Świadczenie usług transportowych dla uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica oraz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Moszczenica.
- Data publikacji
- 03.09.2026, 14:18
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
GMINA MOSZCZENICA
- Adres
- ul. Kosowska 1, 97-310 Moszczenica
- ug@moszczenica.eu
- WWW zamawiającego
- https://ug.moszczenica.eu/
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00421340 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług transportowych dla uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica oraz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Moszczenica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MOSZCZENICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647948
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kosowska 1
1.5.2.) Miejscowość: Moszczenica
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-310
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@moszczenica.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.moszczenica.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7e9d770d-eff2-411a-b50a-0d7e0bf46f4a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług transportowych dla uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica oraz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Moszczenica.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e9d770d-eff2-411a-b50a-0d7e0bf46f4a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00421340
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041710/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 dowóz uczniów do szkół podstawowych i dowóz dzieci niepełnosprawnych do jednostek oświatowych na terenie Piotrkowa Tryb.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00336650
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IOA.271.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:świadczenie usług komunikacyjnych polegających na wykonywaniu odpłatnych stałych przewozów uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Moszczenica w okresie od września do grudnia 2026 r. na podstawie zakupionych biletów miesięcznych wraz z opieką (osoba inna niż kierowca).
1. Każda trasa winna być dostosowana do dowozu dzieci do wszystkich szkół podstawowych, tj.:
1) Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, ul. Dworcowa 9,
2) Szkoła Podstawowa im. Margarethy Kamprad w Jarostach, ul. Leśna 14,
3) Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Gazomi, Gazomia Stara 29,
4) Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Babach, ul. Piotrkowska 20,
5) Szkoła Podstawowa w Srocku, ul. Łódzka 5,
6) Szkoła Podstawowa w Rękoraju, Rękoraj 52.
2. Bilety obejmować będą następujące trasy dowozu i odwozu uczniów:
TRASA NR 1
Moszczenica – Pomyków – Baby – Kiełczówka – Raciborowice – Baby - Gościmowice Drugie – Moszczenica
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie od września do grudnia 2026 r.
Szkoły Podstawowej w Moszczenicy 53
Szkoły Podstawowej w Babach 66
RAZEM 119
TRASA NR 2
Moszczenica – Kosów – Gajkowice – Rękoraj – Gazomia Stara – Psary – Gazomia Nowa – Moszczenica
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie od września do grudnia 2026 r.
Szkoły Podstawowej w Moszczenicy 112
Szkoły Podstawowej w Gazomi 50
RAZEM 162
TRASA NR 3
Rękoraj – Sierosław – Srock – Gościmowice Pierwsze – Podolin – Srock
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie od września do grudnia 2026 r.
Szkoły Podstawowej w Srocku 80
Szkoły Podstawowej w Rękoraju 40
RAZEM 120
TRASA NR 4
Piotrków Trybunalski – Raków – Michałów – Jarosty - Moszczenica
Uczniowie dojeżdżający do: W okresie od września do grudnia 2026 r.
Szkoły Podstawowej w Moszczenicy 82
Szkoły Podstawowej w Jarostach 157
RAZEM 239
UWAGA!!!
1) Na trasie nr 4 i 3 przewóz uczniów do szkoły (dowóz) musi być wykonywany przez co najmniej dwa pojazdy.
2) Na każdej trasie dowóz dzieci powinien rozpoczynać się najwcześniej ok. godz. 7.00.
Szczegółowy opis zawiera SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 34980000-0 - Bilety przewozowe
4.5.5.) Wartość części: 152890,40 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi w zakresie dowozu i odwozu uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Moszczenica do placówek oświatowych w Piotrkowie Trybunalskim w roku szkolnym 2026/2027 na podstawie ceny brutto za jeden kilometr dowozu.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych polegających na dowożeniu i odwożeniu uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Moszczenica do i z Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „SZANSA”, ul. Wolborska 86, 97-300 Piotrków Tryb.; do i ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ul. Al. 3 Maja 28/34, wraz z zapewnieniem opieki nad dziećmi w czasie przewozów (opiekun inny niż kierowca).
2. Dowożenie uczniów do szkół odbywać się będzie w dniach od poniedziałku do piątku
w terminie od dnia 01.09.2026 r. roku do dnia 25.06.2027 r. roku z wyłączeniem wakacji, ferii zimowych, dni świątecznych i innych dodatkowo wolnych dni od nauki szkolnej.
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
TRASĘ nr I Podolin ↔ Karlin ↔ Michałów ↔ Piotrków Tryb., ul. Wolborska ↔ Piotrków Tryb., ul. 3 Maja (ok. 24,3 km w jedną stronę), 3 dzieci, przewozu do i z miejsc zamieszkania w tym jedno na wózku inwalidzkim;
TRASĘ nr II ↔ Wola Moszczenicka, ul. Leśna ↔ Moszczenica, ul. Wolborska ↔ Gajkowice ↔ Moszczenica, ul. Spacerowa ↔ Kosów ↔ Piotrków Tryb., al. 3 Maja. (ok. 23,9 km w jedną stronę), 5 dzieci, przewozu do i z miejsc zamieszkania dzieci, tj. z miejscowości Moszczenica (2 dzieci), Wola Moszczenicka (1 dziecko), Kosów (1 dziecko), Gajkowice (1 dziecko) do placówek
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
4.5.5.) Wartość części: 150000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 63,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 54,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.T.H.U. DAR – BUS Dariusz Denis
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8240004875
7.3.4) Miejscowość: Jasiorówka
7.3.5) Kod pocztowy: 07-130
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 138240,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie w zakresie w/w części zamówienia zostało unieważnione na mocy art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793): Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.