Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazd integracyjno-survivalowy dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej
- Data publikacji
- 21.08.2026, 11:42
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wykonaniu umowy
ZAMAWIAJĄCY
POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KALISZU
- Adres
- pl. św. Józefa 5, 62-800 Kalisz
- Telefon
- 625014292
- pcpr@powiat.kalisz.pl
- WWW zamawiającego
- www.pcpr.kalisz.pl
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00402086 z dnia 2026-08-21 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazd integracyjno-survivalowy dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W KALISZU
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250864184
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: pl. św. Józefa 5
1.4.2.) Miejscowość: Kalisz
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-800
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.7.) Numer telefonu: 625014292
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pcpr@powiat.kalisz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcpr.kalisz.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4491719d-a1e3-4e69-99a1-8e5d13b6664d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00402086
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-21
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty określonej w art. 359 pkt 2 ustawy
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00286582
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
projekt nr FEWP.06.15-IZ.00-0003/23 pt.: „Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim” w ramach Działania 6.15 Wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW).
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim - wyjazd integracyjno-survivalowy dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja wyjazdu integracyjno-survivalowego dla 14 wychowanków pieczy zastępczej w wieku od 16 lat do 19 lat, przebywających w pieczy zastępczej na terenie powiatu kaliskiego. Wyjazd ma trwać 7 dni i odbywa się w ramach projektu nr FEWP.06.15-IZ.00-0003/23 pt.: „Wsparcie deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w podregionie kaliskim” w ramach Działania 6.15 Wsparcie rodziny
i systemu pieczy zastępczej Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski
2021-2027 (FEW).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) w wyjeździe uczestniczyć będzie 14 osób – wychowankowie przebywający
w pieczy zastępczej na terenie powiatu kaliskiego.
2) Zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia liczby uczestników
o maksymalnie 2 osoby.
3) czas trwania wyjazdu: 7 dni pobytowych (6 noclegów) w okresie między
06.07.2026 r. a 31.07.2026 r.
4) zamówienie obejmuje zapewnienie transportu uczestników z trzech lokalizacji: siedziby Zamawiającego, Domu Dziecka w Liskowie oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. Aniołów Stróżów w Ostrowie Kaliskim do miejsca odbywania się wyjazdu, a następnie ich powrót z miejsca wyjazdu do wskazanych punktów.
5) miejsce odbywania wyjazdu: ośrodek wypoczynkowy lub baza szkoleniowo-survivalowa położona w pobliżu terenów leśnych, umożliwiających realizację programu survivalowego i integracyjnego.
3. Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia zapewni uczestnikom:
1) wyjazd z pierwszego punktu do miejsca wyjazdu nie później niż po godzinie 8:00,
a wyjazd z miejsca wyjazdu nie wcześniej niż przed godziną 14:00, autokarem lub busem z miejscami siedzącymi dla każdego uczestnika, klimatyzacją, pasami bezpieczeństwa oraz z aktualnymi badaniami technicznymi pojazdu;
2) transportu zastępczego o takim samym lub wyższym standardzie w ciągu nie dłuższym niż 4h od stwierdzenia awarii w przypadku jej wystąpienia;
3) zorganizowania pomocy przy rozładunku bagaży wychowanków z autokarów i przeniesienia ich do pokoi oraz załadunku tych bagaży na drogę powrotną;
4) pobyt w hotelu, ośrodku lub bazie wypoczynkowej dostosowanym do pobytu dzieci i młodzieży o standardzie odpowiadającym minimum wymogom określonym dla hoteli o kategoryzacji trzygwiazdkowej, zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (Dz. U. z 2017 r. poz. 2166). Zamawiający wymaga, aby wszyscy uczestnicy zostali zakwaterowani w jednym budynku. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w formularzu oferty hotelu lub ośrodka wypoczynkowego przeznaczonego do realizacji usługi. Zmiana miejsca realizacji usługi po złożeniu oferty nie jest dopuszczalna.
5) Zamawiający wymaga, aby zaoferowany hotel/ośrodek wypoczynkowy spełniał następujące warunki:
a) budynek ogrodzony, monitorowany całodobowo,
b) dostęp do zaplecza umożliwiającego realizację zajęć survivalowych (np. teren leśny, polana, miejsce na ognisko),
c) zakwaterowanie oraz zaplecze żywieniowe w jednym obiekcie lub
w bezpośrednim sąsiedztwie,
d) dostęp do sali zajęciowej umożliwiającej prowadzenie zajęć integracyjnych
i teoretycznych,
e) zapewnienie uczestnikom podstawowego wyposażenia (np. ręczniki),
f) uczestnicy wyjazdu będą zakwaterowani w pokojach 2, 3 lub 4 osobowych
z podziałem na płeć,
g) dostęp do terenu rekreacyjnego umożliwiającego aktywności grupowe oraz organizację ogniska,
h) pokój musi być wyposażony w jednoosobowe łóżka (nie dopuszcza się dostawek w postaci łóżek polowych, łóżek dwuosobowych, łóżek piętrowych), zestaw mebli: szafę, szafki lub stoliki nocne, stół/biurko, krzesła, lampki nocne, dostęp do co najmniej jednego wolnego gniazdka elektrycznego, lustro,
i) na terenie obiektu musi znajdować się miejsce na wspólne ognisko, teren zielony z ławkami, boisko.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia uczestnikom całodziennego wyżywienia w trakcie pobytu, przy czym liczba i rodzaj posiłków w dniu przyjazdu oraz wyjazdu powinny być odpowiednio dostosowane do godzin przyjazdu i odjazdu.
5. Wyżywienie powinno obejmować trzy posiłki dziennie:
a) śniadanie: minimum jedno danie ciepłe; przekąski zimne; pieczywo jasne
i ciemne; napoje gorące; soki; owoce; warzywa;
b) obiad: dwudaniowy z deserem;
c) kolacja: minimum jedno danie ciepłe; przekąski zimne; pieczywo jasne
i ciemne, napoje gorące, soki, owoce, warzywa;
d) suchy prowiant na drogę powrotną;
e) odpowiednie racje żywnościowe podczas zajęć terenowych (np. ognisko, biwak).
6. Wykonawca zrealizuje program rekreacyjno-kulturalny, który będzie składał się z co najmniej:
a) zajęć z zakresu survivalu (np. budowa schronienia, rozpalanie ognia, orientacja w terenie, uzdatnianie wody, wiązanie węzłów, przygotowywanie posiłków w terenie),
b) gier terenowych i zadań zespołowych rozwijających współpracę i komunikację,
c) wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek,
d) zajęcia integracyjne (np. wieczór tematyczny, dyskoteka, karaoke),
e) zajęcia sportowo-rekreacyjne na świeżym powietrzu,
f) warsztaty z zakresu podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów
w sytuacjach codziennych.
7. Zamawiający wymaga, aby program rekreacyjno-kulturalny miał charakter intensywny, zorganizowany i zróżnicowany oraz zapewniał uczestnikom aktywne zagospodarowanie czasu w ciągu każdego dnia trwania pobytu.
8. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy ubezpieczenia dla uczestników wyjazdu od następstw nieszczęśliwych wypadków na co najmniej 15 000,00 zł na osobę na czas trwania wyjazdu.
9. Wykonawca zobowiązany jest posiadać ważne ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności przez cały okres realizacji zamówienia.
10. Wykonawca pokryje koszty opłaty klimatycznej.
11. Wykonawca zapewni kierownika wypoczynku oraz co najmniej jednego opiekuna, zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. z 2021 r. poz. 1548).
12. Przed podpisaniem umowy Zamawiający dokona weryfikacji osób wskazanych do pełnienia funkcji kierownika wypoczynku, opiekuna(opiekunów) wyjazdu oraz osoby skierowanej do prowadzenia zajęć profilaktycznych w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu wszelkich danych niezbędnych do przeprowadzenia tej weryfikacji.
13. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego prowadzenia dokumentacji dotyczącej realizacji usługi oraz do przekazywania jej Zamawiającemu nie później niż do ostatniego dnia lipca, przy czym dokumentacja ta obejmuje w szczególności listę obecności oraz sprawozdanie z przebiegu wyjazdu. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przedłożenia dodatkowych dokumentów w przypadku uzyskania stosownych wytycznych lub instrukcji od Instytucji Zarządzającej.
14. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji obowiązku informacyjno-promocyjnego oraz do oznaczania dokumentacji właściwymi logotypami unijnymi dotyczącymi programu, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi w zakresie informacji i promocji, przy czym wzory oznaczeń Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy.
15. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego przekazywania koordynatorowi projektu, wskazanego w ust. I pkt 4 ppkt 2 SWZ informacji o wszelkich stwierdzonych nieprawidłowościach oraz problemach związanych z realizacją projektu.
16. Wykonawca w oferowanej cenie uwzględnia wszelkie koszty niezbędne do realizacji przedmiotowego zamówienia.
17. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w okolicznościach,
o których mowa w art. 95 ustawy Pzp przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia.
18. Wspólny Słownik zamówień CPV:
55241000-1 - Usługi w zakresie ośrodków wypoczynkowych
55243000-5 - Usługi w zakresie obozowisk dla dzieci
55100000-1 - Usługi hotelarskie
55320000-9 – Usługi podawania posiłków
60130000-8 – Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
3.9.) Główny kod CPV: 55241000-1 - Usługi w zakresie ośrodków wypoczynkowych
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 55243000-5 - Usługi w zakresie obozowisk dla dzieci
55100000-1 - Usługi hotelarskie
55320000-9 - Usługi podawania posiłków
60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2026-07-16 do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Biuro Usług Turystycznych Prywatny Ośrodek Kolonijno Wczasowy „URSZULA”
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7741007252
4.3.3.) Ulica: ul. Szpitalna 39b
4.3.4.) Miejscowość: Płock
4.3.5.) Kod pocztowy: 09-401
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 25200,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00383751/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-25
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 25200,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.