„Świadczenie usługi dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu”
- Data publikacji
- 01.09.2026, 14:58
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Olkusz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu
- Adres
- Kantego 5, 32-300 Olkusz
- Telefon
- (+48) 32 643 04 93
- sp1@edukacjaolkusz.pl
- WWW zamawiającego
- www.sp1.olkusz.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00416866 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usługi dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olkusz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000730282
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kantego 5
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 32 643 04 93
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sp1@edukacjaolkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp1.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5bf853b7-f1ed-45c3-99df-6b3d920b69651.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Świadczenie usługi dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bf853b7-f1ed-45c3-99df-6b3d920b6965
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416866
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00388054/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 „Świadczenie usługi dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00388070
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP1.200.1.26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 361057,62 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usługi dowozu i odwozu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu w związku z czasowym przeniesieniem zajęć dydaktycznych spowodowanym remontem budynku szkoły.
2. Zakres zamówienia obejmuje dowożenie i odwożenie w systemie zmianowym uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu ul. Jana Kantego 5, 32-300 Olkusz do:
1) Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Iwaszkiewicza w Olkuszu ul. Jana Kochanowskiego 2, 32-300 Olkusz – trasa (kurs) 3 km.
2) Szkoły Podstawowej nr 9 im. ppłk. pilota Stanisława Skarżyńskiego w Olkuszu ul. Kosynierów 14, 32-300 Olkusz – trasa (kurs) 3 km.
3. Transport realizowany będzie w dni nauki szkolnej, (w oparciu o obowiązujące Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2017 r w sprawie organizacji roku szkolnego z wyłączeniem przerw świątecznych i innych dni wolnych od zajęć wynikających z organizacji roku szkolnego) zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik do umowy, który zostanie uzgodniony z Wykonawca przed podpisaniem umowy.
4. Zmiany tras lub godzin przewozu mogą następować na wniosek Zamawiającego, po wcześniejszym uzgodnieniu z Wykonawcą.
5. Szacunkowa ilość dzieci do przewozu – 150. Zmawiający zapewnia podczas przejazdu opiekuna.
6. Średnia ilość kursów dziennie (3 km) – 10.
7. Do realizacji usługi Wykonawca zapewni jednocześnie co najmniej dwa pojazdy przystosowane do przewozu co najmniej 36 osób i 40 osób.
8. Dowóz dzieci może być zorganizowany w dni wolne od zajęć dydaktycznych (np. w dni egzaminów, sprawdzianów, przerw świątecznych oraz w inne dodatkowe wolne dni od zajęć szkolnych). Wykonawca zostanie poinformowany o planowanych zmianach w terminach dowozu uczniów związanych ze zmianą organizacji nauki w szkole przez Dyrektora szkoły z co najmniej 5-dniowym wyprzedzeniem.
9. W trakcie realizacji zamówienia liczba przewożonych uczniów mogą ulec zmianie: zmniejszeniu/zwiększeniu, z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego (np. długotrwałą chorobą uczniów, albo innymi okolicznościami). Wykonawca powinien uwzględnić ewentualne zwiększenie ilości dzieci. Cena zaoferowana za jeden dzień jest niezmienna przez cały okres realizacji zadania z wyjątkiem zapisów określonych we wzorze umowy w § Zmiany postanowień umowy. Minimalny zakres świadczenia usługi wyniesie 70%. Zamawiający zobowiązany jest informować Wykonawcę o każdej zmianie z co najmniej 5 - dniowym wyprzedzeniem.
10. Usługa przewozowa winna być realizowana środkami transportu przewoźnika dopuszczonymi do ruchu na terytorium RP (z ważnym badaniem technicznym), spełniającymi wymogi bezpieczeństwa i Kodeksu drogowego oraz wykonywane przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do ich świadczenia. Wszystkie dzieci powinny mieć zapewnione miejsca siedzące z pasami bezpieczeństwa.
11. Kierowca prowadzący pojazd powinien posiadać ważne badania lekarskie i psychologiczne przeprowadzone przez lekarza uprawnionego do badania osób kierujących pojazdami oraz aktualne prawo jazdy w odpowiedniej kategorii.
12. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za przewożonych pasażerów. Pojazdy, którymi Wykonawca będzie świadczył usługi muszą posiadać ubezpieczenie OC i NNW, odpowiednie ogrzewanie, klimatyzacje i oznaczenia, które pozwala na przewożenie dzieci, muszą być utrzymywane w czystości. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz za niezapewnienie dzieciom/uczniom i opiekunom odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny w czasie przejazdu.
13. Zamawiający wymaga, aby wykonawca wypełniał obowiązki wynikające z ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, w tym w szczególności:
a) posiadał i stosował Standardy Ochrony Małoletnich, których zakres jest zgodny z art. 22c ww. ustawy,
b) pozyskał dla wszystkich osób skierowanych przez niego do wykonywania czynności związanych z realizacją usługi dowozu dzieci i uczniów (kierowcy) przed rozpoczęciem pierwszego dowozu oraz w trakcie realizacji zamówienia przed dopuszczeniem do jego realizacji każdej nowej osoby informacje,czy dane tych osób nie są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym - Rejestrze z dostępem ograniczonym,
c) pozyskał od wszystkich osób skierowanych przez niego do wykonywania czynności związanych z realizacją usługi dowozu dzieci i uczniów (kierowcy) przed rozpoczęciem pierwszego dowozu oraz w trakcie realizacji zamówienia przed dopuszczeniem do jego realizacji każdej nowej osoby następujące dokumenty:
• informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1939), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego,
• informację z rejestru karnego państwa obywatelstwa uzyskiwaną do celów działalności zawodowej lub wolontariackiej związanej z kontaktami z dziećmi – dotyczy osób, posiadających obywatelstwo innego państwa niż Rzeczpospolita Polska,
• oświadczenie o państwie lub państwach, w których osoba zamieszkiwała w ciągu ostatnich 20 lat, innych niż Rzeczpospolita Polska i państwo obywatelstwa, opatrzone klauzulą następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia" oraz jednocześnie informację z rejestrów karnych tych państw uzyskiwaną do celów działalności zawodowej lub wolontariackiej związanej z kontaktami z dziećmi.
14. Wykonawca na każde żądnie Zamawiającego udostępni mu do wglądu dokumenty, o których mowa w pkt 13 w terminie 3 dni roboczych od otrzymania pisemnego żądania.
15. Wykonawca po podpisaniu umowy, a przed rozpoczęciem pierwszego dowozu uczniów pod rygorem odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy przekaże Zamawiającemu Oświadczenie wykonawcy o wypełnieniu obowiązków wskazanych w ustawie z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do umowy, zawierające dane wszystkich osób skierowanych przez niego do wykonywania czynności związanych z realizacją przedmiotu umowy na stanowisku kierowcy (imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i stanowisko każdej z tych osób).
16. Kursy nie mogą być odwoływane przez Wykonawcę.
17. W razie awarii autobusu wykonującego przewóz Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia w miejsce awarii autobusu zastępczego bez dodatkowych kosztów, w czasie wynikającym z jego zobowiązania określonego w formularzu ofertowym (kryterium oceny ofert). O zaistniałej awarii oraz fakcie podstawienia pojazdu zastępczego Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie poinformować telefonicznie Zamawiającego.
18. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym po wystawieniu przez Wykonawcę:
a) Faktury, na której określona będzie łączna ilość przejechanych dni w danym miesiącu świadczonej usługi oraz stawka brutto za jeden dzień, numer umowy oraz nazwa zadania,
b) potwierdzenia w formie pisemnej przez Dyrektora szkoły lub osobę upoważnioną ilości dni w każdym miesiącu, w którym dzieci uczęszczały na zajęcia.
19. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 uPzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę i podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, tj. osób kierujących pojazdami przez cały okres wykonywania tych czynności.
20. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu weryfikacji zatrudnienia oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem, a także sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
21. Powody niedokonania podziału zamówienia na części
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z uwagi na fakt, że stanowi ono spójną i zamkniętą całość logistyczną, Dalszy podział pomiędzy różnych przewoźników doprowadziłby do nadmiernego rozproszenia odpowiedzialności, utrudnień w synchronizacji rozkładów jazdy oraz ryzyka braku zapewnienia taboru rezerwowego w przypadku awarii, co bezpośrednio zagrażałoby bezpieczeństwu i ciągłości dowozu uczniów. Powierzenie zadania jednemu Wykonawcy pozwala na uzyskanie efektu skali i optymalizację kosztów administracyjnych oraz cen jednostkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137280,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 170820,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137280,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Małgorzata Kurkowska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356864851
7.3.3) Ulica: ul. Polna 33
7.3.4) Miejscowość: Kwaśniów Górny
7.3.5) Kod pocztowy: 32-310
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137280,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.