← WSZYSTKIE PRZETARGI
Dolnośląskie

Świadczenie usł.dowożenia uczniów niepełnosprawnych, dojeżdżających do szkół prowadzonych przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wro oraz Autorskiej Szkoły Podstawowej CREO we Wroc

Data publikacji
03.09.2026, 11:12
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Oborniki Śląskie

Adres
Trzebnicka 1, 55-120 Oborniki Śląskie
Telefon
713103519
E-mail
oborniki@oborniki-slaskie.pl
WWW zamawiającego
www.oborniki-slaskie.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00420288 z dnia 2026-09-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usł.dowożenia uczniów niepełnosprawnych, dojeżdżających do szkół prowadzonych przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wro oraz Autorskiej Szkoły Podstawowej CREO we Wroc

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oborniki Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935081

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Trzebnicka 1

1.5.2.) Miejscowość: Oborniki Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-120

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713103519

1.5.8.) Numer faksu: 713102295

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oborniki@oborniki-slaskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oborniki-slaskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usł.dowożenia uczniów niepełnosprawnych, dojeżdżających do szkół prowadzonych przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wro oraz Autorskiej Szkoły Podstawowej CREO we Wroc

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eca9e01f-322c-4fb7-8c46-a2ea197053b4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00420288

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015208/27/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Świadczenie usł.dowożenia uczniów niepełnosprawnych, dojeżdżających do szkół prowadzonych przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wro oraz Autorskiej Szkoły Podstawowej CREO we Wro

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Uzasadnienie faktyczne:
W uprzednio opublikowanym postępowaniu wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-09c18b25-0cda-4442-9f36-ec8d854e29af

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.72.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 162788,89 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

- Zamówienie przewiduje przewóz dzieci (dowóz do szkół i odwiezienie do miejsca zamieszkania) w okresie wykonywania zlecenia, w dni nauki. Organizacja roku szkolnego jest uregulowana Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu
z dnia 11 sierpnia 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego
(t.j. Dz.U.2023.1211).
- Transport będzie odbywał się na terenie Gminy Oborniki Śląskie i Gminy Wrocław trasą wyszczególnioną w rozkładzie jazdy pojazdu, przedstawionym przez Zamawiającego najpóźniej 7 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy.
- Przewozy mogą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j.Dz.U.2024.1251 z późn. zm.) i innych przepisach związanych
z przewozem osób, w tym osób niepełnosprawnych.
- Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował pojazdem odpowiednio przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych z ilością miejsc zapewniających dowóz wszystkich uczniów na poszczególnych trasach
w wyznaczonych godzinach.
- Pojazd przeznaczony przez wykonawcę do realizacji zleconego zamówienia, nie może być wyprodukowany wcześniej niż w 2007 roku oraz spełniać warunki do przewozu osób niepełnosprawnych, z wyposażeniem określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j.Dz.U.2024.502 z późn. zm.).
- Pojazd musi być przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, zapewniać wszystkim pasażerom miejsca siedzące, wyposażone w pasy bezpieczeństwa oraz odpowiednie urządzenia ułatwiające osobom niepełnosprawnym swobodne i szybkie zajęcie miejsca w pojeździe.
- Wnętrze pojazdu musi być wyposażone w sprawny system ogrzewania w okresie jesienno-zimowym oraz skuteczne przewietrzanie w porze wiosenno-letniej.
- Pojazd uczestniczący w dowozach musi odpowiadać ogólnym warunkom przewozu osób, musi posiadać ważną polisę ubezpieczeniową OC i NNW oraz aktualne badania techniczne.
- Wykonawca musi dysponować ilością pojazdów i kierowców odpowiednią do realizacji zamówienia, przy czym kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia, w tym prawo jazdy odpowiedniej kategorii i aktualne badania lekarskie.
- Szacunkowa liczba pasażerów: 5 osób.
- Szczegółowa, imienna liczba dowożonych uczniów oraz godziny kursów zostanie podana do wiadomości Wykonawcy przed rozpoczęciem każdego półrocza.
- Do rozliczenia usługi nie mogą być brane pod uwagę przebiegi (w km), wynikające
z konieczności dojazdu z siedziby przewoźnika do miejsca rozpoczęcia zadań zleconych w harmonogramach dziennych oraz powrotu do jego siedziby po ich zakończeniu.
- Rozliczeniu w jakiejkolwiek formie, nie podlega również czas przerwy pomiędzy przewozem wykonywanym w godzinach rannych i przewozem powrotnym, realizowanym w godzinach popołudniowych.
- Ilość przewożonych osób w okresie realizacji zamówienia może ulegać zmianie.
- W przypadku zwiększenia ilości dowożonych uczniów Wykonawca musi zapewnić ich dowóz na warunkach podanych w ofercie.
- Z tytułu zmniejszenia dowożonych uczniów Zamawiający nie przewiduje ponoszenia dodatkowych opłat.
- Zamawiający zastrzega możliwe odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów uzależnione od zmiany planów lekcji, ilości dzieci, zmiany sieci szkół, zmiany organizacji dowożenia, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowywania dni wolnych, etc.
- Szacunkowa łączna dzienna ilość kilometrów na trasie pojazdu (tj. przywozy i odwozy) wynosi: 112 km. Trasa w jedną stronę: Oborniki Śląskie - Lubnów - Golędzinów - Wrocław i powrót do Obornik Śląskich = 56 km.
- Rzeczywisty przebieg (w km) przewozów realizowanych tylko i wyłącznie na trasie określonej w harmonogramie dziennym, będzie podlegać rozliczeniu w skali miesięcznej w formie ryczałtu miesięcznego.
- Opiekę nad dziećmi w autobusie podczas dowozów zagwarantuje Wykonawca.
- Opiekun powinien posiadać aktualne badania lekarskie, aktualne zaświadczenie
o ukończeniu kursu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zaświadczenie
z Krajowego Rejestru Karnego oraz Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym, być przeszkolony w zakresie BHP, Standardów Ochrony Małoletnich oraz przeszkolony na stanowisku pracy.
- Opiekun musi posiadać minimum roczne doświadczenie w opiece nad osobami niepełnosprawnymi.
- Zadaniem opiekuna ogólnego, jest udzielanie czynnej pomocy osobom niepełnosprawnym w bezpiecznym zajęciu miejsca w pojeździe, opieki podczas trwania podróży, przy opuszczaniu pojazdu po jej zakończeniu i podczas przekazania przewożonej grupy dzieci personelowi specjalistycznych placówek nauczania i odbioru po zakończonych zajęciach.
- Przed rozpoczęciem drogi powrotnej po zakończonych zajęciach w specjalistycznej placówce nauczania, obowiązkiem opiekuna jest sprawdzenie, czy wszystkie dowiezione rano osoby powracają do miejsc zamieszkania. W przypadku braku jakiejkolwiek osoby niepełnosprawnej podróż powrotna nie może się? rozpocząć bez uzyskania wyjaśnienia tej sprawy przez personel placówki, któremu osoba niepełnosprawna została przekazana w kursie porannym.
- Usługa będzie świadczona od dnia 01 września 2026 r. do dnia 25 czerwca 2027 r.
z uwzględnieniem ustawowych przerw w nauce.
- UWAGA: Wykonawca w celu oszacowania całkowitych kosztów realizacji zadania powinien przyjąć koszty przewozu dzieci uwzględniając koszt przejazdu 1 km x 112 km (szacowany dzienny przebieg kilometrów) x 182 dni (szacowana ilość dni nauki).

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 174254,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 174254,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 174254,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KUBIAK TRANSPORT KONRAD KUBIAK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9151814337

7.3.3) Ulica: Obornicka 8A

7.3.4) Miejscowość: Trzebnica

7.3.5) Kod pocztowy: 55-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 174254,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE