Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Sp. z o.o. w Gliwicach
- Data publikacji
- 20.08.2026, 13:49
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.
- Adres
- Chorzowska 150, 44-100 Gliwice
- info@pkm-gliwice.com.pl
- WWW zamawiającego
- www.pkm-gliwice.com.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00400649 z dnia 2026-08-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Sp. z o.o. w Gliwicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273604433
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Chorzowska 150
1.4.2.) Miejscowość: Gliwice
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: info@pkm-gliwice.com.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pkm-gliwice.com.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9434c861-ff3e-4eca-bdd3-6cf5d990f29b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400649
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro (art. 359 pkt 1 ustawy)
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: S: 189/2024 - 583610
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, Sp. z o.o. w Gliwicach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są usługi kierowania pojazdami autobusowymi w komunikacji miejskiej, na ustalonych w zależności od potrzeb Zleceniodawcy liniach komunikacyjnych, na terenie województwa śląskiego, w ilości nie większej niż 2 500 000,00 wozokilometrów w okresie obowiązywania umowy.
Do realizacji zamówienia Wykonawca powinien skierować co najmniej 30 kierowców w dni robocze oraz 12 kierowców w dni wolne, posiadających określone przepisami prawa kwalifikacje do przewozu osób autobusami komunikacji miejskiej. Kierowcy ci nie mogą być zatrudnieni na stanowisku kierowcy u Zamawiającego.
Przedmiot zamówienia powinien być wykonywany z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów prawa, ze szczególnym uwzględnieniem Ustawy o czasie pracy kierowców z dnia 16 kwietnia 2004 roku
(t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1473 z późn. zm.) oraz Ustawy o transporcie drogowym z dnia 6 września 2001 roku (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 2201 z późn. zm.) oraz zgodnie z postanowieniami określonymi w ogólnych warunkach umowy.
Kierowcy skierowani do realizacji zamówienia muszą mieć wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności materialnej kierowcy zawodowego.
3.9.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2024-11-18 do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): JMS Service Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: SimKol S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6443550501
4.3.3.) Ulica: Katowicka 28a
4.3.4.) Miejscowość: Chorzów
4.3.5.) Kod pocztowy: 41-500
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 9501750,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: S: 228/2024-714039
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8405650,95 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.