Łódzkie
Organizacja i świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla dwóch linii autobusowych na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki
- Data publikacji
- 31.08.2026, 15:08
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o zmianie umowy
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Aleksandrów Łódzki
- Adres
- Plac Tadeusza Kościuszki 2, 95-070 Aleksandrów Łódzki
- WWW zamawiającego
- www.aleksandrow-lodzki.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414947 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o zmianie umowy
Usługi
Organizacja i świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla dwóch linii autobusowych na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Aleksandrów Łódzki
1.3) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057738
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 2
1.4.2.) Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
1.4.3.) Kod pocztowy: 95-070
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@aleksandrow-lodzki.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.aleksandrow-lodzki.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy zmiany:
Umowy
2.2.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7efbc3ca-502f-49b6-bdf4-aa33f1762fa9
2.3.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414947
2.4.) Wersja ogłoszenia: 01
2.5.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA/UMOWA RAMOWA
3.1.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
3.1.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00518659
3.2.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
3.4.) Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy3.5.) Rodzaj zamówienia:
Usługi3.6.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Organizacja i świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla dwóch linii autobusowych na terenie Gminy Aleksandrów ŁódzkiUmowa dla części nr 1
3.7.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla dwóch linii autobusowych na terenie Gminy Aleksandrów Łódzki.
Część 1:
I Linia: Aleksandrów Łódzki – Zgniłe Błoto – Słowak - Bełdów – Adamów – Sanie o długości ok. 27 km, zgodnie z rozkładem jazdy stanowiącym załącznik do SWZ. Planowana ilość wozokilometrów do przejechania - 95.634.
3.8.) Główny kod CPV: 60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)
3.9.) Dodatkowy kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA IV - PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE/UMOWIE RAMOWEJ
4.1.) Data zawarcia umowy/umowy ramowej: 2024-11-05
4.2.) Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FKF Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 101058429
4.3.3.) Ulica: Limanowskiego 125/12
4.3.4.) Miejscowość: Łódź
4.3.5.) Kod pocztowy: 91-340
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy/umowy ramowej: 440872,74 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2024/BZP 00594521/01
SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ
5.1.) Data zmiany umowy/umowy ramowej): 2026-08-31
5.2.) Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy5.3.) Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej:
W związku z trudną sytuacją na światowym rynku paliw, spowodowaną konfliktem zbrojnym Zamawiający w odpowiedzi nawniosek złożony przez Wykonawcę zwiększył kwotę za 1 km przewozu
5.4.) Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej:
Zmianie uległa kwota za 1 km przewozu, a co za tym idzie również całkowita kwota wynagrodzenia za realizację całej umowy5.5.) Wartość zmiany umowy
5.5.1.) Wartość zmiany: 1754,61
5.5.2.) Kod waluty: PLN
5.5.3.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.6.) Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy: Tak
5.7.) Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy: 2026/BZP 00227307/01, 2026/BZP 00273418/01, 2026/BZP 00320390/01, 2026/BZP 00391845/01
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.