Przewóz dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy Tuchola z miejsca zamieszkania do ośrodka kształcenia i z powrotem wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowozu
- Data publikacji
- 01.09.2026, 12:22
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
ZAMAWIAJĄCY
Odbiorca: Gminny Zespół Oświatowy,
- Adres
- ul. Dworcowa 4, 89-500 Tuchola
- gzo@tuchola.pl
- WWW zamawiającego
- www.bip.miasto.tuchola
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416160 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia
Przewóz dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy Tuchola z miejsca zamieszkania do ośrodka kształcenia i z powrotem wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowozu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Odbiorca: Gminny Zespół Oświatowy,
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 091274910
1.4.) Adres zamawiającego:
1.4.1.) Ulica: ul. Dworcowa 4
1.4.2.) Miejscowość: Tuchola
1.4.3.) Kod pocztowy: 89-500
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gzo@tuchola.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.miasto.tuchola
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.6.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416160
2.2.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
SEKCJA III ZMIANA OGŁOSZENIA
3.1.) Nazwa zmienianego ogłoszenia:
Ogłoszenie o zamówieniu3.2.) Numer zmienianego ogłoszenia w BZP: 2026/BZP 00406684
3.3.) Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia: 01
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
4.2.2. Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą:
Przedmiotem zamówienia jest przewóz dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy Tuchola z miejsca zamieszkania do ośrodka kształcenia i z powrotem wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowozu.
Przedmiot zamówienia obejmuje przewóz i odwóz 8 dzieci niepełnosprawnych z miejsca ich zamieszkania w miejscowościach: Raciąż, Raciąski Młyn, Białowieża, Niwki, Bladowo, Mały Mędromierz do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi:
a) Raciąż – 2 osoby
b) Raciąski Młyn – 2 osoby
c) Białowieża – 1 osoba
d) Niwki – 1 osoba
e) Bladowo – 1 osoba
f) Mały Mędromierz – 1 osoba
Wykonawca jest zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego usługi przewozu z miejsca zamieszkania dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi i na trasie powrotnej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi do ich miejsca zamieszkania. Wykaz adresów zamieszkania dzieci, będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy i będzie przekazany Wykonawcy w dniu zawarcia umowy.
Zamawiający wymaga, aby przewóz dzieci z miejsca zamieszkania do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi oraz w odwóz do miejsca zamieszkania odbywał się jednym kursem.
Wymagania szczegółowe związane z przedmiotem zamówienia:
a) Wykonawcę obowiązuje najwyższa staranność w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
b) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
c) Zamawiający nie dopuszcza przesadzania dzieci w trakcie dowozu do innego pojazdu poza szczególnymi powodami.
d) Godziny przejazdów (dojazd i powrót) od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej zgodnie z ustalonym planem zajęć.
e) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia opieki nad dziećmi w czasie dowozu i w drodze powrotnej oraz zachowania szczególnego bezpieczeństwa w czasie przewozów dzieci.
f) Odbiór uczniów będzie następował z miejsca ich zamieszkania (dokładne adresy wskazane zostaną Wykonawcy przy podpisaniu umowy).
g) Liczba uczniów objętych dowozem może się zwiększyć lub zmniejszyć; po każdej zmianie Zamawiający przedłoży Wykonawcy aktualny wykaz uczniów.
h) W przypadku zmian liczby dowożonych dzieci Wykonawca zobowiązuje się do dowożenia dzieci, zgodnie ze zmienionym wykazem od następnego dnia po wprowadzeniu przez strony zmiany umowy w zakresie wykazu uczniów i miejsca ich odbioru.
i) Wykonawca odpowiada za bezpieczeństwo uczniów w czasie wsiadania i wysiadania oraz podczas jazdy.
j) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić realizację przedmiotu zamówienia przez osoby posiadające odpowiednio stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia oraz kursy/szkolenia wymagane przepisami obowiązującego prawa.
k) Zamawiający zastrzega, iż obowiązków opiekuna nie może pełnić osoba kierująca pojazdem.
l) Zamawiający zastrzega, że liczba dzieci uprawnionych do dowozu w ramach przedmiotu zamówienia, w ciągu roku szkolnego może ulec zmianie, tj. może się zmniejszyć lub zwiększyć, na co Zamawiający nie ma wpływu.
m) Niedopuszczalne jest aby w trakcie dowozu i odwozu dzieci jechała większa liczba dzieci niż liczba miejsc przeznaczonych dla pasażerów (według dowodu rejestracyjnego pojazdu).
n) Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działalnością Wykonawcy.
o) Wykonawca gwarantuje, iż w sytuacjach awaryjnych na własny koszt zabezpieczy zastępczy środek transportu, w sposób zapewniający dowóz i odwóz dzieci do ośrodka kształcenia oraz opiekę nad tymi uczniami.
p) W przypadku nie wywiązania się przez Wykonawcę z sytuacji awaryjnej Zamawiający zapewni środki transportu na koszt Wykonawcy.
Ponadto zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
Zgodnie z art. 95 Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę (odpowiednio podwykonawców i dalszych podwykonawców) na podstawie umowy o pracę osób, które będą wykonywać czynności związane z realizacją zamówienia przez cały okres realizacji umowy. Ustalenie wymiaru czasu pracy oraz liczby osób Zamawiający pozostawia w gestii Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy. Szczegółowe zapisy odnośnie zatrudnienia zamieszczono w załączniku nr14 do niniejszej SWZ – projekcie umowy par. 6 .
