Pomorskie
Usługa transportowa polegająca na dowozie i odwozie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół podstawowych w roku szkolnym 2026/2027
- Data publikacji
- 04.09.2026, 09:13
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Gmina Dębnica Kaszubska
- Adres
- ks. Antoniego Kani, 76-248 Dębnica Kaszubska
- WWW zamawiającego
- https://debnicakaszubska.eu/
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00422204 z dnia 2026-09-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa transportowa polegająca na dowozie i odwozie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół podstawowych w roku szkolnym 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dębnica Kaszubska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979803
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ks. Antoniego Kani
1.5.2.) Miejscowość: Dębnica Kaszubska
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-248
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@debnicakaszubska.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debnicakaszubska.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4bc54c42-7273-413a-9eeb-7af87b5481891.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa transportowa polegająca na dowozie i odwozie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół podstawowych w roku szkolnym 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4bc54c42-7273-413a-9eeb-7af87b548189
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00422204
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00054125/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Dowóz dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dębnica Kaszubska w roku szkolnym 2026/2027
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316892
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RPI.271.11.2026.JD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE 1 - Dowóz dzieci/uczniów do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej1. W skład Zespołu wchodzi: Przedszkole Publiczne w Dębnicy Kaszubskiej, Szkoła Podstawowa w Dębnicy Kaszubskiej.
Szacunkowe ilości dzieci dowożonych w roku szkolnym 2026/2027 – 91
Szczegółowy opis zadania zawiera załącznik nr 11.1. do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku wydłużenia godzin pracy przedszkola (w godzinach porannych oraz popołudniowych), należy uwzględnić dodatkową trasę w ramach obowiązującej umowy, bez możliwości dochodzenia roszczeń przez Wykonawcę wobec Zamawiającego.
3. Szacunkowe ilości dzieci dojeżdżających zostały określone na podstawie aktualnej wiedzy Zamawiającego w zakresie potrzeb dowozu dzieci w okresie objętym przedmiotem zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany (zwiększenia i zmniejszenia) ilości dzieci korzystających z usług dowozu o maksymalnie 30%, w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, a Wykonawca nie będzie podnosił wobec Zamawiającego żadnych roszczeń z tego tytułu.
4. Zamówienie obejmuje wyjazd ze wskazanego przez Zamawiającego miejsca, przejazd wyznaczoną trasą i przybycie do wyznaczonej szkoły, przedszkola w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych oraz odwiezienie uczniów po zajęciach lekcyjnych. Dowóz i odwóz dzieci/uczniów nie może trwać dłużej niż 60 minut.
5. Usługa dowozu i odwozu będzie świadczona zgodnie z rozkładem kursów autobusu uzgodnionym z Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Rozkład ten będzie dostosowany do planu zajęć w szkole oraz do planowanych godzin kursów określonych w pkt 3 ppkt 1) Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 11.1 do SWZ - „Trasy przejazdu i godziny kursów” z zastrzeżeniem ppkt 2) tego załącznika.
6. Wykonawca zapewnia opiekę nad przewożonymi uczniami, podczas wsiadania do autobusu, przewozu i wysiadania z autobusu.
7. Wykonawca jest uprawniony do przewozu osób trzecich na trasach objętych niniejszą umową wyłącznie pod warunkiem zapewnienia prawidłowej realizacji przewozów na rzecz Zamawiającego, w szczególności zapewnienia wszystkim dzieciom i uczniom miejsc siedzących oraz wykonywania kursów zgodnie z rozkładem jazdy.
8. Zamawiający zastrzega możliwość wydłużenia terminu realizacji umowy do 31 sierpnia 2027 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 361736,67 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE 2 - Dowóz dzieci/uczniów do Zespołu Szkół w Gogolewie1. W skład Zespołu wchodzi: Przedszkole w Borzęcinie, Szkoła Podstawowa w Gogolewie.
Szacunkowe ilości dzieci dowożonych w roku szkolnym 2026/2027 – 114
Szczegółowy opis zadania zawiera załącznik nr 11.2. do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku wydłużenia godzin pracy przedszkola (w godzinach porannych oraz popołudniowych), należy uwzględnić dodatkową trasę w ramach obowiązującej umowy, bez możliwości dochodzenia roszczeń przez Wykonawcę wobec Zamawiającego.
3. Szacunkowe ilości dzieci dojeżdżających zostały określone na podstawie aktualnej wiedzy Zamawiającego w zakresie potrzeb dowozu dzieci w okresie objętym przedmiotem zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany (zwiększenia i zmniejszenia) ilości dzieci korzystających z usług dowozu o maksymalnie 30%, w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, a Wykonawca nie będzie podnosił wobec Zamawiającego żadnych roszczeń z tego tytułu.
4. Zamówienie obejmuje wyjazd ze wskazanego przez Zamawiającego miejsca, przejazd wyznaczoną trasą i przybycie do wyznaczonej szkoły, przedszkola w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych oraz odwiezienie uczniów po zajęciach lekcyjnych. Dowóz i odwóz dzieci/uczniów nie może trwać dłużej niż 60 minut.
5. Usługa dowozu i odwozu będzie świadczona zgodnie z rozkładem kursów autobusu uzgodnionym z Dyrektorem Zespołu Szkół. Rozkład ten będzie dostosowany do planu zajęć w szkole oraz do planowanych godzin kursów określonych w pkt 3 ppkt 1) Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 11.2. do SWZ - „Trasy przejazdu i godziny kursów” z zastrzeżeniem ppkt 2) tego załącznika.
6. Wykonawca zapewnia opiekę nad przewożonymi uczniami, podczas wsiadania do autobusu, przewozu i wysiadania z autobusu.
7. Wykonawca jest uprawniony do przewozu osób trzecich na trasach objętych niniejszą umową wyłącznie pod warunkiem zapewnienia prawidłowej realizacji przewozów na rzecz Zamawiającego, w szczególności zapewnienia wszystkim dzieciom i uczniom miejsc siedzących oraz wykonywania kursów zgodnie z rozkładem jazdy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 244611,11 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE 3 - Dowóz dzieci/uczniów do Zespołu Szkół w Motarzynie1. W skład Zespołu wchodzi: Przedszkole w Budowie, Szkoła Podstawowa w Motarzynie
Szacunkowe ilości dzieci dowożonych w roku szkolnym 2026/2027 – 61
Szczegółowy opis zadania zawiera załącznik nr 11.3. do SWZ.
2. Zamawiający zastrzega, iż w przypadku wydłużenia godzin pracy przedszkola (w godzinach porannych oraz popołudniowych), należy uwzględnić dodatkową trasę w ramach obowiązującej umowy, bez możliwości dochodzenia roszczeń przez Wykonawcę wobec Zamawiającego.
3. Szacunkowe ilości dzieci dojeżdżających zostały określone na podstawie aktualnej wiedzy Zamawiającego w zakresie potrzeb dowozu dzieci w okresie objętym przedmiotem zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany (zwiększenia i zmniejszenia) ilości dzieci korzystających z usług dowozu o maksymalnie 30%, w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, a Wykonawca nie będzie podnosił wobec Zamawiającego żadnych roszczeń z tego tytułu.
4. Zamówienie obejmuje wyjazd ze wskazanego przez Zamawiającego miejsca, przejazd wyznaczoną trasą i przybycie do wyznaczonej szkoły, przedszkola w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych oraz odwiezienie uczniów po zajęciach lekcyjnych. Dowóz i odwóz dzieci/uczniów nie może trwać dłużej niż 60 minut.
5. Usługa dowozu i odwozu będzie świadczona zgodnie z rozkładem kursów autobusu uzgodnionym z Dyrektorem Zespołu Szkół. Rozkład ten będzie dostosowany do planu zajęć w szkole oraz do planowanych godzin kursów określonych w pkt 3 ppkt 1) Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 11.3 do SWZ - „Trasy przejazdu i godziny kursów” z zastrzeżeniem ppkt 2) tego załącznika.
6. Wykonawca zapewnia opiekę nad przewożonymi uczniami, podczas wsiadania do autobusu, przewozu i wysiadania z autobusu.
7. Wykonawca jest uprawniony do przewozu osób trzecich na trasach objętych niniejszą umową wyłącznie pod warunkiem zapewnienia prawidłowej realizacji przewozów na rzecz Zamawiającego, w szczególności zapewnienia wszystkim dzieciom i uczniom miejsc siedzących oraz wykonywania kursów zgodnie z rozkładem jazdy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60140000-1 - Nieregularny transport osób
4.5.5.) Wartość części: 119677,19 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 252070,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 275335,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 252070,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Słupsku Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000616505
7.3.3) Ulica: Główna 65
7.3.4) Miejscowość: Głobino
7.3.5) Kod pocztowy: 76-200
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 275335,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 247380,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 319800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 247380,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WAN-BUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387432917
7.3.3) Ulica: ul. T. Bairda 56 lokal 4
7.3.4) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-825
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 247800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 116998,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 143890,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 116998,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WAN-BUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387432917
7.3.3) Ulica: ul. T. Bairda 56 lokal 4
7.3.4) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-825
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 116998,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-06-258.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.