← WSZYSTKIE PRZETARGI
Podkarpackie

„Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów do szkół w Gminie Komańcza w roku szkolnym 2026/2027”

Data publikacji
25.08.2026, 10:14
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Komańcza

Adres
Komańcza 166, 38-543 Komańcza
Telefon
13 4677035
E-mail
urzad@komancza.pl
WWW zamawiającego
www.komancza.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00405398 z dnia 2026-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów do szkół w Gminie Komańcza w roku szkolnym 2026/2027”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Komańcza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440755

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Komańcza 166

1.5.2.) Miejscowość: Komańcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-543

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 13 4677035

1.5.8.) Numer faksu: 13 4677500

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@komancza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.komancza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2b8487f-0a4a-44c5-a499-53a53fe482d5

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów do szkół w Gminie Komańcza w roku szkolnym 2026/2027”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2b8487f-0a4a-44c5-a499-53a53fe482d5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405398

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00011254/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów do szkół w Gminie Komańcza w roku szkolnym 2026/2027

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00333575

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKiOŚ.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie przewozu uczniów do szkół w Gminie Komańcza w roku szkolnym 2026/2027 łącznie z zapewnieniem im opieki podczas przejazdu w dni nauki szkolnej.
Uczniowie szkół korzystać będą z przewozu na podstawie imiennych biletów miesięcznych w ramach regularnego publicznego przewozu osób.

Liczba uczniów objęta dowozem oraz trasy dowozu i odwozu uczniów są następujące:
Trasa nr 1 Maniów – Szkoła Podstawowa w Komańczy (tam i z powrotem) na następujących odcinkach trasy:
Trasa nr 1 Maniów – Szkoła Podstawowa w Komańczy (tam i z powrotem) na następujących odcinkach trasy:
1. Maniów – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Łupkowie – 1 uczeń
2. Wola Michowa – Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Łupkowie – 1 uczeń
3. Wola Michowa – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 2 uczniów
4. Smolnik – Szkoła Podstawowa w Komańczy - 5 uczniów
5. Nowy Łupków – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 2 uczniów
6. Radoszyce – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 7 uczniów
7. Komańcza – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 23 uczniów
8. Dołżyca – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 2 uczniów
9. Czystogarb – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 5 uczniów
10. Wisłok Wielki – Szkoła Podstawowa w Komańczy – 2 uczniów

Trasa nr 2 Wysoczany – Kulaszne – Turzańsk – Szkoła Podstawowa w Rzepedzi (tam i z powrotem) na następujących odcinkach trasy:
1. Wysoczany – Szkoła Podstawowa w Rzepedzi – 6 uczniów
2. Kulaszne – Szkoła Podstawowa w Rzepedzi – 7 uczniów
3. Szczawne – Szkoła Podstawowa w Rzepedzi – 35 uczniów
4. Rzepedź – Szkoła Podstawowa w Rzepedzi – 2 uczniów
5. Turzańsk – Szkoła Podstawowa w Rzepedzi – 32 uczniów

Trasa nr 3 Komańcza – Moszczaniec – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim (tam i z powrotem) na następujących odcinkach trasy:
1. Komańcza – Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim – 1 uczeń
2. Czystogarb - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim – 9 uczniów
3. Wisłok Wielki - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim – 3 uczniów
4. Wisłok Wielki Górny - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim - 5 uczniów
5. Moszczaniec - Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim – 0 uczniów (z transportu korzystać będą dzieci, które nie są objęte zakupem biletów przez gminę).

Łączna liczba uczniów objęta dowozem: 150. Liczby są wielkościami prognozowanymi i mogą się zmieniać w trakcie realizacji zamówienia. W przypadku zwiększenia ilości uczniów dowożonych Wykonawca musi zapewnić ich dowóz na takich samych warunkach w tej samej cenie za bilet.

2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, otrzyma przed rozpoczęciem świadczenia usług przewozowych, imienny wykaz uczniów z aktualną informacją dotyczącą godzin dowozów i odwozów uczniów ze szkół. Zamawiający zastrzega możliwe odstępstwa od podanego harmonogramu przewozów uzależnione od zmiany planów lekcji, ilości dzieci, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowywania dni wolnych.
3. Przewozy będą świadczone w dni nauki szkolnej wg kalendarza szkolnego z wyłączeniem przerw świątecznych i dni ustawowo wolnych od pracy.
W okresie ferii zimowych i przerwy wakacyjnej dowóz będzie się odbywał do oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w Szkole Podstawowej w Komańczy i Szkole Podstawowej w Rzepedzi. Łącznie dowożonych będzie 3 uczniów do Szkoły Podstawowej w Komańczy i 9 uczniów do Szkoły Podstawowej w Rzepedzi. Realizacja dowozu uzależniona będzie od liczby dzieci zgłoszonych na zajęcia w tych okresach.
4. Dowóz i odwóz dzieci do placówek szkolnych musi być zapewniony w następujących godzinach:
1. Szkoła Podstawowa w Komańczy:
a) dowóz do godziny - 8.00
b) odwóz do miejsca zamieszkania – od godziny 12.40 do godziny 15.05
c) liczba kursów popołudniowych – 2
2. Szkoła Podstawowa w Rzepedzi:
a) dowóz do godziny - 8.00
b) odwóz do miejsca zamieszkania – od godziny 12.35 do godziny 15.30
c) liczba kursów popołudniowych – 3
3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Wisłoku Wielkim:
a) dowóz do godziny – 8.00
b) odwóz do miejsca zamieszkania –od godziny 13.00 do godziny 15.15
c) liczba kursów popołudniowych – 2
Powyższe godziny mogą ulec zmianie.

5. Wykonawca zapewni opiekę nad dziećmi w czasie transportu. Opiekunem winna być osoba dorosła, sprawna fizycznie, niekarana, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz dająca rękojmię bezpiecznego dojazdu dzieci do szkół i placówek oświatowych oraz nie figurująca w Rejestrze Sprawców przestępstw na tle seksualnym. Opiekun powinien zachować szczególną dbałość o dobro dziecka w czasie jazdy oraz przy wsiadaniu do autobusu i wysiadaniu oraz tuż po jego zatrzymaniu na przystanku, w tym podczas przechodzenia uczniów przez jezdnię. Pracownicy są odpowiedzialni za zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas przewozu oraz podczas przekazania dzieci rodzicom oraz pracownikom szkoły. Zamawiający wyklucza łączenie funkcji opiekuna i kierowcy.

Szczegółowy opis zawiera SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 435000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 464400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 435000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Transportowe "TARZAN" S.C. KABALA, DYMEK, DUL, PISZKO

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 370183577

7.3.4) Miejscowość: Tarnawa Dolna

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 435000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-09-01 do 2027-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE