Pomorskie
Przewóz osób niepełnosprawnych w tym na wózkach inwalidzkich wraz z opieką w okresie od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027 r.”
- Data publikacji
- 31.08.2026, 11:26
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Gniewino
- Adres
- Pomorska, 84-250 Gniewino
- gniewino@gniewino.pl
- WWW zamawiającego
- www.gniewino.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00413977 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przewóz osób niepełnosprawnych w tym na wózkach inwalidzkich wraz z opieką w okresie od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027 r.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gniewino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675280
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pomorska
1.5.2.) Miejscowość: Gniewino
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-250
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gniewino@gniewino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gniewino.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przewóz osób niepełnosprawnych w tym na wózkach inwalidzkich wraz z opieką w okresie od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027 r.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c94660f-731d-42a4-92f2-ec99e9a71c98
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00413977
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004587/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Dowóz dzieci niepełnosprawnych.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308157
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.17.2026.OSO
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozowych w zakresie dowozu i przywozu uczniów niepełnosprawnych wraz z opieką, zamieszkałych na terenie Gminy Gniewino na trasie dom- placówka oświatowa – dom, we wszystkie dni funkcjonowania placówek oświatowych, które umożliwiają dzieciom realizację obowiązku szkolnego w okresie nauki szkolnej tj. od 01.09.2026 roku do 31.08.2027 roku z podziałem na 3 trasy
4.5.3.) Główny kod CPV: 60170000-0 - Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły oferty od trzech wykonawców. Oferta pierwszego wykonawcy, tj. Wan-Bus Sp. z o.o. została pierwotnie wybrana jako najkorzystniejsza, jednakże wykonawca ten uchylił się od zawarcia umowy i odstąpił od jej podpisania. W związku z uchyleniem się wybranego wykonawcy od zawarcia umowy, Zamawiający zbadał możliwość wyboru ofert kolejnych wykonawców: Oferta drugiego wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 13 ustawy PZP, ponieważ wykonawca nie wyraził zgody na wybór jego oferty po upływie terminu związania ofertą. Oferta trzeciego wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy PZP, z uwagi na niezłożenie w przewidzianym terminie podmiotowych środków dowodowych.W związku z faktem, że oferta wykonawcy pierwotnie wybranego nie doprowadziła do zawarcia kontraktu, a wszystkie pozostałe oferty złożone w tym postępowaniu podlegały obligatoryjnemu odrzuceniu, ziściła się przesłanka określona w art. 255 pkt 2 ustawy PZP. Zamawiający jest zobligowany do unieważnienia postępowania na podstawie powołanego przepisu.
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.