Przewóz uczniów wraz z opieką do szkół na terenie Gminy Łęczyca na podstawie biletów miesięcznych w roku szkolnym 2026/27
- Data publikacji
- 21.08.2026, 12:18
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA ŁĘCZYCA
- Adres
- ul. Marii Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca
- Telefon
- (24) 388 21 17
- WWW zamawiającego
- https://www.gminaleczyca.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402267 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przewóz uczniów wraz z opieką do szkół na terenie Gminy Łęczyca na
podstawie biletów miesięcznych w roku szkolnym 2026/27
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁĘCZYCA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015767
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Konopnickiej 14
1.5.2.) Miejscowość: Łęczyca
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: (24) 388 21 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaleczyca.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gminaleczyca.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13434771.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przewóz uczniów wraz z opieką do szkół na terenie Gminy Łęczyca napodstawie biletów miesięcznych w roku szkolnym 2026/27
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ccfac0a1-3135-4350-accb-a2981ae518d0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402267
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00016761/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przewóz uczniów wraz z opieką do szkół na terenie Gminy Łęczyca na podstawie biletów miesięcznych w roku szkolnym 2026/27
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346687
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 726750,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem umowy jest wykonywanie usługi dowozu i odwozu uczniów wraz ze sprawowaniem opieki będzie się odbywać do poniżej wymienionych szkół oraz na basen do Topoli Królewskiej (w nawiasie prognozowana ilość uczniów uprawnionych do dowożenia w roku szkolnym 2026/2027 na dzień ogłoszenia postępowania):
1) Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Władysława Łokietka w Topoli Królewskiej (300 uczniów);
2) Szkoła Podstawowa w Wilczkowicach (100 uczniów);
3) Szkoła Podstawowa w Leźnicy Małej (70 uczniów);
4) Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Siedlcu (40 uczniów);
5) Pływalni - obiektu basenowego przy Szkole Podstawowej w Topoli Królewskiej (wg potrzeb)
6) W harmonogramie przewidziano również realizację do trzech dodatkowych kursów powrotnych
tygodniowo z każdej szkoły. Kursy te będą wykonywane w związku z realizacją projektów:
„Podniesienie jakości edukacji uczniów Szkoły Podstawowej w Topoli Królewskiej”;
„Podniesienie poziomu edukacji w Gminie Łęczyca - wsparcie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Siedlcu”
„Podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej w Leźnicy Małej”;
„Podniesienie jakości edukacji w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach”.
Kursy będą realizowane w roku szkolnym 2026/2027, zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego oraz harmonogramem ustalonym z Wykonawcą. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia przewozu uczniów wraz z opieką podczas realizacji dodatkowych przejazdów.
1.2. Przewóz osób odbywać się będzie na podstawie imiennych biletów miesięcznych wystawionych uczniom w oparciu o comiesięczne imienne listy uprawnionych do korzystania z przewozu, w miesiącach od września 2026 r. do czerwca 2027 r. w dni nauki szkolnej określone przez Ministra Edukacji Narodowej - za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć, ferii ,wakacji, odwołania zajęć z powodu zdarzeń losowych, w tym epidemii oraz innych dni wolnych ustanowionych przez Dyrektorów Szkół.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 784890,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 784890,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 784890,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp.zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 473264356
7.3.3) Ulica: ul. Belwederska 7 A
7.3.4) Miejscowość: Łęczyca
7.3.5) Kod pocztowy: 99-100
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 784890,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.