PRZEWÓZ OSÓB WRAZ Z OPIEKĄ W ROKU SZKOLNYM 2026 - 2027
- Data publikacji
- 03.09.2026, 15:15
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA NOWA KARCZMA
- Adres
- ul. Kościerska 9, 83-404 Nowa Karczma
- Telefon
- 586877127
- WWW zamawiającego
- www.nowakarczma.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421645 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
PRZEWÓZ OSÓB WRAZ Z OPIEKĄ W ROKU SZKOLNYM 2026 - 2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWA KARCZMA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościerska 9
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Karczma
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-404
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 586877127
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@nowakarczma.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowakarczma.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/nowa_karczma/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
PRZEWÓZ OSÓB WRAZ Z OPIEKĄ W ROKU SZKOLNYM 2026 - 20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b322ca0c-e5dd-4cff-8c37-1e052d544d63
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421645
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00622658/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.3 PRZEWÓZ OSÓB WRAZ Z OPIEKĄ W ROKU SZKOLNYM 2026 - 2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383837
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.12.2026.RJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 271510 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przewóz osób z miejsca zamieszkania dla maksymalnie 16 osób do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie w dni realizacji zajęć wykonywany autobusem z minimum 17 + 1 miejscami siedzącymi (łącznie z kierowcą) wraz z zapewnieniem opieki. Planowany dowóz obejmuje jednokrotne przejechanie trasy Grabowo Kościerskie - Sztofrowa Huta –- Grabówko – Nowa Karczma – Lubań – Nowy Barkoczyn - Kościerzyna od godziny 6.40. Odwóz obejmuje jednokrotne przejechanie trasy powrotnej od godziny 14.30 (Część I);4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 200939 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przewóz osób z miejsca zamieszkania dla 1 osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim do Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Pierszczewie w dni realizacji zajęć wraz z zapewnieniem opieki. Planowany dowóz obejmuje jednokrotne przejechanie trasy Grabowo Kościerskie - Pierszewo od godziny 7.00. Odwóz obejmuje jednokrotne przejechanie trasy powrotnej od godziny 14.00 (Część II);4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 21384 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przewóz osób z miejsca zamieszkania dla 2 osób do Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Skarszewach w dni realizacji zajęć wraz z zapewnieniem opieki. Planowany dowóz obejmuje jednokrotne przejechanie trasy Nowa Karczma – Szatarpy – Skarszewy od godziny 7.00. Odwóz obejmuje jednokrotne przejechanie trasy powrotnej od godziny 14.00 (Część III).4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 49187 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 124999,63 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 180165,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 161459,57 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA USŁUGOWO HANDLOWA „GAZTUR” MIROSŁAW BRONK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5910012126
7.3.3) Ulica: M.C. Skłodowskiej
7.3.4) Miejscowość: Kościerzyna
7.3.5) Kod pocztowy: 83-404
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 161459,57 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z informacją, która stosownie do art. 222 ust 4 ustawy Prawo zamówień publicznych przed otwarciem ofert została udostępnioną na stronie internetowej prowadzonego postepowania, Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć następujące kwoty: Część 2 -19 245,60 zł. Spośród złożonych ofert w postępowaniu oferty z najniższą ceną opiewają na kwotę 106 704 zł dla Części 2. W związku z powyższym oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o kwotę 87 458,40 zł w Części 2 . Po analizie aktualnych możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż nie jest celowe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do cen ofert z najniższymi cenami.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 106704 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 132969,60 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z informacją, która stosownie do art. 222 ust 4 ustawy Prawo zamówień publicznych przed otwarciem ofert została udostępnioną na stronie internetowej prowadzonego postepowania, Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierza przeznaczyć następujące kwoty: Część 3 - 44 268,12 zł. Spośród złożonych ofert w postępowaniu oferty z najniższą ceną opiewają na kwotę 106 835,33 dla Części 2. W związku z powyższym oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o kwotę 62 567,21 zł w Części 3. Po analizie aktualnych możliwości finansowych, Zamawiający stwierdził, iż nie jest celowe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do cen ofert z najniższymi cenami.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 106835,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 132969,60 PLN
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.