Przewóz uczniów niepełnosprawnych do ZP Szkol-Wych w Iławie, Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Iławie i Specjalnego Ośrodka Szkol-Wych w ZS Rolniczych w Kisielicach
- Data publikacji
- 21.08.2026, 15:08
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA LUBAWA
- Adres
- 73, 14-260 Fijewo
- Telefon
- 89 6455410
- urzad@gminalubawa.pl
- WWW zamawiającego
- http://www.bip.gminalubawa.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402933 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przewóz uczniów niepełnosprawnych do ZP Szkol-Wych w Iławie, Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Iławie i Specjalnego Ośrodka Szkol-Wych w ZS Rolniczych w Kisielicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBAWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742882
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 73
1.5.2.) Miejscowość: Fijewo
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-260
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: 89 6455410
1.5.8.) Numer faksu: 89 6455415
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminalubawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.gminalubawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a3b812b9-647b-4fca-8e0a-dc9ecd978ded1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przewóz uczniów niepełnosprawnych do ZP Szkol-Wych w Iławie, Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Iławie i Specjalnego Ośrodka Szkol-Wych w ZS Rolniczych w Kisielicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a3b812b9-647b-4fca-8e0a-dc9ecd978ded
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402933
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033631/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przewóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Lubawa do ZP Szkol-Wych w Iławie, Przedszkola Miejskiego Nr 2 Integracyjnego w Iławie i Specjalnego Ośrodka Szkol-Wych w ZS Rolniczych w Kisielicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305941
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKIZP.271.1.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 264384,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem zamówienia są usługi.
5.2. Wspólny Słownik Zamówień
CPV: 60130000-8 Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
5.3. Przedmiotem zamówienia są usługi transportowe – przewóz uczniów niepełnosprawnych do i z
5.3.1. Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, Ul. Henryka Sucharskiego 3,
5.3.2. Przedszkola Miejskiego Nr 2 Integracyjnego w Iławie, Ul. Kasprowicza 3,
5.3.3. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zespole Szkół Rolniczych w Kisielicach, Ul. Daszyńskiego 12,
środkiem transportu dostosowanym do przewozu uczniów niepełnosprawnych.
5.4. Trasa dowozu i kursy:
5.4.1. kursy: 1 kurs rano ok. godz. 6:00 (do poszczególnych placówek) i 1 kurs po zajęciach ok. godz. 12:45-13:30 (do miejsc zamieszkania dzieci po zakończeniu zajęć zgodnie z planem lekcji i w uzgodnieniu z dyrektorem placówek);
5.4.2. Miejscowości z których dowożeni i odwożeni są uczniowie m.in.: Osowiec, Rakowice, Omule, Wałdyki, Byszwałd, Tuszewo, Rożental, Prątnica, Szczepankowo, Lubstynek, Kazanice, Łążek, Łążyn, Złotowo, Grabowo i Fijewo. Trasa o łącznej długości około 490 km dziennie. Miejscowości z których uczniowie będą dowożeni i tym samym długość trasy może ulec zmianie w trakcie roku szkolnego (w czasie trwania umowy), w zależności od miejsca zamieszkania uczniów, którzy zgłoszeni zostaną do Placówki w trakcie roku szkolnego, a będą objęci obowiązkiem dowożenia przez Gminę Lubawa.
5.5. Środek transportu (2 pojazdy):
5.5.1. POJAZD NR 1
1 pojazd dostosowany do przewozu uczniów niepełnosprawnych, właściwie oznakowany, dla minimum 17 pasażerów, wyposażony w pasy bezpieczeństwa,
5.5.2. POJAZD NR 2
1 pojazd dostosowany do przewozu uczniów niepełnosprawnych, właściwie oznakowany, dla minimum 17 pasażerów z możliwością wjazdu do samochodu wózkiem z osobą niepełnosprawną, wyposażony w pasy bezpieczeństwa oraz wyposażony w mocowania dla wózka celem przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku.
5.6. Zapewnienie przez Wykonawcę opieki w czasie dowożenia uczniów. Opiekun przeszkolony w zakresie BHP, pod kątem zapewnienia opieki zarówno: w czasie transportu jak i podczas wsiadania i wysiadania uczniów z autokaru. Opiekun wyposażony i ubrany w kamizelkę odblaskową. Opiekun nie figuruje w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
5.7. Wykonawca lub podwykonawca zobowiązany jest do wprowadzenia i stosowania „Standardów ochrony małoletnich” na podstawie art. 32 ust. 5-7, art. 39 ust. 4-4a i art. 39a ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
5.8. Zaleca się zapoznanie z trasą dowozu, stanem dróg dojazdowych i rodzajem nawierzchni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4,72 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4,55 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MEWA BUS Jerzy Marek Olech
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5970003757
7.3.3) Ulica: Rolna 6A/7
7.3.4) Miejscowość: Pyrzyce
7.3.5) Kod pocztowy: 74-202
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 419146,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-25Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.