← WSZYSTKIE PRZETARGI
Lubelskie

Przewóz uczniów w roku szkolnym 2026/2027

Data publikacji
02.09.2026, 07:46
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Łomazy

Adres
Plac Jagielloński 27, 21-532 Łomazy
E-mail
przetargi@lomazy.pl
WWW zamawiającego
www.lomazy.ezamawiajacy.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00417124 z dnia 2026-09-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przewóz uczniów w roku szkolnym 2026/2027

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomazy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237606

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Jagielloński 27

1.5.2.) Miejscowość: Łomazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-532

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lomazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lomazy.ezamawiajacy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lomazy.ezamawiajacy.pl/pn/lomazy/demand/308816/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przewóz uczniów w roku szkolnym 2026/2027

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ba3880a-4e8f-4092-8311-8de24b20921d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00417124

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030262/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Przewóz uczniów w roku szkolnym 2026/2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00364274

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: INW.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 249506,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowożenia dzieci do oddziałów przedszkolnych i uczniów do Szkoły Podstawowej w Huszczy, Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, Przedszkola Samorządowego w Łomazach oraz z powrotem do miejsca zamieszkania na terenie gminy Łomazy w roku szkolnym 2026/2027.
4.2. Wykaz tras z wykazem miejscowości:
1) Dowożenie poranne z miejscowości: Kopytnik, Stasiówka, Huszcza Pierwsza, Huszcza Druga oraz Koszoły do Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, przystanek ul. Podrzeczna - trasa o długości ok. 45 km - liczba uczniów – 21
w ramach kursu grupa 1 uczeń z miejscowości: Koszoły będzie wysiadać przy Szkole Podstawowej w Huszczy – trasa długości ok. 4 km,
2) Dowożenie poranne z miejscowości: Dubów, Kol. Dubów i Wola Dubowska do Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, przystanek ul. Podrzeczna – trasa o długości ok. 40 km -liczba uczniów - 36
3) Dowożenie poranne z miejscowości: Lubenka i Szymanowo do Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, przystanek ul. Podrzeczna – trasa o długości ok. 7 km - liczba uczniów – 17
4) Dowożenie poranne z miejscowości: Ortel Królewski (rondo) i Studzianka do Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, przystanek ul. Podrzeczna – trasa o długości ok. 21 km - liczba uczniów - 28
5) Dowożenie poranne z miejscowości: Burwin, Krasówka i Bielany do Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, przystanek ul. Podrzeczna – trasa o długości ok. 25 km - liczba uczniów – 14
6) Dowożenie poranne z miejscowości: Wólka Korczowska, Korczówka, Kolembrody, Kozły i Jusaki-Zarzeka do Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, przystanek ul. Podrzeczna – trasa o długości ok. 49 km - liczba uczniów - 24
7) 2 x rozwożenie popołudniowe z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
do miejscowości: Szymanowo, Lubenka, Kopytnik, Stasiówka, Huszcza Pierwsza, Huszcza Druga i Koszoły – łączna liczba uczniów 37 – trasa o długości ok. 45 km x 2,
8) 2 x rozwożenie popołudniowe z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
do miejscowości: Ortel Królewski (rondo), Studzianka, Dubów, Kol. Dubów i Wola Dubowska - łączna liczba uczniów 61 - trasa o długości ok. 61 km.
9) 2 x rozwożenie popołudniowe z Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
do miejscowości: Jusaki-Zarzeka, Kozły, Kolembrody, Korczówka, Wólka Korczowska, Burwin, Krasówka, Bielany - łączna liczba uczniów 35 - trasa o długości ok. 71 km.

Łączna dzienna ilość kilometrów do przejechania: ok. 415 km.

