← WSZYSTKIE PRZETARGI
Mazowieckie

Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa do szkół wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.

Data publikacji
27.08.2026, 14:17
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wykonaniu umowy

ZAMAWIAJĄCY

Miasto Żyrardów

Adres
Bolesława Limanowskiego 44, 96-300 Żyrardów
Telefon
46 880 05 50, 880 05 55
E-mail
zamowieniapubliczne@zyrardow.pl
WWW zamawiającego
www.zyrardow.pl

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00410700 z dnia 2026-08-27

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa do szkół wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Żyrardów

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148650

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Bolesława Limanowskiego 44

1.4.2.) Miejscowość: Żyrardów

1.4.3.) Kod pocztowy: 96-300

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.4.7.) Numer telefonu: 46 880 05 50, 880 05 55

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zyrardow.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zyrardow.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5d97e91-0969-4d03-8e8d-741ac658e0a5

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00410700

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-27

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00364757

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa do szkół wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu w okresie 01.09.2025 r. – 26.06.2026 r. do szkół, we wszystkie dni nauki zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2025/2026, umożliwiając dowożonym uczniom realizację obowiązku szkolnego/obowiązku nauki.
2. Przewóz realizowany będzie na 3 trasach: dom – szkoła i z powrotem dom, codziennie (od poniedziałku do piątku) z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od zajęć dydaktycznych, dni świątecznych oraz ferii zimowych oraz spowodowanych np.: zwolnieniami lekarskimi uczniów. W przypadku odpracowania zajęć w innym dniu, wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz uczniów, zgodnie z ustalonym rozkładem.
Liczba uczniów na poszczególnych trasach jest następująca:

Trasa 1: Żyrardów – Skierniewice – Żyrardów, dowóz codzienny w dni nauki szkolnej - 1 uczennica, która obowiązek nauki będzie realizować w:
• Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym - Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, ul. Nowobielańska 100, Skierniewice,
• Dom: Żyrardów, ul. Kpt. Stanisława Pałaca.

Trasa 2: Żyrardów – Piekary – Żyrardów – dowóz codzienny w dni nauki szkolnej –
1 uczeń, który obowiązek szkolny będzie realizował w:
• Szkole Podstawowej w Piekarach, 96-323 Osuchów, Piekary, ul. Piekarska 47,
• Dom: Żyrardów, ul. Parkingowa.
Trasa 3. Żyrardów - Warszawa - Żyrardów - dowóz codzienny w dni nauki szkolnej - 1 uczeń, który obowiązek szkolny będzie realizował w:
• Szkole Podstawowej Specjalnej Nr 51 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. dr Zofii Galewskiej w Warszawie, 02-697 Warszawa, ul. Rzymowskiego 36,
• Dom: Żyrardów, ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego.
3. Uczniowie niepełnosprawni będą dowożeni zgodnie z kalendarzem roku szkolnego placówki, do której uczęszczają, najkrótszą trasą z miejsca zamieszkania-szkoła – miejsca zamieszkania.
4. Liczba dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2025/2026 wynosi – 188 dni.
5. Zamawiający nie dopuszcza łączenia usługi dowozu uczniów z usługą wykonywaną na rzecz innego Zleceniodawcy.
6. W trakcie trwania umowy ilość dowożonych uczniów na danej trasie może ulec zmianie. W przypadku konieczności zwiększenia liczby przewożonych uczniów, maksymalne zwiększenie może nastąpić do zapełnienia dopuszczalnej liczby miejsc w samochodzie na danej trasie.
7. W trakcie trwania umowy może nastąpić likwidacja danej trasy z uwagi na brak konieczności przewozu uczniów.
8. W trakcie przewozu, oprócz kierowcy, w pojeździe musi jechać z uczniami przygotowany do tej pracy opiekun, który sprawować będzie opiekę nad uczniami w czasie transportu, zapewni bezpieczeństwo i pomoc w przemieszczaniu się pomiędzy domem/szkołą a środkiem transportu, wykona niezbędne czynności pielęgnacyjno-opiekuńcze, a w razie potrzeby udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej. Opiekun będzie również odpowiedzialny za przekazanie uczniów oczekującym rodzicom / prawnym opiekunom w wyznaczonych miejscach wsiadania i wysiadania uczniów.
9. Zamawiający wyklucza łączenie funkcji opiekuna z funkcją kierowcy środka transportu.
10. W przypadkach nieprzewidzianych, w nagłych okolicznościach o charakterze tymczasowym (jednodniowym), funkcję opiekuna może pełnić kierowca pojazdu.
11. Na żądanie Zamawiającego, w przypadku niewłaściwego wykonywania obowiązków, Wykonawca zmieni osoby uczestniczące w realizacji zamówienia (kierowcy, opiekunowie).
12. Do realizacji zamówienia Wykonawca winien dysponować przynajmniej 3 (trzema) pojazdami mającymi zdolność przewozową: liczba przewożonych uczniów plus kierowca i opiekun.
13. Środki transportu, którymi świadczona będzie usługa muszą posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NW, aktualne badania techniczne dopuszczające pojazdy do ruchu.
14. Każdy z pojazdów, wytypowanych do realizacji zamówienia musi być wyposażony w klimatyzację oraz w przypadku samochodów więcej niż 7-osobowych, niezależne ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej.
15. Ze względu na specyfikę zamówienia wymagane jest, aby przewóz uczniów na danej trasie w trakcie realizacji umowy świadczyli ten sam kierowca i opiekun, wskazani w wykazie przez Wykonawcę.
16. Wykonawca na każdą trasę musi dysponować zespołem osób (kierowca + opiekun), z którego co najmniej opiekun jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej lub posiada ukończony kurs ratownictwa medycznego.
17. Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu dowozu uczniów - realizowanego w okresie 01.09.2025 r. do zakończenia roku szkolnego 2025/2026 - w terminie do 12 września 2025 r. Harmonogram ma być sporządzony dla każdej z tras dowozu i będzie zawierał informację nt. osób bezpośrednio realizujących dowóz, wraz ze wskazaniem numerów telefonów komórkowych, godzin odjazdów i przyjazdów poszczególnych uczniów z domu i szkoły (zgodnie z Załącznikiem Nr 1 do umowy).
18. Wykonawca zobowiązuje się do przetwarzania danych osobowych, otrzymanych od Zamawiającego celem wykonania przedmiotowych usług w zakresie transportu uczniów niepełnosprawnych, wyłącznie w zakresie i celu przewidzianym w umowie oraz zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE.L.2016.119.1)
19. Wykaz uczniów niepełnosprawnych objętych dowożeniem z domu do szkoły i z powrotem zawierający dokładne dane adresowe i kontaktowe zostanie przekazany Wykonawcy przez Zamawiającego w dniu podpisania umowy.
20. Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii w czasie nie dłuższym niż 90 minut.
21. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa projekt umowy, stanowiący załącznik nr 6 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-09-01 do 2026-06-26

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P.H.U. "MAR-BOD" Mariusz Bodych

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8381325707

4.3.3.) Ulica: Bolesława Limanowskiego 52/7

4.3.4.) Miejscowość: Żyrardów

4.3.5.) Kod pocztowy: 96-300

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 335016,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00415980/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 324648,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE