Świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek
- Data publikacji
- 31.08.2026, 13:48
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Włocławek
- Adres
- ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek
- urzad@g.wloclawek.pl
- WWW zamawiającego
- https://bip.gmina.wloclawek.pl/
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00414604 z dnia 2026-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Włocławek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866904
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Królewiecka 7
1.5.2.) Miejscowość: Włocławek
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@g.wloclawek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gmina.wloclawek.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe5f11ae-d00d-4dce-b426-53891bf3063d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00414604
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Na podst. art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Pzp, Zamawiający może udzielić zamów. publicznego po negocjacjach tylko z jednym Wykonawcą. Zamawiający planuje udzielić zamówienia na świadczenie usług w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użytecz. publ. w transporcie drogowym na liniach komunikac. obejmujących obszar Gminy Włocławek - KPTS S.A. z siedzibą we Włocławku. Gmina Włocławek wraz z innymi jst będzie sprawować nad spółką KPTS S.A. kontrolę, która odpowiada kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami. Wszystkie jst posiadać będą łącznie 100% akcji w kapitale zakładowym Spółki. Spełniony będzie zatem wymóg wspólnej kontroli nad Wyk. oraz brak bezpośr. udziału kapitału prywatnego. Spełnienie warunku dot. procenta działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczącej wyk. zadań
powierzonych jej przez zamawiających ustalono na podst. wiarygodnej prognozy handlowej. W przyp. niniejszego zamówienia spełnione są łącznie wszystkie warunki wskazane w art. 214 ust. 1 pkt 13.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RBIiR.271.2.09.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Świadczenie usług w zakresie w zakresie gminnych przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w transporcie drogowym na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Gminy Włocławek.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1 do Zaproszenia
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8883115816
7.3.4) Miejscowość: Włocławek
7.3.5) Kod pocztowy: 87-800
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1750455,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2028-12-31Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.