4.3. Dowóz uczniów do szkoły realizowany będzie minimum 4 (czterema) autobusami dostępnymi jednocześnie w godzinach realizacji przewozów. Liczba i pojemność autobusów wykorzystywanych na poszczególnych trasach muszą być dostosowane do liczby przewożonych uczniów oraz zapewniać prawidłową i terminową realizację wszystkich przewozów. Liczba i pojemność autobusów muszą umożliwiać realizację przewozów również w przypadku wykorzystania prawa opcji, tj. przy przewozie maksymalnie 170 dzieci i uczniów. W przypadku awarii pojazdu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić i podstawić autobus zastępczy, spełniający wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia. Termin ten liczony jest od chwili powzięcia przez Wykonawcę informacji o awarii do chwili podstawienia w miejscu awarii sprawnego autobusu zastępczego, gotowego do przejęcia przewożonych dzieci i uczniów oraz kontynuowania przewozu.
4.4. Dowożenie uczniów do Szkoły Podstawowej w Huszczy, Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach oraz Przedszkola Samorządowego w Łomazach będzie odbywało się zgodnie z trasami i harmonogramem stanowiącymi Załącznik nr 7 do SWZ.
4.5. Szczegółowe wykazy uczniów objętych dowozem, zawierające dane niezbędne do wystawienia biletów miesięcznych, będą przekazywane Wykonawcy przez Zamawiającego na podstawie informacji otrzymanych od dyrektorów poszczególnych placówek.
4.6. Zakres podstawowy zamówienia obejmuje zakup 140 imiennych biletów miesięcznych w każdym z 10 miesięcy realizacji zamówienia, tj. łącznie 1 400 sztuk biletów miesięcznych w całym okresie obowiązywania umowy. Liczba oraz dane dzieci i uczniów objętych dowozem, miejsca ich wsiadania i wysiadania oraz przypisanie do poszczególnych tras mogą ulegać zmianie, przy zachowaniu zakresu podstawowego wynoszącego 140 biletów w każdym miesiącu. Zakup biletów ponad liczbę 140 w danym miesiącu będzie następował wyłącznie w ramach prawa opcji określonego w pkt 4.8. Rozliczenie następować będzie na podstawie ceny jednostkowej biletu miesięcznego wskazanej w ofercie Wykonawcy.
4.7. Zgodnie z art. 433 pkt 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że minimalny gwarantowany zakres zamówienia wynosi 140 biletów miesięcznych w każdym z 10 miesięcy realizacji zamówienia, tj. łącznie 1 400 sztuk biletów miesięcznych w całym okresie obowiązywania umowy. Minimalny gwarantowany zakres zamówienia nie obejmuje biletów zamawianych w ramach prawa opcji.
4.8. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ustawy Pzp. Prawo opcji obejmuje zakup maksymalnie 30 dodatkowych biletów miesięcznych w każdym miesiącu realizacji zamówienia, ponad zakres podstawowy wynoszący 140 biletów miesięcznie. Łączny zakres prawa opcji nie może przekroczyć 300 sztuk biletów miesięcznych w całym okresie obowiązywania umowy.

Maksymalna liczba biletów zakupionych w jednym miesiącu w ramach zakresu podstawowego i prawa opcji nie może przekroczyć 170 sztuk. Maksymalny zakres całego zamówienia wynosi 1 700 sztuk biletów miesięcznych, w tym 1 400 sztuk w ramach zakresu podstawowego oraz maksymalnie 300 sztuk w ramach prawa opcji.

Maksymalna wartość prawa opcji będzie stanowiła iloczyn 300 biletów oraz ceny jednostkowej brutto jednego biletu miesięcznego określonej w ofercie Wykonawcy.

Zamawiający może korzystać z prawa opcji odrębnie w każdym miesiącu, jednorazowo lub wielokrotnie, w całości albo w części, stosownie do rzeczywistej liczby dzieci i uczniów wymagających objęcia dowozem. Okolicznością uzasadniającą skorzystanie z prawa opcji będzie zwiększenie liczby dzieci lub uczniów objętych dowozem ponad 140 osób, w szczególności w wyniku rozpoczęcia nauki przez nowych uczniów, zmiany miejsca zamieszkania ucznia albo objęcia dowozem kolejnych uprawnionych osób.

Skorzystanie z prawa opcji nastąpi przez przekazanie Wykonawcy pisemnego lub elektronicznego oświadczenia określającego liczbę dodatkowych biletów wymaganych w danym miesiącu. Zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na zasadach identycznych jak zamówienie podstawowe, według ceny jednostkowej biletu miesięcznego wskazanej w ofercie Wykonawcy. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. Niewykorzystanie prawa opcji albo wykorzystanie jej jedynie w części nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń.
4.9. Przewozy muszą być realizowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1490 z późn. zm.), ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. – Prawo przewozowe (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1262 z późn. zm.), ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 285 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi wydanymi na podstawie tych ustaw, oraz innymi obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozu osób. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo uczniów podczas przewozu oraz ich wsiadania do autobusów i wysiadania z autobusów.
4.10. Środki transportu przeznaczone do realizacji przedmiotu zamówienia muszą spełniać warunki określone w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 502 z późn. zm.).
4.11. Autobusy wykorzystywane do realizacji zamówienia muszą być sprawne technicznie, posiadać aktualne badania techniczne, sprawną instalację grzewczą, wymagane przepisami wyposażenie i oznakowanie oraz ubezpieczenie OC i NNW pasażerów obowiązujące przez cały okres realizacji zamówienia. Pojazdy muszą być utrzymywane w stanie technicznym i sanitarnym zapewniającym bezpieczną i należycie wykonywaną usługę przewozową. Liczba miejsc dla pasażerów w autobusach wykorzystywanych na poszczególnych trasach musi być dostosowana do liczby przewożonych uczniów. Niedopuszczalne jest przewożenie większej liczby osób niż liczba miejsc określona dla danego pojazdu. Autobusy muszą posiadać oznakowanie wymagane przepisami dotyczącymi przewozu dzieci i młodzieży.
4.12. Przewozy będą wykonywane przez kierowców posiadających odpowiednie prawo jazdy, aktualne kwalifikacje zawodowe, wymagane badania lekarskie i psychologiczne oraz inne uprawnienia wymagane przepisami prawa do wykonywania przewozu osób.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 236300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 371960,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 236300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ W MIĘDZYRZECU PODLASKIM Sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5380003207

7.3.3) Ulica: Radzyńska

7.3.4) Miejscowość: Międzyrzec Podlaski

7.3.5) Kod pocztowy: 21-560

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 236300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE