Warmińsko-mazurskie
Świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie gminy Pisz w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 21.08.2026, 12:41
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
ZESPÓŁ EKONOMICZNEJ OBSŁUGI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W PISZU
- Adres
- Dworcowa 2, 12-200 Pisz
- kontakt@zeosip.pisz.pl
- WWW zamawiającego
- www.zeosp.bip.hi.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402376 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie gminy Pisz w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ EKONOMICZNEJ OBSŁUGI SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W PISZU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790272962
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Pisz
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kontakt@zeosip.pisz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zeosp.bip.hi.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-992c86fd-c656-4615-9ccc-87573dba79cd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie gminy Pisz w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-992c86fd-c656-4615-9ccc-87573dba79cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402376
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042638/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie gminy Pisz w roku szkolnym 2026/20275
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00335394
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZEOSP.261.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 1 jest dowiezienie i odwiezienie uczniów niepełnosprawnych na terenie Gminy Pisz do Centrum Edukacji i Terapii w Piszu przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska” w roku szkolnym 2026/2027 wraz z zapewnieniem szczególnej opieki, sprawowanej przez co najmniej 2 opiekunów podczas przewozu uczniów, zgodnie z warunkami zawartymi we wzorze umowy – stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.2) Dowóz i odwóz uczniów do Centrum Edukacji i Terapii w Piszu przy Stowarzyszeniu „Przymierze – Ziemia Piska”, plac Daszyńskiego 11 A, 12-200 Pisz obejmuje: 18 uczniów z następujących miejscowości i ich miejsca zamieszkania: Pogobie Średnie, Karwik, Jeże, oraz ulice Pisza: Jana Onufrego Zagłoby, Gajowa, Długa, Bukowa, Lipowa, Ildefonsa Gałczyńskiego, Olsztyńska, Targowa, Nidzka, Zgody, Słoneczna.
3) Dowóz co najmniej 2 środkami transportu przystosowanymi do przewozu dzieci niepełnosprawnych, sprawnymi techniczne, wyposażonymi w atestowany sprzęt zabezpieczający, umożliwiający transport wózków inwalidzkich, w ilości zapewniającej bezpieczny przewóz wymaganej ilości dzieci niepełnosprawnych na każdej trasie,
4) Na dzień ogłoszenia zamówienia ilość kilometrów wykonywanego przewozu uczniów wynosi średnio 180 km dziennie. Ilość ta może ulec zmianie w czasie realizacji zamówienia w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia liczby dzieci.
5) Dowóz uczniów odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku, z wykluczeniem przerw świątecznych oraz dni wolnych od zajęć.
6) W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie m. in. do:
a) Pod pojęciem opieki rozumie się zapewnienie warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania i przejazdu uczniów, które są niezbędne przy tego rodzaju przewozach. Opieka dla uczniów niepełnosprawnych wymagana jest przez co najmniej 2 opiekunów. Wyklucza się sprawowanie opieki w trakcie przejazdu przez kierowcę.
b) Dowóz uczniów powinien być realizowany za pomocą sprawnych technicznie co najmniej 2 pojazdów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych sprawnymi techniczne, wyposażonymi w atestowany sprzęt zabezpieczający, umożliwiający transport wózków inwalidzkich, w ilości zapewniającej bezpieczny przewóz wymaganej ilości dzieci niepełnosprawnych na każdej z tras .
c) W okresach zimowych pojazdy dowożące uczniów muszą być ogrzewane.
d) Godziny dowozu i odwozu winny być skorelowane z harmonogramami zajęć obowiązującymi w Centrum Edukacji i Terapii w Piszu przy Stowarzyszeniu „Przymierze - Ziemia Piska”.
e) Wykonawca jest zobowiązany do punktualnego przestrzegania przedstawionego planu dowozu.
f) W przypadku awarii wyznaczonego pojazdu Wykonawca zapewni pojazd zastępczy spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym.
7) Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) zostały określone w cz. XXV SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 163106,26 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 2 jest dowiezienie i odwiezienie uczniów niepełnosprawnych na terenie Gminy Pisz do Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. dr. Władysława Klementowskiego w Łupkach w roku szkolnym 2025/2026 poprzez sukcesywną sprzedaż biletów miesięcznych wraz zapewnieniem szczególnej opieki sprawowanej przez co najmniej 2 opiekunów podczas przewozu uczniów, zgodnie z warunkami zawartymi we wzorze umowy – stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.2) Zadanie obejmuje dowóz (D) o odwiezienie (O) uczniów na następujących trasach:
Trasa nr 1 D. OSW Łupki Karpa – Pisz
Trasa nr 2. O. OSW Łupki Pisz – Karpa
Trasa nr 3 D. OSW Łupki Turośl – Pisz
Trasa nr 4 O. OSW Łupki Pisz - Turośl
Trasa nr 5 D. OSW Łupki Pietrzyki – Pisz
Trasa nr 6 O. OSW Łupki Pisz – Pietrzyki
Trasa nr 7 D. OSW Łupki Pogobie Średnie – Pisz
Trasa nr 8 O. OSW Łupki Pisz – Pogobie Średnie
Trasa nr 9 D. OSW Łupki Snopki – Pisz
Trasa nr 10 O. OSW Łupki Pisz - Snopki
Trasa nr 11 D. OSW Łupki Pisz – Łupki
Trasa nr 12 O. OSW Łupki Łupki – Pisz
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 96707,80 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 178398,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 244708,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 178398,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AUTO-BUS "SZEKAZ" Przewozy Handel Kazimierz Szewczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 790176193
7.3.3) Ulica: Gałczyńskiego 16B
7.3.4) Miejscowość: Ruciane-Nida
7.3.5) Kod pocztowy: 12-220
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 178398,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 297 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95469,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 337500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95469,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANS-KOM PKS spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 790146973
7.3.3) Ulica: Dworcowa 8
7.3.4) Miejscowość: Pisz
7.3.5) Kod pocztowy: 12-200
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95469,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 297 dni
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.