: Łączna 4

7.3.4) Miejscowość: Piła

7.3.5) Kod pocztowy: 64-920

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 240000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2026-12-22
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE