Wykonywanie usługi przewozowej polegającej na zorganizowanym dowozie dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Wieliczka rok 2026/2027
- Data publikacji
- 02.09.2026, 14:37
- Typ ogłoszenia
- Ogłoszenie o wyniku postępowania
ZAMAWIAJĄCY
Solne Miasto Sp. zo.o.
- Adres
- Tadeusza Kościuszki, 15, 32-020 Wieliczka
- Telefon
- 12 2973950
- Strona postępowania
- OTWÓRZ STRONĘ →
Treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418999 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonywanie usługi przewozowej polegającej na zorganizowanym dowozie dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Wieliczka rok 2026/2027
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Solne Miasto Sp. zo.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 120998511
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki, 15
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 2973950
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@solnemiasto.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: solnemiasto.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-71d7bb2b-a928-4d17-931a-3695efbe90f01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonywanie usługi przewozowej polegającej na zorganizowanym dowozie dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Wieliczka rok 2026/20272.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-71d7bb2b-a928-4d17-931a-3695efbe90f0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418999
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00133406/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 usługa transportowa dowóz dzieci ze szkół na zajęcia na basenie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00380421
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-T1/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 461292,86 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi przewozowej polegającej na zorganizowanym dowozie dzieci z przedszkoli oraz uczniów ze szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy Wieliczka (bądź miejscowości przyległych) na zajęcia związane z realizacją zadań szkolnych na basenie w Wieliczce w roku szkolnym 2026/2027 r. oraz odwozie do właściwego przedszkola oraz szkoły.
2. Wykonawca zobowiązany jest dysponować odpowiednią liczbą pojazdów w celu prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca musi dysponować co najmniej 5 autokarami, w tym co najmniej: 2 autokarami – 65 miejsc, 2 autokarami – 55 miejsc, 1 autokarem – 30 miejsc.
3. Dowóz dzieci przedszkolnych oraz szkolnych na zajęcia basenowe z terenu miasta i gminy Wieliczka będzie się odbywał zgodnie z harmonogramem dowozów stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ, który zostanie uzgodniony z Zamawiającym przed zawarciem umowy.
4. Wykonawca powinien dostosować wielkości pojazdu do liczby dowożonych dzieci.
5. Lista przedszkoli oraz szkół, z których będą dowożone i odwożone dzieci stanowi Załącznik nr 10 do SWZ.
6. Wykonawca będzie obowiązany uzgodnić z Zamawiającym i dostosować godziny dowozu tak żeby dowożone grupy dzieci były co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem zajęć na basenie, a powrót do 30 minut po zakończeniu zajęć.
7. Wykonawca musi posiadać uprawnienia do przewozu osób, o których mowa w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tj.Dz.U. z 2025 poz.1490 z późn. zm.)
8. W przypadku awarii autokaru lub innej sytuacji niesprawności autokaru czas podstawienia zastępczego autobusu nie może być dłuższy niż 30 minut.
9. Zamawiający może odwołać przewóz lub przewozy w nie później niż 2 dni przed wykonaniem usługi w danym dniu. W sytuacji odwołania kursu ze wskazanym wyprzedzeniem określonym w zdaniu pierwszym, Zamawiający nie będzie zobowiązany zapłacić Wykonawcy za odwołany kurs lub kursy.
10. W przypadku odwołania kursu lub kursów w terminie krótszym niż wskazany Zamawiający zapłaci Wykonawcy 20% wynagrodzenia wynikającego z zakładanych kilometrów w danym dniu.
11. W przypadku wystąpienia innych nieprzewidzianych okoliczności powodujących odwołanie zajęć na dłuższy okres czasu, Zamawiający zapłaci Wykonawcy przysługujące wynagrodzenie tylko za okres pierwszego tygodnia. Pozostały okres będzie niepłatny.
12. Zamawiający zastrzega sobie w trakcie roku szkolnego możliwość zmniejszenia lub zwiększenia liczby dowożonych dzieci. Cykliczne zmiany liczby dowożonych dzieci nieprzekraczające w/w ilości uczniów nie wymagają sporządzania aneksu do umowy (dot. nieobecności w szkole),
13. Dowożenie dzieci musi odbywać się autobusami posiadającymi aktualny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie. Wykonawca ubezpieczy autobusy i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu oraz pozostających w związku z przewozem. Dowóz dzieci odbywa się w dniu nauki szkolnej. W przypadku odpracowywania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przewóz dzieci w terminie ustalonym z Przedstawicielem Zamawiającego.
14. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r, poz. 502 z późn. zm.).
15. Wykonawca zapewni odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 362493,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 455077,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 362493,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Adam Tours sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5412845530
7.3.3) Ulica: Stare Wiślisko
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-979
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 362493,72 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-06-25Dane techniczne pobrane z Biuletynu Zamówień Publicznych Platformy e-Zamówienia. Treść pochodzi od wskazanego Zamawiającego.