Usługa polegająca na przewozie dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Drwinia do Publicznej SP w Grobli, ZSP w Drwini i ZSP w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 01.09.2026, 09:06
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Drwinia
- Adres
- Drwinia 57, 32-709 Drwinia
- Telefon
- 122849822
- a.topor@drwinia.pl
- WWW zamawiającego
- www.drwinia.pl
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00415443 z dnia 2026-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa polegająca na przewozie dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Drwinia do Publicznej SP w Grobli, ZSP w Drwini i ZSP w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Drwinia
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555973
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Drwinia 57
1.5.2.) Miejscowość: Drwinia
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-709
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 122849822
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.topor@drwinia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drwinia.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa polegająca na przewozie dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Drwinia do Publicznej SP w Grobli, ZSP w Drwini i ZSP w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0326555e-d640-4e1b-92cf-d4b0219d5443
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00415443
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035376/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowożenie dzieci do szkół z terenu Gminy Drwinia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00361011
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 194061,12 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1 dowóz do szkół
Wykonywanie usługi dowozu dzieci i młodzieży szkolnej z miejscowości:
- Niedary, Świniary, Trawniki, Ispina, Grobla do Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli,
- Zielona, Wola Drwińska, Świniary do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini,
- Zielona, Drwinia, Wyżyce, Bieńkowice, Dziewin do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.
W w dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 - dowóz do szkół - pięć dni w tygodniu .
Zamawiający szacuje, że łącznie dziennie do Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini i Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach dowożonych będzie 168 uczniów.
Szacowana długość trasy dowozu uczniów wynosi: 46 km dziennie.
Trasa przewozu kształtuje się następująco: Niedary - Świniary - Grobla - Ispina-Trawniki-Grobla - Zielona - Wola Drwińska - Drwinia - Bieńkowice - Wyżyce - Dziewin - Mikluszowice.
Zadanie nr 2 odwóz dzieci do miejscowości zamieszkania
W dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 ze szkół - pięć dni w tygodniu.
Wykonywanie usługi odwozu dzieci i młodzieży szkolnej do miejscowości:
- Niedary, Świniary, Trawniki, Ispina, Grobla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli,
- Zielona, Wola Drwińska, Świniary z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini,
- Zielona, Drwinia, Dziewin, Bieńkowice, Wyżyce z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.
Odwóz I.
Wykonywanie usługi odwozu dzieci i młodzieży szkolnej do miejscowości:
Trasa przewozu kształtuje się następująco: Grobla-Trawniki-Ispina-Świniary-Niedary-Mikluszowice-Dziewin - Wyżyce - Bieńkowice - Drwinia - Wola Drwińska - Zielona.
W dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027. Odwóz I ze szkół - pięć dni w tygodniu.
Szacunkowa długość trasy odwozu uczniów wynosi 46 km dziennie.
Odwóz II.
Wykonywanie usługi odwozu dzieci i młodzieży szkolnej do miejscowości:
- Niedary, Świniary, Trawniki, Ispina, Grobla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli,
- Zielona, Wola Drwińska, Świniary z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drwini,
- Zielona, Drwinia, Dziewin, Bieńkowice, Wyżyce z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mikluszowicach.
W dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2026/2027 Odwóz II ze szkół - pięć dni w tygodniu.
Szacunkowa długość trasy odwozu uczniów wynosi 46 km dziennie.
Trasa przewozu kształtuje się następująco: Grobla-Trawniki-Ispina-Świniary-Niedary-Mikluszowice-Dziewin - Wyżyce - Bieńkowice-Drwinia-Wola Drwińska-Zielona.
Uwaga: w ramach odwozu I i odwozu II do obowiązków wykonawcy będzie należało odwiezienie łącznie około 168 uczniów. Szczegóły dot. ilości odwożonych uczniów w poszczególnych odwozach zostaną podane po rozpoczęciu roku szkolnego.
Inne postanowienia
Wykonawca bierze na siebie obowiązek sprawowania opieki nad dziećmi i uczniami w czasie przewozu zgodnie z wymogami przepisów w tym zakresie.
Wykonawca w oferowanej cenie zobowiązuje się do wykonania usługi dowozu i odwozu dzieci i młodzieży jednocześnie dwoma autokarami w następujących dniach: rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego oraz w czasie rekolekcji.
Wykonawca w oferowanej cenie zobowiązuje się do wykonania usługi przywozu i odwozu dzieci i młodzieży trasami objazdu w związku z ewentualnymi remontami dróg.
Transport w roku szkolnym 2026/2027 w okresie od 01.09.2026 do 25.06.2027
Ilość dni - rok szkolny 2026/2027 - 188 dni
Szacunkowa liczba kilometrów dziennie w roku szkolnym 2026/2027: 138 km dziennie
Szacunkowa ilość km w okresie obowiązywania przedmiotu umowy w roku szkolnym 2026/20257: 25 944 km,
Harmonogram przywozu i odwozu uczniów w roku szkolnym 2026/2027 jest załącznikiem do dokumentacji postępowania.
Wykaz ilościowy uczniów dowożonych do szkół w roku szk. 2026/2027 jest załącznikiem do dokumentacji postępowania
Wykaz miejsc-punktów zbiorczych uczniów dowożonych do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini, Publicznej Szkoły Podstawowej w Grobli i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach w roku szkolnym 2026/2027 jest załącznikiem do dokumentacji postępowania.
Wymagania o których mowa w art. 95 Pzp.
1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usług objętych przedmiotem zamówienia, w szczególności.:
1) kierowców,
2) opiekunów,
2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. 2024 poz. 1773.). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
3. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 152291,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 221821,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 152291,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U MARK TRAWEL Marek Wielgus
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8681413284
7.3.4) Miejscowość: Baczków
7.3.5) Kod pocztowy: 32-708
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 152291,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.