"Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu i opieki (w czasie dowozu) uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym.
- Data publikacji
- 04.09.2026, 15:48
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Łomianki
- Adres
- Warszawska 115, 05-092 Łomianki
- um@lomianki.pl
- WWW zamawiającego
- https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423970 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu i opieki (w czasie dowozu) uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomianki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 1181768394
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Warszawska 115
1.5.2.) Miejscowość: Łomianki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@lomianki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu i opieki (w czasie dowozu) uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec240f2b-569e-4fb6-b278-a01bf753f8bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00423970
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041434/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.18 Świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu i opieki (w czasie dowozu) uczniów do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00383087
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Art. 305 pkt 1) Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp (Dz. U. z 2026 r. poz. 793). Wszystkie warunki z art. 214 ust. 1 pkt 11 Pzp (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) zostały spełnione. Podmiot, któremu Zamawiający zamierza udzielić zamówienia jest sp. z o.o., wpisaną do KRS i posiada osobowość prawną. Gmina Łomianki posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. i sprawuje nad wykonawcą kontrolę odpowiadającą kontroli nad własnymi jednostkami organizacyjnymi. Przejawia się to dominującym wpływem na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania Spółką. Ponad 90% działalności KMŁ Sp. z o.o. dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Gminę Łomianki. W spółce nie ma innych udziałów niż Gminy Łomianki, co uprawnia Zamawiającego do powierzenia realizacji zamówienia w trybie z wolnej ręki – in-house.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.32.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 271008,89 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Dowóz i opieka (w czasie dowozu) uczniów zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym, których droga z domu do ww. szkoły przekracza odpowiednio 3 km - w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych i 4 km - w przypadku uczniów klas V-VIII szkół podstawowych, zgodnie z art. 39 ust. 2 i 3 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2026 r. poz. 820).
2. Przedmiot zamówienia obejmuje transport i opiekę uczniów z wyznaczonych miejsc wsiadania i wysiadania do/z autobusu szkolnego, znajdujących się w obwodzie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym do ww. szkoły oraz powrót ze szkoły do ww. miejsc.
3. Dowóz uczniów uczęszczających do szkoły odbywać się będzie we wszystkie dni nauki szkolnej, według kalendarza szkolnego na rok szkolny 2026/2027 począwszy od 2 września 2026 r. do 24 czerwca 2027 r.
4. Niniejsze zamówienie obejmuje przewozy ok. 70 uczniów z wyznaczonych 3-4 miejsc wsiadania/wysiadania uczniów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Komunikacja Miejska Łomianki Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1180746143
7.3.3) Ulica: Rolnicza 248
7.3.4) Miejscowość: Kiełpin
7.3.5) Kod pocztowy: 05-092
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 292690,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-02 do 2027-06-24Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.