← WSZYSTKIE PRZETARGI
Łódzkie

TRANSPORT I OPIEKA W CZASIE PRZEWOZU DZIECI I UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WARTKOWICE

Data publikacji
20.08.2026, 10:25
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wykonaniu umowy

ZAMAWIAJĄCY

GMINNY ZESPÓŁ OBSŁUGI OŚWIATY W WARTKOWICACH

Adres
ul. Targowa 25, 99-220 Wartkowice
Telefon
43 678-55-35
E-mail
gzoo@wartkowice.pl
WWW zamawiającego
www.wartkowice.pl

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00399716 z dnia 2026-08-20

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
TRANSPORT I OPIEKA W CZASIE PRZEWOZU DZIECI I UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WARTKOWICE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINNY ZESPÓŁ OBSŁUGI OŚWIATY W WARTKOWICACH

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730273394

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Targowa 25

1.4.2.) Miejscowość: Wartkowice

1.4.3.) Kod pocztowy: 99-220

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.4.7.) Numer telefonu: 43 678-55-35

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gzoo@wartkowice.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wartkowice.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-33731635-9668-41bc-8f65-7644c9c95248

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00399716

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00361519

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

TRANSPORT I OPIEKA W CZASIE PRZEWOZU DZIECI I UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WARTKOWICE

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

TRANSPORT I OPIEKA W CZASIE PRZEWOZU DZIECI I UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WARTKOWICE
TRANSPORT I OPIEKA W CZASIE PRZEWOZU DZIECI
I UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ NA TERENIE GMINY WARTKOWICE. Przedmiotem zamówienia jest transport i zapewnienie opieki w czasie przewozu dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół na terenie gminy Wartkowice w roku szkolnym 2025/2026. Transport obejmuje przewóz (dowóz i odwóz) uczniów dzieci uczęszczających do następujących szkół i przedszkoli na terenie gminy Wartkowice (dalej także: „jednostki oświatowe”):
1) Szkoły Podstawowej w Wartkowicach – ul. Legionów Polskich 5; 99-220 Wartkowice,
2) Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kłódnej - Jadwisin 3; 99-220 Wartkowice,
3) Zespołu Przedszkolnego w Wartkowicach - ul. Targowa 11; 99-220 Wartkowice.
Opieka w czasie przewozów realizowana będzie przez Wykonawcę poprzez przeznaczoną do opieki nad uczniami/dziećmi osobę pełnoletnią, niezależnie od kierowcy – po jednej podczas każdego przewozu (dalej: „opiekun przewozu”). Zamawiający nie wymaga, aby opiekun przewozu posiadał kwalifikacje pedagogiczne. Do realizacji przewozów Wykonawca powinien zapewnić jednocześnie co najmniej 3 autobusy o takiej liczbie miejsc, aby w czasie jazdy zapewnić uczniom miejsca siedzące zgodnie z obowiązującymi przepisami i co najmniej trzy osoby do sprawowania opieki podczas przewozu. Przewóz będzie realizowany na trasach określonych w Rozdziale 4 pkt 6 SWZ. Dowozy do Szkoły Podstawowej w Wartkowicach będą odbywać się w godzinach 6.50 – 7.30, a odwozy w godzinach 12.25 – 15.10. Odwozy ze Szkoły Podstawowej w Kłódnej w godzinach 13.00 – 14.45. Odwozy z przedszkola w Wartkowicach w godzinach 14.00 – 15.10. Szczegółowy harmonogram przewozów uczniów i lokalizacja przystanków na w/w trasach zostanie przekazany Wykonawcy przed podpisaniem umowy. Harmonogram będzie podlegał bieżącej aktualizacji w przypadku stałej lub doraźnej zmiany planu zajęć szkolnych. Łączna długość tras wynosi dziennie ok. 332 km. Podana liczba kilometrów nie uwzględnia dojazdów pojazdów Wykonawcy do miejsca rozpoczęcia realizacji przewozów i do miejsca postoju po wykonaniu przewozu. Przewidywana liczba dni przewozu – 180 dni. Do realizacji przewozów Wykonawca powinien zabezpieczyć co najmniej 3 pojazdy (autobusy) jednocześnie o takiej liczbie miejsc, aby w czasie jazdy zapewnić uczniom miejsca siedzące zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamawiający nie zapłaci odrębnego wynagrodzenia za dodatkowe kursy wynikłe z braku odpowiedniej liczby miejsc w pojeździe. Opiekun przewozu zobowiązany jest do nadzoru i utrzymania bezpieczeństwa uczniów podczas przewozu zgodnie z Rozdziałem 4 pkt 15. W razie awarii autobusu wykonującego przewóz Wykonawca zobowiązany jest do podstawienia autobusu zastępczego bez dodatkowych kosztów, w czasie nieprzekraczającym 50 minut (zgodnie z czasem wynikającym z zobowiązania Wykonawcy określonym w formularzu ofertowym). Wykonawca jest zobowiązany do dowożenia uczniów pojazdami (autobusami) sprawnymi technicznie i dopuszczonymi do ruchu, oznakowanymi stosownie do charakteru świadczonych przewozów i objęte ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej (OC). W sezonie zimowym autobusy muszą być ogrzewane. Wykonawca jest zobowiązany do usunięcia na własny koszt wszelkich zanieczyszczeń spowodowanych wyciekami płynów eksploatacyjnych z używanych przez niego pojazdów, które powstały zarówno na drodze, jak i na terenie jednostek oświatowych.

3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-08-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-09-01 do 2026-06-26

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Joński Travel Przeowzy Turystyczne Krajowe i Zagraniczne Mgdalena Bajzert

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300060659

4.3.3.) Ulica: Wrzosowa

4.3.4.) Miejscowość: Przykona

4.3.5.) Kod pocztowy: 62-731

4.3.6.) Województwo: wielkopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 422096,83 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00403201/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie siły wyższej (konflikt zbrojny), która wywołała gwałtowny i nieprzewidywalny wzrost cen rynkowych paliw w okresie marzec–czerwiec. Zdarzenie to uniemożliwiło realizację umowy na pierwotnych warunkach finansowych bez rażącej straty wykonawcy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zmiana wysokości stawek jednostkowych za faktycznie przejechane kilometry w okresach miesiecznych od marca do czerwca. Maksymalny limit finansowy całej umowy oraz zakres rzeczowy zamówienia pozostały bez zmian.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 370791,53 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Ostateczna wartość wynagrodzenia wypłaconego wykonawcy okazała się niższa od maksymalnego limitu umowy. Wynika to z rozliczenia kosztorysowego za faktycznie przejechaną liczbę kilometrów, która była mniejsza niż pierwotnie szacowano, pomimo przejściowego podwyższenia stawek jednostkowych w okresie marzec–czerwiec.
2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE