← WSZYSTKIE PRZETARGI
Śląskie

Świadczenie usług transportu niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lipowa do placówek oświatowych oraz z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu

Data publikacji
27.08.2026, 11:45
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Lipowa

Adres
Wiejska 44, 34-324 Lipowa
E-mail
przetargi@lipowa.pl
WWW zamawiającego
www.lipowa.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00409984 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług transportu niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lipowa do placówek oświatowych oraz z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lipowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182628

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wiejska 44

1.5.2.) Miejscowość: Lipowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-324

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lipowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lipowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34b60943-6dda-4c59-9204-80f893e28bee

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług transportu niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lipowa do placówek oświatowych oraz z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34b60943-6dda-4c59-9204-80f893e28bee

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00409984

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00000782/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usługi w zakresie transportu niepełnosprawnych dzieci z miejscowości położonych w gminie Lipowa do placówek kształcących i z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00340741

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.18.2026.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług transportu niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lipowa do placówek oświatowych oraz z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu. Realizacja zamówienia obejmuje okres roku szkolnego od 01 września 2026r. do 30 czerwca 2027r. oraz miesiąc lipiec w 2027r. z uwzględnieniem przerw w zajęciach szkolnych ( święta, ferie, dni ustawowo wolne od zajęć).
2. Część I - Trasa nr I (Gmina Lipowa – Bielsko-Biała):
- okres realizacji usługi: wrzesień 2026 r. - czerwiec 2027 r.;
- liczba dzieci objętych dowozem: 4 osoby;
- szacunkowa ilość kilometrów: około 90 km/dzień (liczone w obie strony dla założonego 1 pojazdu).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
4. Lista dowożonych dzieci do poszczególnych placówek w trakcie realizacji zamówienia może ulec zmianie, zarówno w ilości dowożonych dzieci, jak i ewentualnej zmianie placówki. Powstałe korekty w harmonogramie dowozu Wykonawca uzgodni z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.) Wartość części: 133666,66 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług transportu niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lipowa do placówek oświatowych oraz z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu. Realizacja zamówienia obejmuje okres roku szkolnego od 01 września 2026r. do 30 czerwca 2027r. oraz miesiąc lipiec w 2027r. z uwzględnieniem przerw w zajęciach szkolnych (święta, ferie, dni ustawowo wolne od zajęć).
2. Część II - Trasa nr II (Gmina Lipowa – Żywiec):
- okres realizacji usługi: wrzesień 2026 r. - czerwiec 2027 r.;
- liczba dzieci objętych dowozem: 19 osób;
- szacunkowa ilość kilometrów: około 180 km/dzień liczone w obie strony dla założonych 3 pojazdów. Długości tras proponowane dla poszczególnych busów : bus nr 1 -45 km, bus nr 2 –65 km, bus nr 3- 70 km.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
4. Lista dowożonych dzieci do poszczególnych placówek w trakcie realizacji zamówienia może ulec zmianie, zarówno w ilości dowożonych dzieci, jak i ewentualnej zmianie placówki. Powstałe korekty w harmonogramie dowozu Wykonawca uzgodni z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.) Wartość części: 357666,66 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usług transportu niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Lipowa do placówek oświatowych oraz z powrotem wraz z zapewnieniem opieki podczas transportu. Realizacja zamówienia obejmuje okres roku szkolnego od 01 września 2026r. do 30 czerwca 2027r. oraz miesiąc lipiec w 2027r. z uwzględnieniem przerw w zajęciach szkolnych (święta, ferie, dni ustawowo wolne od zajęć).
2. Część III - Trasa nr III (Gmina Lipowa – Żywiec):
- okres realizacji usługi: lipiec 2027 r.;
- liczba dzieci objętych dowozem: 5 osób;
- szacunkowa ilość kilometrów: około 50 km/dzień (liczone w obie strony dla założonego 1 pojazdu).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
4. Lista dowożonych dzieci do poszczególnych placówek w trakcie realizacji zamówienia może ulec zmianie, zarówno w ilości dowożonych dzieci, jak i ewentualnej zmianie placówki. Powstałe korekty w harmonogramie dowozu Wykonawca uzgodni z Zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.5.) Wartość części: 11681,48 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 135021,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 153220,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 135021,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MUSCAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389178357

7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Brzeszcze

7.3.5) Kod pocztowy: 32-620

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 135021,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 524452,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 562120,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 524452,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MUSCAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389178357

7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Brzeszcze

7.3.5) Kod pocztowy: 32-620

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 524452,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 15135,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 18700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 15135,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MUSCAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 389178357

7.3.3) Ulica: ul. Przemysłowa 10

7.3.4) Miejscowość: Brzeszcze

7.3.5) Kod pocztowy: 32-620

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 15135,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2027-07-01 do 2027-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE