← WSZYSTKIE PRZETARGI
Kujawsko-pomorskie

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Chodecz o charakterze użyteczności publicznej

Data publikacji
04.09.2026, 13:36
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku postępowania

ZAMAWIAJĄCY

MIASTO I GMINA CHODECZ

Adres
ul. Kaliska 2, 87-860 Chodecz
E-mail
urzad@chodecz.pl
WWW zamawiającego
www.chodecz.pl
Strona postępowania
OTWÓRZ STRONĘ →

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00423474 z dnia 2026-09-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Chodecz o charakterze użyteczności publicznej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA CHODECZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866838

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kaliska 2

1.5.2.) Miejscowość: Chodecz

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-860

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@chodecz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chodecz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-55167733-3ad0-44f5-b321-51d1c175f1e7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenie Miasta i Gminy Chodecz o charakterze użyteczności publicznej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55167733-3ad0-44f5-b321-51d1c175f1e7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00423474

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00390661

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie zostanie udzielone spółce Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. z siedzibą we Włocławku. Miasto i Gmina Chodecz jest akcjonariuszem Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego S.A. i wspólnie z pozostałymi jednostkami samorządu terytorialnego będącymi akcjonariuszami sprawuje nad Spółką kontrolę odpowiadającą kontroli
sprawowanej nad własnymi jednostkami. Akcjonariuszami Spółki są wyłącznie jednostki samorządu terytorialnego, wobec czego w Spółce nie występuje bezpośredni udział kapitału prywatnego. Ponad 90% działalności Spółki dotyczy
wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiających sprawujących nad nią kontrolę lub przez inne osoby prawne kontrolowane przez tych zamawiających. Spełnienie powyższych przesłanek zostało potwierdzone dokumentami będącymi w posiadaniu Zamawiającego.
Tym samym spełnione są łącznie przesłanki określone w art. 214 ust. 1 pkt 13 ustawy Prawo zamówień publicznych, uzasadniające udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: In.042.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie przewozów autobusowych pasażerskich w publicznym transporcie zbiorowym o charakterze użyteczności publicznej na liniach komunikacyjnych obejmujących obszar Miasta i Gminy Chodecz, a także na liniach komunikacyjnych na obszarze gmin sąsiednich, z którymi Miasto i Gmina Chodecz zawarła bądź zawrze porozumienia międzygminne.
2. Wykonywanie publicznego transportu zbiorowego w przewozach drogowych będzie realizowane na następujących liniach komunikacyjnych:
- 26590 Chodecz – Zalesie – Chodecz
- 26592 Chodecz – Boniewo – Chodecz
- 26593 Chodecz – Brzyszewo – Chodecz
- 26594 Chodecz – Cetty - Chodecz
3. Dane szczegółowe dotyczące poszczególnych linii:
1) długość linii:
- 26590 Chodecz – Zalesie – Chodecz - 35,00 km,
- 26592 Chodecz – Boniewo – Chodecz - 34,60 km,
- 26593 Chodecz – Brzyszewo – Chodecz - 35,80 km,
- 26594 Chodecz – Cetty - Chodecz - 34,10 km.
2) Planowana wielkość pracy eksploatacyjnej, wyrażona w wozokilometrach, na linii komunikacyjnej:
a) Od 01.09.2026 r. do 31.12.2026 r.:
- 26590 Chodecz – Zalesie – Chodecz - 11 128,00 wzk,
- 26592 Chodecz – Boniewo – Chodecz - 9 008,00 wzk,
- 26593 Chodecz – Brzyszewo – Chodecz - 11 328,00 wzk,
- 26594 Chodecz – Cetty - Chodecz - 13 496,00 wzk,
b) Od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r.:
- 26590 Chodecz – Zalesie – Chodecz - 26 289,90 wzk,
- 26592 Chodecz – Boniewo – Chodecz - 21 281,40 wzk,
- 26593 Chodecz – Brzyszewo – Chodecz - 26 762,40 wzk,
- 26594 Chodecz – Cetty - Chodecz - 31 884,30 wzk,
c) Od 01.01.2028 r. do 31.12.2028 r.
- 26590 Chodecz – Zalesie – Chodecz - 26 289,90 wzk,
- 26592 Chodecz – Boniewo – Chodecz - 21 281,40 wzk,
- 26593 Chodecz – Brzyszewo – Chodecz - 26 762,40 wzk,
- 26594 Chodecz – Cetty - Chodecz - 31 884,30 wzk,
4. Szczegółowe warunki i wymagania w zakresie świadczenia przedmiotu umowy (w tym: rozkłady jazdy, częstotliwość kursowania) określają projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 2 do zaproszenia do negocjacji).

4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KUJAWSKO – POMORSKI TRANSPORT SAMOCHODOWY S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 341266700

7.3.3) Ulica: WIENIECKA

7.3.4) Miejscowość: WŁOCŁAWEK

7.3.5) Kod pocztowy: 87-800

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1777858,90 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 miesiące

2026-09-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE