← WSZYSTKIE PRZETARGI
Dolnośląskie

,, Organizacja dowozu dzieci do szkół i przedszkoli w miesiącu wrześniu w roku szkolnym 2026/2027,,

Data publikacji
31.08.2026, 07:13
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Góra

Adres
Adama Mickiewicza 1, 56-200 Góra
E-mail
pomieszcz@gora.com.pl
WWW zamawiającego
https://gora.com.pl/

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413272 z dnia 2026-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
,, Organizacja dowozu dzieci do szkół i przedszkoli w miesiącu wrześniu w roku szkolnym 2026/2027,,

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Góra

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050669

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 1

1.5.2.) Miejscowość: Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pomieszcz@gora.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gora.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

,, Organizacja dowozu dzieci do szkół i przedszkoli w miesiącu wrześniu w roku szkolnym 2026/2027,,

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99f30519-bbbf-40bc-89aa-a2d89cd1f254

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413272

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038856/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.7 ,, Organizacja dowozu dzieci do szkół i przedszkoli w miesiącu wrześniu w roku szkolnym 2026/2027,,

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404762

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający zmuszony był unieważnić postępowanie o sygn. BZP.271.38.2026 - art. 255 pkt 3 ustawy Pzp. Powtórzył postępowanie na ten sam przedmiot zamówienia o sygn. BZP.271.50.2026. Zamawiający powziął po wyborze oferty najkorzystniejszej wiedzę o nowych okolicznosciach faktycznych, które spowodowały, iż Zamawiający zmuszony był unieważnić czynność wyboru i powtórzyć czynności, co uniemożliwia zawarcie umowy
Niezależnie, Zamawiający rozważył, co następuje:Wykonawca zaproszony do negocjacji zawarł z Zamawiającym umowę w postępowaniu BZP.271.73.2024, w ramach którego przewidziano zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt ustawy Pzp na wartość 5 % zamówienia podstawowego, tj. 60 646,33 złotych. Umowa została wykonana w sposób należyty, a Wykonawca legitymuje się posiadaniem zezwoleń na przewozy na liniach regularnych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.79.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 104498,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa biletów miesięcznych, stanowiących podstawę
do skorzystania z usługi, polegającej na przewozach dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Góra wraz z opiekunami, do szkół i przedszkoli zlokalizowanych na obszarze gminy Góra i gminy Wąsosz* (*dowóz dzieci niepełnosprawnych do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wąsoszu) wraz z odwozem po zakończonych zajęciach szkolnych
do miejsc zamieszkania. Przewozy będą świadczone w roku szkolnym 2026/2027, w okresie od 01.09.2026 do 30.09.2026 r. we wszystkie dni nauki szkolnej, tj. w dni powszednie
z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw
w realizacji zajęć dydaktyczno - wychowawczych, określonych na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.08.2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2023 r. poz. 1211 z późn. zm.), a także innych przerw od zajęć, w szczególności przerw od zajęć stacjonarnych spowodowanych pandemią itp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34980000-0 - Bilety przewozowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TOTEM Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6961784572

7.3.3) Ulica: Nowowiejskiego

7.3.4) Miejscowość: Śrem

7.3.5) Kod pocztowy: 63-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

8tras

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 109508,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2026-09-30
2026-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE