Świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci do przedszkoli publicznych z terenu Gminy Środa Śląska w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 04.09.2026, 11:07
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Środa Śląska
- Adres
- Plac Wolności 5 Legnicka 21/4, 55-300 Środa Śląska
- WWW zamawiającego
- https://srodaslaska.pl/ https://umsrodaslaska.e-bip.eu
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00422680 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci do przedszkoli publicznych z terenu Gminy Środa Śląska w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Środzie Śląskiej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 932688437
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Legnicka 21/4
1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.jedynak@srodaslaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://umsrodaslaska.e-bip.eu
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci do przedszkoli publicznych z terenu Gminy Środa Śląska w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e56974d7-9cdf-4e5a-9ca5-e8ff51fbfeb7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00422680
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039208/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci do przedszkoli publicznych z terenu Gminy Środa Śląska w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00381233
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający udziela zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust 1. pkt. 11, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:a)zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,,b)ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,c)w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.Uzasadnienie faktyczne: ŚKP., jest wpisany do rejestru działalności regulowanej, jest osobą prawną,: Gmina jako wspólnik Spółki, wpływa w ponad 90% na cele strategiczne.
Zespół Obsługi Placówek Oświatowych jako jednostka budżetowa Gminy nie ma odrębnej od Gminy osobowości prawnej - prawnie jest częścią tej samej osoby prawnej, która kontroluje spółkę ŚKP.
Szczegóły uzasadnienia znajdują się w dokumentach zamówienia.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.7-9/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług przewozowych w zakresie dowożenia i odwożenia dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci do przedszkoli publicznych z terenu Gminy Środa Śląska w roku szkolnym 2026/2027
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60140000-1 - Nieregularny transport osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Średzka Komunikacja Publiczna Sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9131624214
7.3.4) Miejscowość: Środa Śląska
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 276507,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-30Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.