Wszelkie informacje niezbędne do przygotowania oferty dostępne są do wglądu w siedzibie Zamawiającego oraz udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania na platformie e-zamówienia.
Po zmianie:
Przedmiotem zamówienia jest przewóz dzieci niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie gminy Tuchola z miejsca zamieszkania do ośrodka kształcenia i z powrotem wraz z zapewnieniem im opieki w czasie dowozu.
Przedmiot zamówienia obejmuje przewóz i odwóz 9 dzieci niepełnosprawnych z miejsca ich zamieszkania w miejscowościach: Raciąż, Raciąski Młyn, Białowieża, Niwki, Bladowo, Mały Mędromierz, Rzepiczna do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi:
a) Raciąż – 2 osoby
b) Raciąski Młyn – 2 osoby
c) Białowieża – 1 osoba
d) Niwki – 1 osoba
e) Bladowo – 1 osoba
f) Mały Mędromierz – 1 osoba
g) Rzepiczna – 1 osoba (dowóz i odwóz 3 razy w tygodniu).
Wykonawca jest zobowiązuje się świadczyć na rzecz Zamawiającego usługi przewozu z miejsca zamieszkania dzieci do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi i na trasie powrotnej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi do ich miejsca zamieszkania. Wykaz adresów zamieszkania dzieci, będzie stanowił Załącznik Nr 2 do umowy i będzie przekazany Wykonawcy w dniu zawarcia umowy.
Zamawiający wymaga, aby przewóz dzieci z miejsca zamieszkania do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tucholi oraz w odwóz do miejsca zamieszkania odbywał się jednym kursem.
Wymagania szczegółowe związane z przedmiotem zamówienia:
a) Wykonawcę obowiązuje najwyższa staranność w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
b) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
c) Zamawiający nie dopuszcza przesadzania dzieci w trakcie dowozu do innego pojazdu poza szczególnymi powodami.
d) Godziny przejazdów (dojazd i powrót) od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej zgodnie z ustalonym planem zajęć.
e) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia opieki nad dziećmi w czasie dowozu i w drodze powrotnej oraz zachowania szczególnego bezpieczeństwa w czasie przewozów dzieci.
f) Odbiór uczniów będzie następował z miejsca ich zamieszkania (dokładne adresy wskazane zostaną Wykonawcy przy podpisaniu umowy).
g) Liczba uczniów objętych dowozem może się zwiększyć lub zmniejszyć; po każdej zmianie Zamawiający przedłoży Wykonawcy aktualny wykaz uczniów.
h) W przypadku zmian liczby dowożonych dzieci Wykonawca zobowiązuje się do dowożenia dzieci, zgodnie ze zmienionym wykazem od następnego dnia po wprowadzeniu przez strony zmiany umowy w zakresie wykazu uczniów i miejsca ich odbioru.
i) Wykonawca odpowiada za bezpieczeństwo uczniów w czasie wsiadania i wysiadania oraz podczas jazdy.
j) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić realizację przedmiotu zamówienia przez osoby posiadające odpowiednio stosowne kwalifikacje zawodowe i uprawnienia oraz kursy/szkolenia wymagane przepisami obowiązującego prawa.
k) Zamawiający zastrzega, iż obowiązków opiekuna nie może pełnić osoba kierująca pojazdem.
l) Zamawiający zastrzega, że liczba dzieci uprawnionych do dowozu w ramach przedmiotu zamówienia, w ciągu roku szkolnego może ulec zmianie, tj. może się zmniejszyć lub zwiększyć, na co Zamawiający nie ma wpływu.
m) Niedopuszczalne jest aby w trakcie dowozu i odwozu dzieci jechała większa liczba dzieci niż liczba miejsc przeznaczonych dla pasażerów (według dowodu rejestracyjnego pojazdu).
n) Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi uszkodzenie ciała, śmierć czy szkoda materialna, spowodowana działalnością Wykonawcy.
o) Wykonawca gwarantuje, iż w sytuacjach awaryjnych na własny koszt zabezpieczy zastępczy środek transportu, w sposób zapewniający dowóz i odwóz dzieci do ośrodka kształcenia oraz opiekę nad tymi uczniami.
p) W przypadku nie wywiązania się przez Wykonawcę z sytuacji awaryjnej Zamawiający zapewni środki transportu na koszt Wykonawcy.
Ponadto zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia:
Zgodnie z art. 95 Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę (odpowiednio podwykonawców i dalszych podwykonawców) na podstawie umowy o pracę osób, które będą wykonywać czynności związane z realizacją zamówienia przez cały okres realizacji umowy. Ustalenie wymiaru czasu pracy oraz liczby osób Zamawiający pozostawia w gestii Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy. Szczegółowe zapisy odnośnie zatrudnienia zamieszczono w załączniku nr14 do niniejszej SWZ – projekcie umowy par. 6 .
Wszelkie informacje niezbędne do przygotowania oferty dostępne są do wglądu w siedzibie Zamawiającego oraz udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania na platformie e-zamówienia.
3.4.) Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia:
SEKCJA VIII - PROCEDURA3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.1. Termin składania ofert Przed zmianą:
2026-09-02 10:00
Po zmianie:
2026-09-03 11:00
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.3. Termin otwarcia ofert Przed zmianą:
2026-09-02 10:15
Po zmianie:
2026-09-03 11:15
3.4.1.) Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić:
8.4. Termin związania ofertą Przed zmianą:
2026-10-01
Po zmianie:
2026-10-02
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.