← WSZYSTKIE PRZETARGI
Śląskie

Przewóz osób niepełnosprawnych do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w roku szkolnym 2026/2027 w ramach prowadzonego pilotażowego programu Rehabilitacja 25 plus

Data publikacji
03.09.2026, 17:28
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

ZESPÓŁ PLACÓWEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZO - REWALIDACYJNYCH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

Adres
ul. Mikołaja Kopernika 71, 44-300 Wodzisław Śląski
Telefon
32 455-23-00
E-mail
szkola@zpswr.wodzislaw.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421774 z dnia 2026-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przewóz osób niepełnosprawnych do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w roku szkolnym 2026/2027 w ramach prowadzonego pilotażowego programu Rehabilitacja 25 plus

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ PLACÓWEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZO - REWALIDACYJNYCH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241651080

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 71

1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 455-23-00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szkola@zpswr.wodzislaw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zpswr.wodzislaw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3cbf1b38-f1ea-4506-8c71-8166f33d09c0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przewóz osób niepełnosprawnych do Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w roku szkolnym 2026/2027 w ramach prowadzonego pilotażowego programu Rehabilitacja 25 plus

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3cbf1b38-f1ea-4506-8c71-8166f33d09c0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421774

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006899/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 „Przewóz osób niepełnosprawnych do Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim w roku 2026/2027 w ramach prowadzonego pilotażowego projektu „Rehabilitacja 25 plus”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00387609

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPSWR.26.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 201600,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja przewozu 31 uczestników programu (27 osób sprawnych ruchowo oraz 4 osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, bez możliwości składania wózka), z miejsca zamieszkania (terenu powiatu wodzisławskiego) do Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, ul. Kopernika 71 oraz odwóz uczestników do miejsca zamieszkania w ramach wykonywania pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”, finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizowanego przez Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.
2. Pojazdy muszą być dostosowane do przewożenia zarówno sprawnych ruchowo uczestników, jak i niepełnosprawnych ruchowo na nieskładanych wózkach (wymiary największego wózka: 154 cm x 60 cm). Minimalna szerokość drzwi wejściowych w jednym z pojazdów, ze względu na konieczność pomocy opiekuna przy wsiadaniu i wysiadaniu uczestników, musi wynosić 110 cm. Przewiduje się także konieczność zapewnienia dodatkowej przestrzeni w autokarze ze względu na budowę ciała dla jednego uczestnika przewozu (rezerwacja dwóch sąsiadujących miejsc dla jednego pasażera).
3. Dzienna trasa przewozów liczona jest od rozpoczęcia przewozu spod budynku ZPSWR (miejsce odbioru opiekunów) do przewozu wszystkich uczestników do ZPSWR, i z powrotem, od budynku ZPSWR do odwozu wszystkich uczestników do punktów odbioru i powrotu do ZPSWR i wynosi: 228 km przez 224 dni, zgodnie zapisami określonymi poniżej.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera rozdz. IV dział I SWZ oraz projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 166199,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 205632,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 166199,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: USŁUGI TRANSPORTOWE PRZEWÓZ OSÓB Stefan Szymik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 277616350

7.3.3) Ulica: ul. Astrów 24

7.3.4) Miejscowość: Marklowice

7.3.5) Kod pocztowy: 44-321

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 166199,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE