Realizacja zadania z zakresu zapewnienia niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnej młodzieży, mieszkającym na terenie Miasta Gliwice, bezpłatnego transportu do szkół i placówek oświatowych (skrót)
- Data publikacji
- 03.09.2026, 07:46
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Zarząd Transportu Metropolitalnego
- Adres
- Barbary 21A, 40-053 Katowice
- WWW zamawiającego
- https://www.metropoliaztm.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00419440 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja zadania z zakresu zapewnienia niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnej młodzieży, mieszkającym na terenie Miasta Gliwice, bezpłatnego transportu do szkół i placówek oświatowych (skrót)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Transportu Metropolitalnego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369308114
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Barbary 21A
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-053
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@metropoliaztm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.metropoliaztm.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Transport publiczny
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja zadania z zakresu zapewnienia niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnej młodzieży, mieszkającym na terenie Miasta Gliwice, bezpłatnego transportu do szkół i placówek oświatowych (skrót)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9cb6d867-5974-4a9d-9a1d-0a62b31dad9b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419440
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361546
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Pełne uzasadnienie, ze względu na limit znaków, dostępne na stronie BIP pod adresem:
https://bip.metropoliaztm.pl/przetarg/4454/or-13-zp-7-26.
1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
(…).
13) zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, osobie prawnej, jeżeli
spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający wspólnie z innymi zamawiającymi, o których mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, sprawuje nad daną osobą
prawną kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej przez nich nad własnymi jednostkami, przy czym wspólne
sprawowanie kontroli ma miejsce, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
– w skład organów decyzyjnych kontrolowanej osoby prawnej wchodzą przedstawiciele wszystkich uczestniczący ...
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR/13/ZP/7/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 33600000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego zadania z zakresu zapewnienia niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnej młodzieży, mieszkającym na terenie Miasta Gliwice, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do szkół i placówek oświatowych zlokalizowanych poza granicami Miasta Gliwice oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży mieszkającym na terenie Miasta Gliwice bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu albo zwrotu kosztów przejazdu dzieci i opiekuna środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice, w tym zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami w granicach Miasta Gliwice, zwanego dalej „Usługami”.
2. Szczegóły dotyczące zakresu i warunków realizacji zamówienia stanowiącego przedmiot postępowania, w tym przewidzianych opcji, ujęto w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego (dalej „wzorze umowy”), stanowiących Załącznik nr 1 do zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273604433
7.3.3) Ulica: Chorzowska 150
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-100
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 25868160 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2029-08-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
"1.2.) Nazwa zamawiającego: "GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKA METROPOLIA"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367882926
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@metropoliagzm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.metropoliagzm.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek metropolitalny
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne".
2. Prawidłowe dane w sekcji II dotyczące informacji podstawowych - w pkt 2.3. powinno być:
"2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej: Realizacja zadania z zakresu zapewnienia niepełnosprawnym dzieciom i niepełnosprawnej młodzieży, mieszkającym na terenie Miasta Gliwice, bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do szkół i placówek oświatowych zlokalizowanych poza granicami Miasta Gliwice oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży mieszkającym na terenie Miasta Gliwice bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu albo zwrotu kosztów przejazdu dzieci i opiekuna środkami komunikacji publicznej, jeżeli dowożenie zapewniają rodzice, w tym zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami w granicach Miasta Gliwice.".
3. Prawidłowe dane w sekcji II dotyczącej informacji podstawowych - w pkt 2.6.) powinno być:
"2.6.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań zostało ujęte w planie postępowań: Tak". Zamówienie ujęto w wersji 20 planu postępowań GÓRNOŚLĄSKO - ZAGŁĘBIOWSKIEJ METROPOLII (pozycja planu 2.3.13 zamieszczonego w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 23.07.2026 nr 2026/BZP 00010687/20/P).
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.