Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa do szkół wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.
- Data publikacji
- 02.09.2026, 12:26
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Miasto Żyrardów
- Adres
- Bolesława Limanowskiego 44, 96-300 Żyrardów
- Telefon
- 46 880 05 50, 880 05 55
- WWW zamawiającego
- www.zyrardow.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418236 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa do szkół wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Żyrardów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148650
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Limanowskiego 44
1.5.2.) Miejscowość: Żyrardów
1.5.3.) Kod pocztowy: 96-300
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni
1.5.7.) Numer telefonu: 46 880 05 50, 880 05 55
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zyrardow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zyrardow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13520011.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa do szkół wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5d770ef5-e9c4-451c-9530-1f1154ddd591
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418236
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023227/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00377338
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.23.2026.PS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 206800 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dowozu uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych na terenie Miasta Żyrardowa wraz z zapewnieniem im opieki w czasie przewozu, w okresie od 01.09.2026 r. do 25.06.2027 r., do szkół, we wszystkie dni nauki szkolnej zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2026/2027, umożliwiając dowożonym uczniom realizację obowiązku szkolnego.
2) Przewóz realizowany będzie na 2 trasach: dom – szkoła i z powrotem, codziennie od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, dni świątecznych oraz ferii zimowych, a także dni nieobecności uczniów spowodowanych np. zwolnieniami lekarskimi. W przypadku odpracowania zajęć w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz uczniów zgodnie z ustalonym rozkładem.
Przewidywana liczba dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 wynosi 188 dni, na n/w trasach dowozu:
1. Żyrardów – Piekary – Żyrardów
2. Żyrardów – Warszawa – Żyrardów
Uczniowie niepełnosprawni będą dowożeni zgodnie z kalendarzem roku szkolnego placówki, do której uczęszczają, najkrótszą trasą z miejsca zamieszkania do szkoły i z powrotem.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia usługi dowozu uczniów z usługą wykonywaną na rzecz innego zleceniodawcy.
W trakcie trwania umowy liczba dowożonych uczniów na danej trasie może ulec zmianie. W przypadku konieczności zwiększenia liczby przewożonych uczniów, maksymalne zwiększenie może nastąpić do zapełnienia dopuszczalnej liczby miejsc w pojeździe na danej trasie (zgodnie z dowodem rejestracyjnym pojazdu). Po każdej zmianie Zamawiający przedłoży Wykonawcy aktualny wykaz uczniów. W trakcie trwania umowy może również nastąpić likwidacja danej trasy z uwagi na brak konieczności przewozu uczniów.
3) Wymagania dotyczące personelu realizującego zamówienie
W trakcie przewozu, oprócz kierowcy, w pojeździe musi jechać z uczniami przygotowany do tej pracy opiekun, sprawujący opiekę nad uczniami w czasie transportu.
Do obowiązków opiekuna należy w szczególności:
• opieka, nadzór i zapewnienie bezpieczeństwa podczas przewozu uczniów z miejsc zamieszkania do odpowiedniej szkoły oraz w drodze powrotnej, podczas każdego kursu;
• zapewnienie pomocy uczniom przy bezpiecznym wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdu;
• wykonywanie niezbędnych czynności pielęgnacyjno -opiekuńczych, a w razie potrzeby udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej;
• odbieranie uczniów od rodziców/opiekunów prawnych z miejsca zamieszkania i zaprowadzenie do pojazdu, a następnie z pojazdu do szkoły, gdzie ucznia należy przekazać pod opiekę nauczyciela lub innej osoby wyznaczonej przez daną szkołę;
• po zakończonych zajęciach – odbiór uczniów z danej szkoły, zaprowadzenie do pojazdu oraz po odwiezieniu do miejsca zamieszkania przekazanie pod opiekę rodziców/opiekunów prawnych; nie dopuszcza się przekazywania dzieci osobom nieupoważnionym.
Zamawiający wyklucza łączenie funkcji opiekuna z funkcją kierowcy środka transportu. W przypadkach nieprzewidzianych, w nagłych okolicznościach o charakterze tymczasowym (jednodniowym), funkcję opiekuna może pełnić kierowca pojazdu.
Na żądanie Zamawiającego, w przypadku niewłaściwego wykonywania obowiązków, Wykonawca zmieni osoby uczestniczące w realizacji zamówienia (kierowców, opiekunów).
Ze względu na specyfikę zamówienia wymagane jest, aby przewóz uczniów na danej trasie w trakcie realizacji umowy świadczyli ten sam kierowca i opiekun, wskazani w wykazie przedstawionym przez Wykonawcę.
Wykonawca na każdą trasę musi dysponować zespołem osób (kierowca + opiekun), z którego co najmniej opiekun jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej lub posiada ukończony kurs ratownictwa medycznego.
4) Wymagania dotyczące pojazdów
Do realizacji zamówienia Wykonawca winien dysponować przynajmniej 2 (dwoma) pojazdami o zdolności przewozowej odpowiadającej liczbie przewożonych uczniów powiększonej o kierowcę i opiekuna.
Pojazdy przeznaczone do przewozu uczniów muszą być dopuszczone do ruchu zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym oraz spełniać wymogi rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.
Środki transportu wykorzystywane do świadczenia usługi muszą posiadać aktualne ubezpieczenie OC i NW oraz aktualne badania techniczne dopuszczające pojazdy do ruchu.
Każdy z pojazdów wytypowanych do realizacji zamówienia musi być wyposażony w klimatyzację, a w przypadku pojazdów powyżej 7 miejsc – dodatkowo w niezależne ogrzewanie przestrzeni pasażerskiej.
W przypadku awarii pojazdu, Wykonawca podstawi pojazd zastępczy, w czasie nie dłuższym niż 90 minut. Czas podstawienia pojazdu zastępczego w razie awarii stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
5) Harmonogram dowozu
Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu dowozu uczniów, realizowanego w okresie od 01.09.2026 r. do zakończenia roku szkolnego 2026/2027, w terminie do 11 września 2026 r.
Harmonogram ma być sporządzony odrębnie dla każdej z tras dowozu i zawierać informacje o osobach bezpośrednio realizujących dowóz, wraz ze wskazaniem numerów telefonów komórkowych, oraz godziny odjazdów i przyjazdów poszczególnych uczniów z domu i szkoły, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 1 do umowy.
6) Ochrona danych osobowych
Wykonawca zobowiązuje się do przetwarzania danych osobowych otrzymanych od Zamawiającego w celu wykonania usług transportu uczniów niepełnosprawnych wyłącznie w zakresie i celu przewidzianym w umowie, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Wykaz uczniów niepełnosprawnych objętych dowożeniem, zawierający dokładne dane adresowe i kontaktowe, zostanie przekazany Wykonawcy przez Zamawiającego w dniu podpisania umowy.
7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa projekt umowy, stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 242519,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 287640,68 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 242519,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALFA BUS Sp. zo.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591947835
7.3.3) Ulica: Kolberga 9
7.3.4) Miejscowość: Kielce
7.3.5) Kod pocztowy: 25-516
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 242519,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.