← WSZYSTKIE PRZETARGI
Małopolskie

"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie.

Data publikacji
24.08.2026, 09:30
Typ ogłoszenia
Ogłoszenie o wykonaniu umowy

ZAMAWIAJĄCY

Gmina Świątniki Górne

Adres
K. Bruchnalskiego 36, 32-040 Świątniki Górne
E-mail
umig@swiatniki-gorne.pl
WWW zamawiającego
www.swiatniki-gorne.pl

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00403433 z dnia 2026-08-24

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świątniki Górne

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555499

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: K. Bruchnalskiego 36

1.4.2.) Miejscowość: Świątniki Górne

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-040

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@swiatniki-gorne.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swiatniki-gorne.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4be83263-3642-4c8d-9ae2-7bf08f360d85

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00403433

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00454669

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Usługi

3.7.) Nazwa zamówienia:

"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na organizacji dowozu uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki do
specjalistycznych placówek oświatowych położonych na terenie gminy miejskiej Kraków, gminy Skawina, gminy Świątniki Górne i gminy Wieliczka oraz ich odwozie po zajęciach szkolnych wraz z przewozem uczniów na zajęcia dodatkowe
organizowane i realizowane przez placówki oświatowe. Opieka powinna być sprawowana w czasie przewozu, wsiadania i wysiadania z pojazdu, opiekun powinien doprowadzić ucznia do szkoły - rano przekazując go nauczycielowi lub osobie upoważnionej i z powrotem odebrać ucznia ze szkoły. Nie dopuszcza się aby kierowca pojazdu przewożącego uczniów był jednocześnie opiekunem. Uczniowie po dowiezieniu do miejsca zamieszkania winni być przekazywani pod opiekę rodziców/opiekunów prawnych lub osób wskazanych przez rodziców/opiekunów prawnych. Nie dopuszcza się przekazywania uczniów osobom nieupoważnionym na piśmie.

3.9.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-25

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2025-12-01 do 2026-06-26

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MUSCAR Sp z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492463144

4.3.3.) Ulica: ul. Przemysłowa 10

4.3.4.) Miejscowość: Brzeszcze

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-620

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 217000,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00618607/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

1) § 2
ust. 4 pkt 2 Umowy otrzymuje brzmienie: („możliwość przewozu 16 dzieci oraz ich opiekuna”),
2) § 2
ust. 8 Umowy otrzymuje brzmienie:
„W roku szkolnym 2025/2026 zadaniem dowozu objętych będzie 16 uczniów, Szczegółowy wykaz obejmujący zestawienie placówek oświatowych do których będą dowożeni konkretni uczniowie w danym roku szkolnym, dane personalne oraz dokładny adres zamieszkania uczniów – zostaną przekazane wykonawcy, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę i uzyskał zamówienie, po uprzednim podpisaniu oświadczenia o wykorzystywaniu danych osobowych wyłącznie do celów związanych z realizacją zadania dowozu do specjalistycznych placówek
oświatowych.”
3) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi:
- Netto: 212 407,41 zł.
- VAT: 16 992,59 zł.
- Razem brutto: 229.400,00 zł.
Słownie brutto: dwieście dwadzieścia dziewięć tysięcy czterysta złotych i 00/100”

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1) § 2
ust. 4 pkt 2 Umowy otrzymuje brzmienie: („możliwość przewozu 16 dzieci oraz ich opiekuna”),
2) § 2
ust. 8 Umowy otrzymuje brzmienie:
„W roku szkolnym 2025/2026 zadaniem dowozu objętych będzie 16 uczniów, Szczegółowy wykaz obejmujący zestawienie placówek oświatowych do których będą dowożeni konkretni uczniowie w danym roku szkolnym, dane personalne oraz dokładny adres zamieszkania uczniów – zostaną przekazane wykonawcy, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę i uzyskał zamówienie, po uprzednim podpisaniu oświadczenia o wykorzystywaniu danych osobowych wyłącznie do celów związanych z realizacją zadania dowozu do specjalistycznych placówek
oświatowych.”
3) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi:
- Netto: 212 407,41 zł.
- VAT: 16 992,59 zł.
- Razem brutto: 229.400,00 zł.
Słownie brutto: dwieście dwadzieścia dziewięć tysięcy czterysta złotych i 00/100”

5.4.6.) Wartość zmiany: 12400

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

1) punkt II Załącznika nr 3 do Umowy „Zakres rzeczowy – trasy” otrzymuje brzmienie:
„II. do Zespołu Szkół im. Br. A. Kosiby ul. J. Piłsudskiego 105, z/s w Wieliczce, dowóz w dniach
zajęć szkolnych wraz z odbiorem dziecka po zajęciach szkolnych; 2 dzieci z Rzeszotar, w tym 1
dziecko ze wskazaniem powrotu do domu po zajęciach szkolnych do godziny 15.00,”;
2) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi:
- Netto: 223.518,34 zł,
- VAT: 17.881,47 zł,
- Razem brutto: 241.399,81 zł.
Słownie brutto:

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1) punkt II Załącznika nr 3 do Umowy „Zakres rzeczowy – trasy” otrzymuje brzmienie:
„II. do Zespołu Szkół im. Br. A. Kosiby ul. J. Piłsudskiego 105, z/s w Wieliczce, dowóz w dniach
zajęć szkolnych wraz z odbiorem dziecka po zajęciach szkolnych; 2 dzieci z Rzeszotar, w tym 1
dziecko ze wskazaniem powrotu do domu po zajęciach szkolnych do godziny 15.00,”;
2) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
„1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi:
- Netto: 223.518,34 zł,
- VAT: 17.881,47 zł,
- Razem brutto: 241.399,81 zł.
Słownie brutto:

5.4.6.) Wartość zmiany: 11999,81

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 241399,81 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.

BUSPORT.PL

Potrzebujesz kierowcy do realizacji tego przewozu?

Dodaj zapotrzebowanie na BusPort.pl i znajdź dostępnego kierowcę.

+ DODAJ ZAPOTRZEBOWANIE